::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarsus Bilim Merkezine Öğrenci İlgisi

Tarsus Belediyesi tarafından Cereciler mevkiinde eski İtfaiye binasının olduğu yerde yeni yapılan düzenlemenin ardından Yaşam Boyu Eğitim ve Spor Merkezi oluşturuldu.
Tarsus Bilim Merkezine Öğrenci İlgisi
Haber Giriş:
24 Mayıs 2014 Cumartesi 18:44

Tarsus Belediyesi tarafından  Cereciler mevkiinde eski İtfaiye binasının olduğu yerde yeni yapılan düzenlemenin ardından Yaşam Boyu Eğitim ve Spor Merkezi oluşturuldu.

Tarsu ilerisinde Fevzi Çakmak mahallesi girişinde yapılan düzenleme ile  Tarsus Yaşam Boyu ve eğitim ve Spor Merkezi  Tarsus’a yakışır bir merkez oldu. Bu merkez bünyesinde faaliyet gösteren bilim Merkezi öğrencilerle dolup taşıyor.

Bilim Merkezi yetkilileri  “Buradaki aletlerin hepsi orjinal. Teknik Üniversite tarafından yapılan 42 eser bulunuyor. Merkezde Teleskop, film şeridi,90 derecelik ayna ve çeşitleri, aldatan görüntü, Euler disk eğik düzlemde yarış, temiz enerji evi, denge kuşu, karadelik,  vakkumlu zil, sese duyarlı plazma duvarı, yamuk pencere, kesik çizgili ayna, yüzer yüzükler gibi birbirinden ilginç aletler bulunmakta..

İsteyen   okullarımızdaki  öğrenciler buraya randevu sistemiyle geliyor. Bizde öğrencilere bu alet ve edavatları tanıtarak bilgi veriyoruz” dediler.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57