::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarsus Amerikan Koleji mezunları kariyer merkezi kuruldu

Tarsus Amerikan Koleji Mezunlar Derneği'nce İnsan Kaynakları Buluşması düzenledi.
Tarsus Amerikan Koleji mezunları kariyer merkezi kuruldu
Haber Giriş:
22 Ocak 2016 Cuma 08:50

Tarsus Amerikan Koleji Mezunlar Derneği’nce ‘’İnsan Kaynakları Buluşması” düzenledi.

Tarsus Amerikan Koleji Mezunlar Derneği Başkanı Dr.Ali Cerrahoğlu, İstanbul'da Sabancı Center'da düzenlenen etkinlikte, mezunlar derneğinin yürüttüğü projeleri anlatarak,

derneğin en önemli faaliyetinin ekonomik durumu yetersiz olan başarılı çocuklara burs kaynağı yaratmak olduğunu ve mezunların ne zaman ihtiyaç duyulsa destek olmalarının memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Cerrahoğlu,burs dışında da mezunlara iş ve kariyer planlamasında destek vermek için bir “Kariyer Merkezi” oluşturduklarını anlattı.

 

Bu yılki toplantıda Sabancı Holding’de 2000-2003 yılları arasında CEO’luk yapmış olan Hazım Kantarcı (TAC’63) ile SEV Yönetim Kurulu Başkanı ve CarefourSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane (TAC’80) konuşmacı olarak katıldılar. Kantarcı, ‘Liderlik ve Yöneticilik’, Mehmet T. Nane ise ‘Önce İnsan’ başlıklı birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından İnsan Kaynakları Uzmanı Alihan Irmakkesen (TAC'81),  TAC Kariyer Merkezi’nin yeni dönem projeleriyle ilgili bilgiler  verdi.

 MEZUN MENTORLAR

TAC Mezunları Mentorluk projesi derneğin proje koordinatörü Alp Erdem tarafından koordine ediliyor. Mezun Kariyer Merkezi’ne, İnsan Kaynakları alanında çalışan mezunlar gönüllü olarak destek veriyor. Merkez ağırlıklı olarak TAC Mezunlar Derneği’nin sitesi üzerinden hizmet veriyor. Kariyer planlaması ve mülakat tekniklerinin ele alınacağı geniş katılımlı workshoplar düzenleniyor. Merkezin en önemli projesi ise mezunlara yönelik olarak düzenlenen TAC Mentorluk Sistemi. 15 yılın üzerinde deneyimi olan, yöneticilik yapmış veya girişimci TAC’li mezunlar, daha kariyerlerinde 3-5 yılı yeni dolduranlarla bir araya getirilerek bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor.  Mentorlar, Mentee adı verilen genç mezunlarla 6 ay boyunca belirli aralıklarla yüz yüze görüşerek her konuda destek veriyor.

Konuşmaların ardından İnsan Kaynakları Uzmanı Alihan Irmakkesen (TAC'81),  TAC Kariyer Merkezi’nin yeni dönem projeleriyle ilgili bilgiler verdi. Projenin ana oturumunu başlatan Irmakkesen, iş dünyasının önde gelen isimlerinin genç mezunlarla tecrübelerini paylaştığı ‘Mentorluk Sistemi’ni başarılı örnekleri dile getirildi.

BİTMEYEN KARDEŞLİK İLİŞKİSİ

Tarsus Amerikan Koleji 1988 yılından bu yana ülkemizde çağdaş eğitim veren ve liderler yetiştiren bir okul. Mezunları, bu güne kadar, Türkiye’nin iş, siyaset ve sanat hayatında çok önemli pozisyonlara geldiler. Tarsus Amerikan Koleji mezunlarının en önemli özelliği ise yaş farkına bakmaksızın tüm mezunların ömür boyu bir dayanışma içinde olmaları ve abi-kardeş ilişkilerini sürdürmeleri.

BİR TUĞLA DA SEN KOY BURS PROJESİ

Tarsus Amerikan Koleji Mezunlar Derneği; mezunlar arasındaki iletişim ve dayanışmayı sürdürmek ve geliştirmek, TAC'nin çağdaş çizgisini sürdürebilmesi için eğitim kalitesini devamlı olarak artırmayı hedefleyen ve sadece mezunların desteği ile ayakta duran bir kurumdur.

 

Tarsus Amerikan Koleji mezunları eğitime büyük önem vermekteler. Kaliteli ve çağdaş eğitimin sadece ödeme gücü yüksek olan şanslı çocukların değil herkesin hakkı olduğuna inandıklarını söylüyorlar. Yetenekli çocukların bu fırsata sahip olabilmeleri için eğitimin bursla desteklenmesi gerekiyor. Bu projeyi, yetiştikleri, toplumda başarılı birer birey haline gelmelerini sağlayan okullarına olan borçlarını ödemek için gerçekleştirdiler.         

“Tuğla bursu” ile okuyan çocuklar halen ülkemizin ve dünyanın en iyi üniversitelerinde öğrenimlerini başarıyla devam ettirmektedirler.

 EĞİTİME KATKI

 Tarsus Amerikan Koleji’nin mezunları 2006 yılında başlattıkları “Bir Tuğla da Sen Koy” bağış projesi ile eğitime büyük katkı yapmaktalar.

1888 yılında kurulmuş olan okullarının efsanevi binası “Stickler”ı sanal olarak yeniden inşa ediyorlar. Bu sembol bina bir eğitim abidesi olarak tuğla tuğla örülmekte.

Başarılı olup ekonomik yönden yetersiz olan çocuklara eğitim şansı yaratmak amacıyla yürütülen projede hedeflenen 2 Milyon dolarlık toplam bağışa neredeyse ulaşılmış durumda.

 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57