::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarsus Gençlik Merkezinde yaz kursları açıldı

Okulların tatile girmesinin ardından Tarsus'taki Gençlik merkezinde yaz kursları açıldı
Tarsus Gençlik Merkezinde yaz kursları açıldı
Haber Giriş:
17 Ağustos 2014 Pazar 20:04

Okulların tatile girmesinin ardından Tarsus’taki  Gençlik merkezinde yaz kursları açıldı..

Tarsus Gençlik Merkezi öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Tarsus Gençlik Merkezi tarafından, Tarsus Şehir stadı ile Spor salonunda kurslar açılarak öğrencilere çeşitli eğitimler ve bilgiler veriliyor.

Tarsus Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Tarsus’lu başkanlığında açılan  kursları Gençlik merkezi müdürü Cafer Bozkurt yönetiyor.

Tarsus Gençlik Merkezi Gençlik liderleri tarafından ders verilen kurslarda öğrencilere ve katılımcı gençlere Gençlik Merkezinin projeleri, kursları ve faaliyetleri hakkında kapsamlı bilgi veriliyor.. Bugünlerde açılan kurslarda İngilizce, Model Uçak, satranç, Resim, Halk Oyunları, Gitar, Diksiyon kursları veriliyor. İngilizce kursu küçüklere ve büyüklere olmak üzere iki ayrı kateforide verilirken 70 kursiyer katılıyor.

Yine diğer branşlardaki kurslarla birlikte katılımcı sayısıın 150’yi geçtiği belirtilirken Halk Eğitim merkezi ve Milli Eğitim müdürlüğünden görevlendirilen kurs öğretmenleri nezaretinde verilen eğitim kurslarında haftada 32 saat ders veriliyor. Genel olarak kursiyerlerin 7-29 yaş grubundan olduğu öğrenilirken Üç kurs lideri tarafından kurslar devam ettiriliyor.  Meryem Bozkurt, Nagihan Soysal ve Haluk Uysal adlı liderler kursların orgazisyonunda görev alırken, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yapılan çalışmalar kapsamında açılacak kursların bittikçe yeniden açılacağı kaydedildi. Yine bakanlığın yaptığı proğrama göre 50 kalem kurs belirlenmiş olup bu kurslara müracaat kapsamında yeterli sayı  oluştukça kurslar açılacak.

 

 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57