:: 20 Temmuz 2019 Cumartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

RAMAZAN ŞAHİN

RAMAZAN ŞAHİN
09 Mayıs 2019
Perşembe 11:01

Ramazan Şahin , bankacılığı o kadar seven bir şahsiyet ki, tarif edemem.

Finansbank’ın gözde elemanlarından biri. kendisi memurluktan başladı. Memurluktaki üstün çabalarından sonra şef oldu, müdür  muavinliği yaptı. Bu işlerde kademe kademe yükseldi.

Tarsus’ta RAMAZAN ŞAHİN’i tanıyıp da sevmeyen kimse yoktur. Kendisi her şeyden evvel mesleğini seven biri.

Tarsus’ta uzun süre merkez şubede müdür muavinliği ve şeflik yaptıktan sonra Mut ilçesine tayini çıktı. Mut’ta hareketli bir yer, RAMAZAN ŞAHİN, Mut’a müdür olarak atandı.

Mut potansiyeli yüksek bir ilçe.  Zeytinyağından tutun kaysıya kadar birçok ürün yetiştiren bir ilçe.

RAMAZAN ŞAHİN Mut’ta uzun süre müdürlük yaptı. Bankasını istediği noktaya getirdi. mut ilçesinde kendisini en kısa sürede sevdirdi, saydırdı. Genç ve sevecen olması nedeniyle müşteri potansiyelini artırdı. Üç yıla yakın Mut’ta banka müdürlüğü yaptı. mut halkı, kendisini çok sevdi. Öyle ki tayini çıktığında  RAMAZAN ŞAHİN beyin gitmesini istemediler.

Ama, seherde evlilik hazırlıkları başladı. Eşi hanımefendinin de bankacı olması sebebiyle Adana’ya geçti. Evlendikten sonra Tarsus’a tayinleri çıktı. Finansbank Yenimahalle şubesine tayini çıktı. RAMAZAN ŞAHİN, öz Tarsuslu olması nedeniyle bu kente yeniden dönmesinin ardından Yeni mahalle şubesinde de hareketlilik başladı.

Herkesi çok iyi tanıyan Ramazan Şahin, zaman buldukça müşteri ziyaretleri yapıyor. Müşterilerle hoş sohbet olup  bankaya da yeni mudiler kazandırıyor.

İnsanlar kolay kolay bir yere gelmiyor. Bir ere gelebilmek için hoşgörülü, güler yüzlü tatlı dilli olmak, işi bilmek gerekiyor.

Bankasının bölge müdürleri ve genel müdürleri arasında da sevilen bir şahsiyet olan Ramazan Şahin’in bankacılıkta grafiği sürekli yükseliyor.

Kendisini genel müdürlüğün bile tanıyıp takdir etmesi ile Ramazan Şahin kardeşimizin ileride daha iyi yerlerde olacağını sanıyorum. Bunu ben değil, müşteriler, mudiler söylüyor.

Finansbank Tarsus Şubesine geldikten sonra dostları kendisini yalnız bırakmadı.  Makam odası çiçek bahçesine döndü. Hala dost ziyaretleri devam ediyor.

Bankacılıkta sevilmek, sayılmak, güler yüz ve tatlı dil çok önemli.

Çünkü RAMAZAN ŞAHİN, bankacılıkta altyapıyı daha önce oluşturmuştu. Tarsus’tan sonra Mut ilçesine gitmesine rağmen yeniden bu kez Tarsus’a müdür olarak dönmesi kendisi için avantaj oldu.

Kolay değil. Bankacılık hem zor hem kolay yönleri olan bir meslektir. Ama şu sıralar bankacılık zorlaştı.

Ramazan Şahin bey aynı zamanda şehrimizin Esnaf Kefalet Kooperatifi başkanlarından MAHMUT ŞAHİN’in de oğludur. Ne mutlu böyle bir babanın böyle bir evladı olmak. Ramazan Şahin’in Tarsus’ta banka müdür olması da Tarsuslular için şanstır. Mahmut Şahin ve eşinin de onurudur oğulları RAMAZAN ŞAHİN.. Bir ailenin evlatları iyi bir yere geldiğin de ana babası da mutlu olur.

Ben Ramazan Şahin’e ve babası Mahmut şahin’e teşekkür ediyorum. Mahmut Şahin ve eşi böyle hayırlı bir evlat yetiştirmiş. Ne mutlu Şahin ailesine.

Bende Ramazan Şahin’i ve diğer kardeşlerini çocukluklarından beri bilirim. bende bir basın mensubu olarak onları bugün köşeme aldım. Övmek değil benimkisi.. Gördüğüm, izlediğim ve yaşadığım konulardan RAMAZAN ŞAHİN hakkında bugün bu yazıyı yazdım.

Ramazan Şahin kardeşime, yeniden Tarsus’a hoş geldiniz diyorum. Hem memleketine hem de Finansbank Yenimahalle şubesine hoş geldiniz diyorum.

Çiçeği burnunda bir yeni evli şahsiyet olarak sizi ve eşinizi kutluyorum. Bankacılıkta üstün başarılarınızın devamını diliyorum.

İnşallah bankacılıkta daha  güzle ve daha yukarılarda sizleri görmek kısmet olur.

İyi ki varsınız.. RAMAZAN ŞAHİN..

İyi ki varsınız.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
ORHAN ALTINÖZ
CEMİYETİN İÇİNDEN

05 Kasım 2018 Pazartesi 09:03

ORHAN ALTINÖZ

Orhan Altınöz canların canı. İnsanlara çok sıcak ve yakın.Güler yüzünü tatlı dilini hiç eksik etmez. Kendisini ben bundan 8 yıl evvel Medical Park Hastanesinde tanıdım.
09:03
MEHMET GÜNGÖR
CEMİYETİN İÇİNDEN

02 Kasım 2018 Cuma 09:10

MEHMET GÜNGÖR

Tarsus'ta Mehmet Güngör denilince akla başarılı bir muhasebeci gelir.Kentimizde Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olan biridir Mehmet Güngör
09:10
HASAN AKÜZÜM
CEMİYETİN İÇİNDEN

06 Temmuz 2018 Cuma 10:57

HASAN AKÜZÜM

Tarsus'ta sevilen bir işadamıdır Hasan Aküzüm.Şu sıralar eski AFRA yanında Barış Oto Galeri Sahipliğini yapmaktadır.Dostlarına yardımcı olmayı çok sever.
10:57
TALAT DİNÇER
CEMİYETİN İÇİNDEN

08 Mayıs 2018 Salı 09:49

TALAT DİNÇER

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (MESOB) başkanlığını başarıyla yapan TALAT DİNÇER'i herkes tanır.. MESOB deyip geçmeyin. Bu birliği yönetmek kolay değil. Mersin genelinde 70 tane oda var. Dinçer bu 70 oda ile görüşüyor. Her gün en az 3-4 oda başkanı veya yönetimi MESOB başkanı Dinçer'in makamına varır.
09:49
ULAŞ GÜVENÇ
CEMİYETİN İÇİNDEN

27 Nisan 2018 Cuma 09:46

ULAŞ GÜVENÇ

Doktor Ulaş Güvenç, çok çalışkan ve sevilen bir doktor.Kendisi doktor olmasından dolayı çok yoğun çalışıyor. Adı gibi, Ulaş beye ulaşmak zor. Bunun nedeni mesleğidir.Kendisi mesleğini severek yapan başarılı ve iyi bir doktor.
09:46
MUSTAFA KIZIL
CEMİYETİN İÇİNDEN

23 Kasım 2017 Perşembe 15:54

MUSTAFA KIZIL

Mustafa Kızıl yabancı bir isim değil. Mustafa bey, bölgemizin insanı. Kendisi aslen Erdemlili. Ama insanlara yakınlığı ile, sevecen yapısı ile tanınır. Deneyimi had safhadadır.. Şu anda bölgemizin milletvekillerinden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın danışmanlığını yapıyor.
15:54
ORKUN VE ORÇUN KALAN KARDEŞLER
CEMİYETİN İÇİNDEN

09 Mart 2018 Cuma 12:16

ORKUN VE ORÇUN KALAN KARDEŞLER

Sevilmek, sayılmak ve iyi anılmak kadar güzel ne olabilir ki?... Tarsus'ta Bosch, Simens ve Profilo yetkili servisi ve Orkar Soğutma Sanayi alanında hizmet veren kurumun işletmecileri olan Orkun ve Orçun Kalan kardeşler gül gibi açan kalpleriyle insanlara sevgi ve saygıyla pozitif enerji veriyorlar.
12:16
OSMAN HAKAN ARSLAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

20 Şubat 2018 Salı 13:00

OSMAN HAKAN ARSLAN

Gamgam İnşaat Genel müdürü Osman Hakan Arslan çok insancıl biridir..Sineğin kanadını bile incitmeyecek kadar kibar bir insandır
13:00
TARSUS BELEDİYESİ İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRÜ MEHMET BULUT
CEMİYETİN İÇİNDEN

06 Şubat 2018 Salı 11:21

TARSUS BELEDİYESİ İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRÜ MEHMET BULUT

Tarsus Belediyesi'nin genç ve dinamik İnsan Kaynakları müdürü Mehmet Bulut, efendi kişiliği ile dikkat çekiyor.
11:21
DR.BURAK TELLİOĞLU
CEMİYETİN İÇİNDEN

12 Ekim 2017 Perşembe 08:38

DR.BURAK TELLİOĞLU

Tarsus Devlet Hastanesi'nin sevilen ve sayılan doktorlarından olan Dr.Burak Tellioğlu Dahiliye Uzmanı'dır. Burak Tellioğlu karşısına gelen kim olursa olsun, herkese eşit ve aynı davranmasıdır…
08:38
OSMAN İNANDIOĞLU VE MELEKLERİ
CEMİYETİN İÇİNDEN

04 Ekim 2017 Çarşamba 12:15

OSMAN İNANDIOĞLU VE MELEKLERİ

Tarsus Lider Grup Sigorta sahibi Osman İnandıoğlu, iş dünyasındaki başarısının yanı sıra iyi bir aile babasıdır
12:15
CUMALİ YAĞCI
CEMİYETİN İÇİNDEN

27 Eylül 2017 Çarşamba 15:19

CUMALİ YAĞCI

Uzun yıllar İstanbul'da avukatlık yapmıştır. Sonra asıl mesleğini bırakarak ticarete döndü. Cumali Yağcı, yufka yüreklidir, garibanların yanında yer almayı çok sever.
15:19
MUHTAR BAYRAM ALİ TAŞ
CEMİYETİN İÇİNDEN

27 Temmuz 2017 Perşembe 09:17

MUHTAR BAYRAM ALİ TAŞ

Bayram Ali Taş, Çamlıyayla Belçınar mahallesinin sevilen muhtarıdır.Belçınar eskiden küçük bir yerdi. Şimdi burada yerleşimden dolayı genişledi. Bunun yanısıra burada genişlemeyle birlikte sorunlarda arttı. Muhtarın yükü de arttı.
09:17