:: 24 Eylül 2021 Cuma

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TARSUS KENT KONSEYİ SEÇİMLİ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

TARSUS KENT KONSEYİ SEÇİMLİ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI
13 Eylül 2021
Pazartesi 09:17

Tarsus Kent Konseyi Seçimli Genel Kurul toplantısı  Güner Baykal Toplantı Salonunda yapıldı

Toplantı Kent Konseyi Başkanı Dr. Ali Cerrahoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Ardından toplantıyı yönetmek üzere, Divan Kurulu Başkanlığına Elife Aslan, üyeliklerine Salih Yedican ve Belgin Ok seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kent Konseyi Başkanı Dr. Ali Cerrahoğlu, Kent Konseyinin yapısı, amaç, görev ve sorumlulukları hakkında bilgi vererek, görev alınan 2019 yılı itibari ile geçmiş dönem faaliyetlerini anlatan bir sunum yaptı. Ayrıca kentimizin sorunlarından da bahsederek, bundan sonra da Tarsus için çalışacağını, Tarsus Kent Konseyi ile ortak projelerde yer alabileceğini belirtti. Son olarak görev yaptığı süre boyunca destek veren tüm kamu, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşu yetkililerine, ayrıca Tarsus Kent Konseyi’nin tüm üyelerine teşekkür etti.

Daha sonra Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan konuşma yaptı. Kent Konseylerinin öneminden bahsetti. Kent Konseyleri bağımsız çalışıp kentin her kesimini temsil etmeli ve çalışmalarını buna göre yapmalı dedi. Tarsus Kent Konseyinin önemli projeler yaptığını, ayrıca kent kimliğinin gelişimi için gençlik ve çocuk meclislerinin kurulması gerektiğini belirtti.  Kentin gelişimi için belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kentin ana sorunlarının halkın dayanışması ile çözüleceğini söyleyerek, katılan herkese teşekkür etti. Konuşmasının sonunda, Kent Konseyi Başkanı Dr. Ali Cerrahoğlu’na yaptığı özverili çalışmalar için çiçek ve hediye takdiminde bulundu.

Daha sonra Kent Konseyi Başkanlık seçimine geçildi. Tek aday olan Tarsus Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşit Tok oy birliği ile Kent Konseyi yeni dönem başkanı seçildi.

Daha sonra Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerinin seçimine geçildi. Aday olanlar isimlerini yazdırarak kendilerini tanıttılar. Kapalı oy usulü seçim yapıldı ve açık sayım sonucu Tarsus Kent Konseyi Yeni Yürütme Kurulu üyeleri; Emrah Kara, Bahşende Diren, Uğur Pişmanlık, Necat Çakır, Nagihan Karğılı; Yedek üyeler: Şahin Yücel, Meryem Arpacı, Leyla Körüklü, Ayhan Becet, Salih Yedican, Nilgün Ateş olarak belirlendi. Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Tarsus Üniversitesi, Odalar ve Borsalar Birliği ve Tarsus Barosu adına kurumlarınca bildirilecek Doğal Üyelerle Yürütme Kurulu tamamlanacak ve önümüzdeki günlerde ilk toplantısını yaparak faaliyetlerine başlayacaktır.  

 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
SGK Müdürü Metin'den Borsa'ya ziyaret
09:28
BAKAN VARANK,TEKLİ VE YILMAZ'I KABUL ETTİ
09:23
TARSUS'TA AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI
09:21
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN ÇAMLIYAYLA'DAKİ YOL İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
GÜNCEL

23 Eylül 2021 Perşembe 15:21

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN ÇAMLIYAYLA'DAKİ YOL İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Büyükşehir ekipleri yol iyileştirme işlemleri kapsamında da Çamlıyayla'nın Giden, Bağçatağı, Darıpınarı, Korucak, Sarıkavak, Körmenlik ve Belçınar bölgelerinde de sıcak asfaltla yama çalışması yürüttü
15:21
TARSUS SGK MÜDÜR BORSA'DA
GÜNCEL

23 Eylül 2021 Perşembe 15:18

TARSUS SGK MÜDÜR BORSA'DA

SGK Müdürü Süleyman Metin prim borçlarına ait yapılandırma hakkında Tarsus Ticaret Borsasını ziyaret ederek bilgi verdi
15:18