::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TARSUS BİL KOLEJİ TANITIMI YAPILDI

BİL KOLEJİ Tarsus'ta da Çukurova Kampüs okulları ile birleşerek Tarsus'u da faaliyet alanına dahil etti.
TARSUS BİL KOLEJİ TANITIMI YAPILDI
Haber Giriş:
11 Şubat 2019 Pazartesi 10:06

Aydın Üniversitesi bünyesinde kurulan BİL KOLEJİ Tarsus’ta da  Çukurova Kampüs okulları ile birleşerek Tarsus’u da faaliyet alanına dahil etti.

 Türkiye genelinde 146 eğitim kompleksiyle büyümeye devam ediyor. Son olarak Mersin ve Tarsus Bil Kolejleri de zincire eklendi. Bu nedenle My Life Plaza'da bir tanıtım kokteyli düzenlendi.  Tanıtım Kokteyline Tarsus belediye başkan yardımcılarından Serap Kurtçu, Bil Koleji /Okulları Genel Müdürü Orhan Dağhan, Mersin Bil Kolejinden   Selma Uçan, Tarsus Bil Kolejinden Ahmet Yağlı, eğitimciler, veliler, davetliler ve basın mensupları katıldı.

Tarsus kurucusu Ahmet Yağlı ve Mersin BİL’den Selma Uçan’ın yaptığı konuşmaların ardından genel müdürü Orhan Dağhan söz aldı.

Dağhan  “ Çağımızın en büyük silahı bilgidir.  BİL Ailesi olarak Türkiye genelinde 146 eğitim kompleksiyle büyümeye devam ediyoruz. Bir çocuğu 3 yaşında alıp, 23 yaşına kadar en iyi şekilde ve en iyi imkanlarla eğitiyor ve bilgiyle donatıyoruz. Bunu yaparken de eskinin hala geçerli eğitim sistemlerini ve köy enstitüleri modelinden esinlendik. Hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. yılına 100 bin öğrenciyle girmek'' dedi.

Kurdukları eğitim sisteminin kreş ve anaokulundan başlayıp, Üniversiteyi de kapsadığını ifade eden Dağhan, sundukları kaliteli eğitimle Batı'ya olan beyin göçünü de tersine çevireceklerini iddia etti.

Dağhan, ''Eğitim sistemimizin temelinde İnsan var. Önce İnsan odaklı bir eğitim veriyoruz. Hiçbir şey insan olmaktan daha öncelikli değildir, olamaz.'' şeklinde konuştu.

PASTA KESİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından Genel Müdür Orhan DAĞHAN, Mersin Bil Koleji Kampüsü Kurucusu Selma UÇAN ve Tarsus BİL Koleji Kampüsü Kurucusu Ahmet Yağlı, minik öğrencilerle birlikte pasta keserek katılımı kutladı ve daha sonra da öğretmenlerle birlikte aynı fotoğraf karesinde buluştu.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57