:: 14 Kasım 2019 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PROF.DR. SELAHATTiN ÇAYAN

Prof. Dr. Selahattin Çayan değerli bir doktor ve değerli bir hemşehrimiz. Daha öncede Prof. Dr. Selahattin Çayan hakkında yazı yazmış olabiliriz. Ama ÇAYAN gibi insanları sık sık yazmak gerek
PROF.DR. SELAHATTiN ÇAYAN
15 Ekim 2019
Salı 13:32

Prof. Dr. Selahattin Çayan değerli bir doktor ve değerli bir hemşehrimiz.

Daha öncede Prof. Dr. Selahattin Çayan hakkında yazı yazmış olabiliriz. Ama ÇAYAN gibi insanları sık sık yazmak gerek.

Görüyor ve biliyorsunuz. Profesörler her hafta bir TV kanalında çıkıp vatandaşı bilgilendiriyor.

Bizde hemşehrimiz Prof. Dr. Selahattin Çayan'la şahsen ben gurur duyuyorum.

Sayın ÇAYAN Mersin Üniversitesi Tıp  Fakültesi, Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesidir. Kendisiyle onun ve gurur duyuyoruz.

Hem Üniversiteye giden hemşehrileri ile, hem de hastaneye giden hastaları ile ilgilenen ÇAYAN'ı tanıyan çok. Unutmayın herkes bir gün hastalanabilir. Önce Allahtan sağlık dilerken sonra çareyi doktorlarda arıyoruz.

Hipokrat yemini etmiş tüm doktorlara saygı ve sevgi gösteriyorum.

Allah'ım hepsine güç ve kuvvet versin.

Zaman zaman  değerli doktorlarımızı köşemize konuk ediyoruz. Bugün yine çok değerli bir doktorumuz, Prof. Dr. Selahattin Çayan gibi bir üroloji uzmanını konuk ediyoruz. Değerli okurlarımız ve bölgemiz insanlarına Prof. Dr. Selahattin Çayan'ı bir kez daha anlatmak istiyorum.

Prof. Dr. Selahattin Çayan'ın tatlı dili güler yüzü ve  konuşma üslubu ile hastalarını büyülüyor. Etrafındaki asistanları da kendisi gibi hep pozitif. Hastalarına tatlı dil ve güler yüz ile moral veriyorlar. Onların en iyi ilacı moral vermek.

ÇAYAN'da asık surat kesinlikle asla ve asla olmaz. Bazı doktor ve Profesörlerin yanına varılamaz. Bu tür doktorları biliyorum. Çoğu Ankara'da.. Tanıdığım birçok profesör var, müdür var Ankara'da . Ama bunlar “Ben Tarsusluyum” demiyor. Yine başka makamda olan Tarsuslularda “Ben Tarsusluyum” demeye korkuyor.

Allah, Prof. Dr. Selahattin Çayan gibileri çoğunlukta yaratmış. Çayan'a hastaları özel olarak teşekküre gidiyor.

Kimisi muayenehanesine, kimisi Üniversiteye gidiyor. Tarsus'luların sıcak kanlı olması gibi Prof. Dr. Selahattin Çayan da Tarsuslu hemşehrilerini çok sever. Tanımayanlar da mutlaka adını duymuştur. Hastasını sevindiren moral veren ikna eden konuşma ve kabiliyeti ile tanınan ÇAYAN'ın daha ilkokul çağındayken  tanırım.

  Merhum babası ZEKERİYA ÇAYAN. Eski Hal caddesinde ticaretle uğraşırken bende 1970'li yıllarda yanına çok gider gelirdim. O nedenle  bende Prof. Dr. Selahattin Çayan’ı ilkokul yıllarından tanırım. Üniversitedeyken staj yaparken de iyi ilişkilerimiz oldu. Güleryüzünü hiç eskitmedi.   Yardımcı Doç., sonra Doç oldu ve Profesör oldu. Bunları elde etmek için çok çalıştı.

Prof. Dr. Çayan mesleği ile ilgili seminerleri kaçırmaz. Bir ayağı yurt içinde, bir ayağı yurt dışında.Mesleği ile ilgili her toplantıya katılmak ister. Zaten davet de edilir. Bilgi ve birikimini orada toplantılara katılanlarla paylaşıyor. Genellikle yurtdışı seminerleri çok oluyor. Ben kendisini tebrik ediyorum.

Hani masasını yeniliyor derler ya?

Bizim Prof. Dr. Selahattin Çayan da bilgisini beynini yeniliyor, gördüklerini tatbik ediyor. Hastalarına yeni bilgiler ışığında şifa dağıtıyor.

Prof. Dr. Selahattin Çayan'ın hiçbir zaman övgüye ihtiyacı yok. Geleceği yere gelmiş. bunları yazıyoruz diye kimse yanlış anlamasın. ÇAYAN'ın reklama ve övgüye ihtiyacı yoktur. Ama biz hemşehrimiz olduğu için isminin gündemde kalıp ön planda kalması için bugün köşemize konuk ediyoruz.

Böyle bir hemşehrimizin üniversite de kendi branşında Ana Bilim Dalı uzmanı olması, birde Tarsuslu ve Tarsus sevdalısı olması güzel. Tarsus kebabını çok sevdiğinden hafta sonları müsait olunca gizlice kentimize gelir ve yakın dostu olan kebapçılarda kebabını yer ve sessiz sedasız gider. Kendisi böyle güzel bir dost. Biz Prof. Dr. Selahattin Çayan'ın gelip gittiğini başkalarından duyarız.

Ne diyelim.

Allah kendisine sağlık, sıhhat ve uzun ömür versin. 

İyi ki varsınız Prof. Dr. Selahattin Çayan..

Allah'ım sana her zaman sağlık ve başarılar, güç kuvvet versin. Hastalarına da önce Allah'ım sonra sen şifa dağıtmaya devam edesin.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
HASAN AKÜZÜM
CEMİYETİN İÇİNDEN

10 Ekim 2019 Perşembe 09:40

HASAN AKÜZÜM

Tarsus'un değerlerinden olan Hasan Aküzüm aktif bir işadamı. Aktif bir siyasetçi. İki önemli işi bir arada yürütüyor. kendisi dost canlısı. Ofisi sabahtan akşama kadar dostları ile dolar taşar.
09:40
ALİ SEÇER
CEMİYETİN İÇİNDEN

12 Haziran 2019 Çarşamba 09:56

ALİ SEÇER

Güzel insanlardan bahsetmek çok güzel.İnsanlar ne kadar zengin olursa olsun ne kadar makam sahibi olursa olsun, güzel olmak ahlaklı olmak güzel. Bu tür insanlardan bahsetmekte güzel.
09:56
RAMAZAN ŞAHİN
CEMİYETİN İÇİNDEN

09 Mayıs 2019 Perşembe 11:01

RAMAZAN ŞAHİN

11:01
DOKTOR FERİT ÜNAL
CEMİYETİN İÇİNDEN

08 Mayıs 2019 Çarşamba 10:34

DOKTOR FERİT ÜNAL

Eldeki değerler gittiği zaman kıymeti ancak o zaman bilinir. Düne kadar Tarsus Devlet Hastanesinin ortopedi bölümünün ana damarı gibi olan Dr. Ferit Ünal'ı bazı kişiler maalesef çok incitti. Doktoru oradan oraya atadılar. Bu durum doktor beyin iliğine tak dedi ve istifa etti.
10:34
ADNAN KAZIM USALAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

30 Ocak 2019 Çarşamba 09:22

ADNAN KAZIM USALAN

Yardımcı Doçent Dr. ADNAN KAZIM USALAN. Göğüs Hastalıkları uzmanı..Medical Park Hastanesinin gözde doktorlarından biri. Yıllardır başladığı görevi başarıyla yürüten çok değerli bir hekim.
09:22
MUSA ATAY
CEMİYETİN İÇİNDEN

28 Kasım 2018 Çarşamba 08:54

MUSA ATAY

Doktor Musa Atay herkesin yakından tanıdığı bir doktordur. Kendisi doktor olarak herkesin beyninde yer yapmıştır. Kalben de sevgi ile yer edinmiştir. Kolay değil, 35 yılı aşkındır aynı yerde doktorluk yapıyor. Tarsus'taki Devlet hastanelerinde görev yapması ile kendisini herkes tanıyor ve seviyor.
08:54
ATEŞ
CEMİYETİN İÇİNDEN

15 Kasım 2018 Perşembe 08:34

ATEŞ

Soy ismi gibi Ateş. Bu Ateş, YAKUP ATEŞ.. Son derece insanlığa önem veren bir hemşehrimiz. Büyüğünü küçüğünü bilen, görgü ve geleneklerine sahip çıkan, gelenekleri sürdüren bir işadamıdır YAKUP ATEŞ
08:34
ORHAN ALTINÖZ
CEMİYETİN İÇİNDEN

05 Kasım 2018 Pazartesi 09:03

ORHAN ALTINÖZ

Orhan Altınöz canların canı. İnsanlara çok sıcak ve yakın.Güler yüzünü tatlı dilini hiç eksik etmez. Kendisini ben bundan 8 yıl evvel Medical Park Hastanesinde tanıdım.
09:03
MEHMET GÜNGÖR
CEMİYETİN İÇİNDEN

02 Kasım 2018 Cuma 09:10

MEHMET GÜNGÖR

Tarsus'ta Mehmet Güngör denilince akla başarılı bir muhasebeci gelir.Kentimizde Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olan biridir Mehmet Güngör
09:10
HASAN AKÜZÜM
CEMİYETİN İÇİNDEN

06 Temmuz 2018 Cuma 10:57

HASAN AKÜZÜM

Tarsus'ta sevilen bir işadamıdır Hasan Aküzüm.Şu sıralar eski AFRA yanında Barış Oto Galeri Sahipliğini yapmaktadır.Dostlarına yardımcı olmayı çok sever.
10:57
TALAT DİNÇER
CEMİYETİN İÇİNDEN

08 Mayıs 2018 Salı 09:49

TALAT DİNÇER

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (MESOB) başkanlığını başarıyla yapan TALAT DİNÇER'i herkes tanır.. MESOB deyip geçmeyin. Bu birliği yönetmek kolay değil. Mersin genelinde 70 tane oda var. Dinçer bu 70 oda ile görüşüyor. Her gün en az 3-4 oda başkanı veya yönetimi MESOB başkanı Dinçer'in makamına varır.
09:49
ULAŞ GÜVENÇ
CEMİYETİN İÇİNDEN

27 Nisan 2018 Cuma 09:46

ULAŞ GÜVENÇ

Doktor Ulaş Güvenç, çok çalışkan ve sevilen bir doktor.Kendisi doktor olmasından dolayı çok yoğun çalışıyor. Adı gibi, Ulaş beye ulaşmak zor. Bunun nedeni mesleğidir.Kendisi mesleğini severek yapan başarılı ve iyi bir doktor.
09:46
MUSTAFA KIZIL
CEMİYETİN İÇİNDEN

23 Kasım 2017 Perşembe 15:54

MUSTAFA KIZIL

Mustafa Kızıl yabancı bir isim değil. Mustafa bey, bölgemizin insanı. Kendisi aslen Erdemlili. Ama insanlara yakınlığı ile, sevecen yapısı ile tanınır. Deneyimi had safhadadır.. Şu anda bölgemizin milletvekillerinden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın danışmanlığını yapıyor.
15:54