:: 27 Mayıs 2020 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

RAMAZAN ŞAHİN

RAMAZAN ŞAHİN
09 Mayıs 2019
Perşembe 11:01

Ramazan Şahin , bankacılığı o kadar seven bir şahsiyet ki, tarif edemem.

Finansbank’ın gözde elemanlarından biri. kendisi memurluktan başladı. Memurluktaki üstün çabalarından sonra şef oldu, müdür  muavinliği yaptı. Bu işlerde kademe kademe yükseldi.

Tarsus’ta RAMAZAN ŞAHİN’i tanıyıp da sevmeyen kimse yoktur. Kendisi her şeyden evvel mesleğini seven biri.

Tarsus’ta uzun süre merkez şubede müdür muavinliği ve şeflik yaptıktan sonra Mut ilçesine tayini çıktı. Mut’ta hareketli bir yer, RAMAZAN ŞAHİN, Mut’a müdür olarak atandı.

Mut potansiyeli yüksek bir ilçe.  Zeytinyağından tutun kaysıya kadar birçok ürün yetiştiren bir ilçe.

RAMAZAN ŞAHİN Mut’ta uzun süre müdürlük yaptı. Bankasını istediği noktaya getirdi. mut ilçesinde kendisini en kısa sürede sevdirdi, saydırdı. Genç ve sevecen olması nedeniyle müşteri potansiyelini artırdı. Üç yıla yakın Mut’ta banka müdürlüğü yaptı. mut halkı, kendisini çok sevdi. Öyle ki tayini çıktığında  RAMAZAN ŞAHİN beyin gitmesini istemediler.

Ama, seherde evlilik hazırlıkları başladı. Eşi hanımefendinin de bankacı olması sebebiyle Adana’ya geçti. Evlendikten sonra Tarsus’a tayinleri çıktı. Finansbank Yenimahalle şubesine tayini çıktı. RAMAZAN ŞAHİN, öz Tarsuslu olması nedeniyle bu kente yeniden dönmesinin ardından Yeni mahalle şubesinde de hareketlilik başladı.

Herkesi çok iyi tanıyan Ramazan Şahin, zaman buldukça müşteri ziyaretleri yapıyor. Müşterilerle hoş sohbet olup  bankaya da yeni mudiler kazandırıyor.

İnsanlar kolay kolay bir yere gelmiyor. Bir ere gelebilmek için hoşgörülü, güler yüzlü tatlı dilli olmak, işi bilmek gerekiyor.

Bankasının bölge müdürleri ve genel müdürleri arasında da sevilen bir şahsiyet olan Ramazan Şahin’in bankacılıkta grafiği sürekli yükseliyor.

Kendisini genel müdürlüğün bile tanıyıp takdir etmesi ile Ramazan Şahin kardeşimizin ileride daha iyi yerlerde olacağını sanıyorum. Bunu ben değil, müşteriler, mudiler söylüyor.

Finansbank Tarsus Şubesine geldikten sonra dostları kendisini yalnız bırakmadı.  Makam odası çiçek bahçesine döndü. Hala dost ziyaretleri devam ediyor.

Bankacılıkta sevilmek, sayılmak, güler yüz ve tatlı dil çok önemli.

Çünkü RAMAZAN ŞAHİN, bankacılıkta altyapıyı daha önce oluşturmuştu. Tarsus’tan sonra Mut ilçesine gitmesine rağmen yeniden bu kez Tarsus’a müdür olarak dönmesi kendisi için avantaj oldu.

Kolay değil. Bankacılık hem zor hem kolay yönleri olan bir meslektir. Ama şu sıralar bankacılık zorlaştı.

Ramazan Şahin bey aynı zamanda şehrimizin Esnaf Kefalet Kooperatifi başkanlarından MAHMUT ŞAHİN’in de oğludur. Ne mutlu böyle bir babanın böyle bir evladı olmak. Ramazan Şahin’in Tarsus’ta banka müdür olması da Tarsuslular için şanstır. Mahmut Şahin ve eşinin de onurudur oğulları RAMAZAN ŞAHİN.. Bir ailenin evlatları iyi bir yere geldiğin de ana babası da mutlu olur.

Ben Ramazan Şahin’e ve babası Mahmut şahin’e teşekkür ediyorum. Mahmut Şahin ve eşi böyle hayırlı bir evlat yetiştirmiş. Ne mutlu Şahin ailesine.

Bende Ramazan Şahin’i ve diğer kardeşlerini çocukluklarından beri bilirim. bende bir basın mensubu olarak onları bugün köşeme aldım. Övmek değil benimkisi.. Gördüğüm, izlediğim ve yaşadığım konulardan RAMAZAN ŞAHİN hakkında bugün bu yazıyı yazdım.

Ramazan Şahin kardeşime, yeniden Tarsus’a hoş geldiniz diyorum. Hem memleketine hem de Finansbank Yenimahalle şubesine hoş geldiniz diyorum.

Çiçeği burnunda bir yeni evli şahsiyet olarak sizi ve eşinizi kutluyorum. Bankacılıkta üstün başarılarınızın devamını diliyorum.

İnşallah bankacılıkta daha  güzle ve daha yukarılarda sizleri görmek kısmet olur.

İyi ki varsınız.. RAMAZAN ŞAHİN..

İyi ki varsınız.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
KUYUMCU EDİP
CEMİYETİN İÇİNDEN

31 Ocak 2020 Cuma 09:16

KUYUMCU EDİP

09:16
HALUK TAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

29 Kasım 2019 Cuma 13:15

HALUK TAN

13:15
CİLDİYE UZMANI DR. ULAŞ GÜVENÇ
09:33
NURDENİZ SERİN AKYOL!
CEMİYETİN İÇİNDEN

05 Kasım 2019 Salı 09:51

NURDENİZ SERİN AKYOL!

09:51
MUSTAFA YILDIRIM
CEMİYETİN İÇİNDEN

01 Kasım 2019 Cuma 12:02

MUSTAFA YILDIRIM

Alpet Tarsus Petrol İşletme müdürü Mustafa Yıldırım'ı tanımayan yoktur. Açık sözlülüğü, dürüstlüğü onun en büyük özelliklerindendi
12:02
EREN OĞUZ
CEMİYETİN İÇİNDEN

25 Ekim 2019 Cuma 11:27

EREN OĞUZ

Tarsus'un sevilen şahsiyetlerinden olan Oğuz iletişim-inşaat'ın sahibi Eren Oğuz bilindiği üzere Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan vekilliği görevini de yürütüyor
11:27
OLCAY TOK
CEMİYETİN İÇİNDEN

23 Ekim 2019 Çarşamba 09:31

OLCAY TOK

Cemiyetçilik çok önemlidir. Toplumla uğraşmak ve bir yerlere gelmek kolay değildir. Cemiyetin sevdiği, saydığı kişiler unutulmaz. Ataların bir sözü vardır. Herkes ektiğini biçer derler ya? Tıpkısının aynısı olanlardan OLCAY TOK müdürümüzü Cemiyetin içinden köşemize konuk ediyoruz
09:31
UZM.DR.ALİ HAFTA
CEMİYETİN İÇİNDEN

18 Ekim 2019 Cuma 10:19

UZM.DR.ALİ HAFTA

Aman doktor canım doktor derler ya? Doktor ve sağlık denilince akan sular durur. Bu doktor değerli bir hemşehrimiz. Herkesin yakından tanıdığı doktor Ali Hafta
10:19
PROF.DR. SELAHATTiN ÇAYAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

15 Ekim 2019 Salı 13:32

PROF.DR. SELAHATTiN ÇAYAN

Prof. Dr. Selahattin Çayan değerli bir doktor ve değerli bir hemşehrimiz. Daha öncede Prof. Dr. Selahattin Çayan hakkında yazı yazmış olabiliriz. Ama ÇAYAN gibi insanları sık sık yazmak gerek
13:32
HASAN AKÜZÜM
CEMİYETİN İÇİNDEN

10 Ekim 2019 Perşembe 09:40

HASAN AKÜZÜM

Tarsus'un değerlerinden olan Hasan Aküzüm aktif bir işadamı. Aktif bir siyasetçi. İki önemli işi bir arada yürütüyor. kendisi dost canlısı. Ofisi sabahtan akşama kadar dostları ile dolar taşar.
09:40
ALİ SEÇER
CEMİYETİN İÇİNDEN

12 Haziran 2019 Çarşamba 09:56

ALİ SEÇER

Güzel insanlardan bahsetmek çok güzel.İnsanlar ne kadar zengin olursa olsun ne kadar makam sahibi olursa olsun, güzel olmak ahlaklı olmak güzel. Bu tür insanlardan bahsetmekte güzel.
09:56
RAMAZAN ŞAHİN
CEMİYETİN İÇİNDEN

09 Mayıs 2019 Perşembe 11:01

RAMAZAN ŞAHİN

11:01
DOKTOR FERİT ÜNAL
CEMİYETİN İÇİNDEN

08 Mayıs 2019 Çarşamba 10:34

DOKTOR FERİT ÜNAL

Eldeki değerler gittiği zaman kıymeti ancak o zaman bilinir. Düne kadar Tarsus Devlet Hastanesinin ortopedi bölümünün ana damarı gibi olan Dr. Ferit Ünal'ı bazı kişiler maalesef çok incitti. Doktoru oradan oraya atadılar. Bu durum doktor beyin iliğine tak dedi ve istifa etti.
10:34