:: 27 Mayıs 2020 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PROF.DR. SELAHATTiN ÇAYAN

Prof. Dr. Selahattin Çayan değerli bir doktor ve değerli bir hemşehrimiz. Daha öncede Prof. Dr. Selahattin Çayan hakkında yazı yazmış olabiliriz. Ama ÇAYAN gibi insanları sık sık yazmak gerek
PROF.DR. SELAHATTiN ÇAYAN
15 Ekim 2019
Salı 13:32

Prof. Dr. Selahattin Çayan değerli bir doktor ve değerli bir hemşehrimiz.

Daha öncede Prof. Dr. Selahattin Çayan hakkında yazı yazmış olabiliriz. Ama ÇAYAN gibi insanları sık sık yazmak gerek.

Görüyor ve biliyorsunuz. Profesörler her hafta bir TV kanalında çıkıp vatandaşı bilgilendiriyor.

Bizde hemşehrimiz Prof. Dr. Selahattin Çayan'la şahsen ben gurur duyuyorum.

Sayın ÇAYAN Mersin Üniversitesi Tıp  Fakültesi, Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesidir. Kendisiyle onun ve gurur duyuyoruz.

Hem Üniversiteye giden hemşehrileri ile, hem de hastaneye giden hastaları ile ilgilenen ÇAYAN'ı tanıyan çok. Unutmayın herkes bir gün hastalanabilir. Önce Allahtan sağlık dilerken sonra çareyi doktorlarda arıyoruz.

Hipokrat yemini etmiş tüm doktorlara saygı ve sevgi gösteriyorum.

Allah'ım hepsine güç ve kuvvet versin.

Zaman zaman  değerli doktorlarımızı köşemize konuk ediyoruz. Bugün yine çok değerli bir doktorumuz, Prof. Dr. Selahattin Çayan gibi bir üroloji uzmanını konuk ediyoruz. Değerli okurlarımız ve bölgemiz insanlarına Prof. Dr. Selahattin Çayan'ı bir kez daha anlatmak istiyorum.

Prof. Dr. Selahattin Çayan'ın tatlı dili güler yüzü ve  konuşma üslubu ile hastalarını büyülüyor. Etrafındaki asistanları da kendisi gibi hep pozitif. Hastalarına tatlı dil ve güler yüz ile moral veriyorlar. Onların en iyi ilacı moral vermek.

ÇAYAN'da asık surat kesinlikle asla ve asla olmaz. Bazı doktor ve Profesörlerin yanına varılamaz. Bu tür doktorları biliyorum. Çoğu Ankara'da.. Tanıdığım birçok profesör var, müdür var Ankara'da . Ama bunlar “Ben Tarsusluyum” demiyor. Yine başka makamda olan Tarsuslularda “Ben Tarsusluyum” demeye korkuyor.

Allah, Prof. Dr. Selahattin Çayan gibileri çoğunlukta yaratmış. Çayan'a hastaları özel olarak teşekküre gidiyor.

Kimisi muayenehanesine, kimisi Üniversiteye gidiyor. Tarsus'luların sıcak kanlı olması gibi Prof. Dr. Selahattin Çayan da Tarsuslu hemşehrilerini çok sever. Tanımayanlar da mutlaka adını duymuştur. Hastasını sevindiren moral veren ikna eden konuşma ve kabiliyeti ile tanınan ÇAYAN'ın daha ilkokul çağındayken  tanırım.

  Merhum babası ZEKERİYA ÇAYAN. Eski Hal caddesinde ticaretle uğraşırken bende 1970'li yıllarda yanına çok gider gelirdim. O nedenle  bende Prof. Dr. Selahattin Çayan’ı ilkokul yıllarından tanırım. Üniversitedeyken staj yaparken de iyi ilişkilerimiz oldu. Güleryüzünü hiç eskitmedi.   Yardımcı Doç., sonra Doç oldu ve Profesör oldu. Bunları elde etmek için çok çalıştı.

Prof. Dr. Çayan mesleği ile ilgili seminerleri kaçırmaz. Bir ayağı yurt içinde, bir ayağı yurt dışında.Mesleği ile ilgili her toplantıya katılmak ister. Zaten davet de edilir. Bilgi ve birikimini orada toplantılara katılanlarla paylaşıyor. Genellikle yurtdışı seminerleri çok oluyor. Ben kendisini tebrik ediyorum.

Hani masasını yeniliyor derler ya?

Bizim Prof. Dr. Selahattin Çayan da bilgisini beynini yeniliyor, gördüklerini tatbik ediyor. Hastalarına yeni bilgiler ışığında şifa dağıtıyor.

Prof. Dr. Selahattin Çayan'ın hiçbir zaman övgüye ihtiyacı yok. Geleceği yere gelmiş. bunları yazıyoruz diye kimse yanlış anlamasın. ÇAYAN'ın reklama ve övgüye ihtiyacı yoktur. Ama biz hemşehrimiz olduğu için isminin gündemde kalıp ön planda kalması için bugün köşemize konuk ediyoruz.

Böyle bir hemşehrimizin üniversite de kendi branşında Ana Bilim Dalı uzmanı olması, birde Tarsuslu ve Tarsus sevdalısı olması güzel. Tarsus kebabını çok sevdiğinden hafta sonları müsait olunca gizlice kentimize gelir ve yakın dostu olan kebapçılarda kebabını yer ve sessiz sedasız gider. Kendisi böyle güzel bir dost. Biz Prof. Dr. Selahattin Çayan'ın gelip gittiğini başkalarından duyarız.

Ne diyelim.

Allah kendisine sağlık, sıhhat ve uzun ömür versin. 

İyi ki varsınız Prof. Dr. Selahattin Çayan..

Allah'ım sana her zaman sağlık ve başarılar, güç kuvvet versin. Hastalarına da önce Allah'ım sonra sen şifa dağıtmaya devam edesin.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
KUYUMCU EDİP
CEMİYETİN İÇİNDEN

31 Ocak 2020 Cuma 09:16

KUYUMCU EDİP

09:16
HALUK TAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

29 Kasım 2019 Cuma 13:15

HALUK TAN

13:15
CİLDİYE UZMANI DR. ULAŞ GÜVENÇ
09:33
NURDENİZ SERİN AKYOL!
CEMİYETİN İÇİNDEN

05 Kasım 2019 Salı 09:51

NURDENİZ SERİN AKYOL!

09:51
MUSTAFA YILDIRIM
CEMİYETİN İÇİNDEN

01 Kasım 2019 Cuma 12:02

MUSTAFA YILDIRIM

Alpet Tarsus Petrol İşletme müdürü Mustafa Yıldırım'ı tanımayan yoktur. Açık sözlülüğü, dürüstlüğü onun en büyük özelliklerindendi
12:02
EREN OĞUZ
CEMİYETİN İÇİNDEN

25 Ekim 2019 Cuma 11:27

EREN OĞUZ

Tarsus'un sevilen şahsiyetlerinden olan Oğuz iletişim-inşaat'ın sahibi Eren Oğuz bilindiği üzere Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan vekilliği görevini de yürütüyor
11:27
OLCAY TOK
CEMİYETİN İÇİNDEN

23 Ekim 2019 Çarşamba 09:31

OLCAY TOK

Cemiyetçilik çok önemlidir. Toplumla uğraşmak ve bir yerlere gelmek kolay değildir. Cemiyetin sevdiği, saydığı kişiler unutulmaz. Ataların bir sözü vardır. Herkes ektiğini biçer derler ya? Tıpkısının aynısı olanlardan OLCAY TOK müdürümüzü Cemiyetin içinden köşemize konuk ediyoruz
09:31
UZM.DR.ALİ HAFTA
CEMİYETİN İÇİNDEN

18 Ekim 2019 Cuma 10:19

UZM.DR.ALİ HAFTA

Aman doktor canım doktor derler ya? Doktor ve sağlık denilince akan sular durur. Bu doktor değerli bir hemşehrimiz. Herkesin yakından tanıdığı doktor Ali Hafta
10:19
PROF.DR. SELAHATTiN ÇAYAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

15 Ekim 2019 Salı 13:32

PROF.DR. SELAHATTiN ÇAYAN

Prof. Dr. Selahattin Çayan değerli bir doktor ve değerli bir hemşehrimiz. Daha öncede Prof. Dr. Selahattin Çayan hakkında yazı yazmış olabiliriz. Ama ÇAYAN gibi insanları sık sık yazmak gerek
13:32
HASAN AKÜZÜM
CEMİYETİN İÇİNDEN

10 Ekim 2019 Perşembe 09:40

HASAN AKÜZÜM

Tarsus'un değerlerinden olan Hasan Aküzüm aktif bir işadamı. Aktif bir siyasetçi. İki önemli işi bir arada yürütüyor. kendisi dost canlısı. Ofisi sabahtan akşama kadar dostları ile dolar taşar.
09:40
ALİ SEÇER
CEMİYETİN İÇİNDEN

12 Haziran 2019 Çarşamba 09:56

ALİ SEÇER

Güzel insanlardan bahsetmek çok güzel.İnsanlar ne kadar zengin olursa olsun ne kadar makam sahibi olursa olsun, güzel olmak ahlaklı olmak güzel. Bu tür insanlardan bahsetmekte güzel.
09:56
RAMAZAN ŞAHİN
CEMİYETİN İÇİNDEN

09 Mayıs 2019 Perşembe 11:01

RAMAZAN ŞAHİN

11:01
DOKTOR FERİT ÜNAL
CEMİYETİN İÇİNDEN

08 Mayıs 2019 Çarşamba 10:34

DOKTOR FERİT ÜNAL

Eldeki değerler gittiği zaman kıymeti ancak o zaman bilinir. Düne kadar Tarsus Devlet Hastanesinin ortopedi bölümünün ana damarı gibi olan Dr. Ferit Ünal'ı bazı kişiler maalesef çok incitti. Doktoru oradan oraya atadılar. Bu durum doktor beyin iliğine tak dedi ve istifa etti.
10:34