::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pehlivanlar Çamlıyayla'da Mücadele Etti

2. Mersin Büyükşehir Belediyesi Karakucak Güreşleri dördüncü gününde Çamlıyayla Zevzek Tepesinde yapıldı.
Pehlivanlar Çamlıyayla'da Mücadele Etti
Haber Giriş:
01 Eylül 2015 Salı 09:48

2. Mersin Büyükşehir Belediyesi Karakucak Güreşleri dördüncü gününde Çamlıyayla Zevzek Tepesi’nde yapıldı.

 

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre Büyük Taarruz ve Zafer Haftası kapsamında düzenlenen güreşlerde heyecanlı müsabakalar vatandaşlar tarafından büyük ilgi ile izlendi.

Güreşlere, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Kerim Tufan, MHP Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç, MHP Akdeniz İlçe Başkanı Erdoğan Alkaya, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Türklerin en eski sporlarından olan ve yağsız çayır güreşi olarak bilinen Karakucak güreşlerine Türkiye’nin birçok yerinden gelen 270 sporcu katıldı. Çekişmeli müsabakaların yaşandığı er meydanında güreşçiler 13 kategoride galip olabilmek için ter döktü.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “26 Ağustos Büyük Taarruz’un başladığı tarih, 30 Ağustos da o büyük zaferin ceddimizin kanı, canı pahasına bu vatanı hür ve bağımsız olarak bizlere emanet ettiği tarih. Allah onlardan razı olsun. Bütün şehitlerimize Cenabı-ı Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık diliyoruz” dedi.

Ülkeyi içinde bulunduğu duruma bugünkü yönetimin getirdiğini ifade eden Başkan Kocamaz, “Çözüm süreci adı altında başlattıkları hareket ülkeyi çözülme noktasına getirdi. Sıfır noktasında devralınan terör bugün yeniden anaların gözyaşlarını sel yapmaya, ocaklara ateşler düşürmeye başladı. Maalesef her gün şehit cenazeleri ile karşı karşıyayız. Bu ülkeyi yönetenler yaptıkları bu hareketin gaflet olduğunu herhalde anlamışlardır” diye konuştu.

Terör olayları dolayısıyla hayatını kaybeden güvenlik güçlerine ve vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Başkan Kocamaz, “İnşallah bu saatten sonra ülkeyi yönetenler biraz daha titrer ve kendilerine döner. Memleketin kaos ve kargaşa ortamı içerisindeki bu görüntüsünü sona erdirirler” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

Etkinliklerdeki amaçlarının ata sporu olan güreşi özellikle yeni nesile özendirmek olduğunu dile getiren Başkan Kocamaz, yaşanan bölücü terör olayları nedeniyle etkinliklerin şenlik kısmının iptal edildiğini söyledi.

Başkan Kocamaz, Çamlıyayla halkının nezdinde Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ederek konuşmasını tamamladı.

33 bin 500 TL ödülün verildiği müsabakalarda, başpehlivanlardan Rıza Yıldırım birinci olurken, İsa Göçen ikinci, Baki Şahin ise üçüncü oldu.

Öte yandan Çamlıyayla Belediyesi tarafından düzenlenen Şehit Jandarma Er Mustafa Oğuz Futbol Turnuvası’nda dereceye giren takımlara ödülleri verildi. Turnuvada birinci olan Çamlıyayla Ülkü Ocakları Takımı’na ise ödüllerini MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP Mersin Milletvekili Oktay Öztürk ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz verdi.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
15.TARSUS YARI MARATONU İÇİN KAYITLAR BAŞLADI
SPOR

16 Ağustos 2023 Çarşamba 09:16

15.TARSUS YARI MARATONU İÇİN KAYITLAR BAŞLADI

09:16
TARSUS ASHABI KEHF MTAL'DEN AVRUPA ŞAMPİYONU ÇIKTI
11:42
BAŞKAN SEÇER'DEN YENİ MERSİN İDMAN YURDU'NA TEBRİK
SPOR

21 Mayıs 2023 Pazar 22:00

BAŞKAN SEÇER'DEN YENİ MERSİN İDMAN YURDU'NA TEBRİK

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap seçer, kentin takımı Yeni Mersin İdman Yurdu'nun 2. Lige yükselme mücadelesinde Yomraspor ile mücadele ettiği şampiyonluk maçına giderek destek verdi
22:00
LİG ŞAMPİYONU TARSUS BELEDİYESİ OLDU
SPOR

09 Nisan 2023 Pazar 13:26

LİG ŞAMPİYONU TARSUS BELEDİYESİ OLDU

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi'nde mücadele eden Tarsus Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, emin adımlarla ilerleyerek ligi şampiyon olarak tamamladı
13:26
MSK RAKİP DİNLEMİYOR: 82-95
SPOR

26 Mart 2023 Pazar 17:12

MSK RAKİP DİNLEMİYOR: 82-95

17:12