::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TARSUS EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI'NDAN ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNE BÜYÜK KATKI

Tarsus Eğitim ve Kültür Vakfı'na ait olan Toros Koleji'nde eğitim verdiği yaklaşık 22,5 dönümlük alan üzerinde tüm tesis ve mal varlığıyla birlikte Tarsus Üniversitesi tüzel kişiliğine devredildi.Kolaylık gösteren vakıf mütevelli heyetine teşekkür ediyoruz
TARSUS EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI'NDAN ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNE BÜYÜK KATKI
Haber Giriş:
09 Mart 2020 Pazartesi 10:09

Tarsus Eğitim ve Kültür Vakfı mütevelli heyeti vakıf uhdesinde bulunan Toros Kolejininde eğitim verdiği  yaklaşık 22,5 dönümlük alanı üzerinde tüm tesis ve mal varlığı ile Tarsus Üniversitesi tüzel kişiliğine devretti

Devir işlemleri tapuda da Tarsus Üniversitesi adına tescil edildi.

Buna göre 22 bin 538  metrekare Tarsus Üniversitesi tüzel kişiliğine tapuda tescil edilirken, 548 metrekare alan ise Tarsus Belediyesi adına tapuda tescil edildi.

Geçtiğimiz günlerde toplanan Tarsus Eğitim ve Kültür Vakfı mütevelli heyeti aldığı kararla Tarsus Eğitim ve Kültür Vakfının sahip olduğu ve şuanda Toros Kolejine kiralanmış bulunan  vakfa ait tüm eğitim binaları, spor kompleks ve tesisleri ile birlikte Tarsus Üniversitesi tüzel kişiliğine devredildi.

Alınan bu kararla devredilen mevcut  binalarının  olması nedeniyle Tarsus Üniversitesi’nin  bölümleri 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında  faaliyete  geçecek ve öğrenci alımı başlayacak. Ayrıca o bölgeye müthiş bir öğrenci hareketliliği katarak, şehrin ekonomisine katkı sağlayacak.

Bölgeye muazzam katkıda bulunmalarının yanı sıra gerek çalışanları gerekse öğrencilerinin maddi harcamaları ve üniversite için yapılan hizmet yatırımlarının çarpan etkisiyle de çok ama çok önemli katkılar sağlayacak.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57