:: 17 Ocak 2022 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TARSUS MTAL HEYETİ İTALYA'DAN DÖNDÜ

TARSUS MTAL HEYETİ İTALYA'DAN DÖNDÜ
14 Ocak 2022
Cuma 09:53

Tarsus  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince hazırlanan ve Avrupa Birliği (AB) Erasmus+ kapsamında kabul edilen Türkiye,İtalya,Çekya ve Portekiz’in ortak olduğu" Dünya için Yeşil Düşünen Girişimci Gençlik " projesi kapsamında İtalya’ya giden  3 öğretmen ile 6 öğrenci yurda döndü.

Kimya teknolojileri öğretmeni  Adnan Orekici , Elektronik Bölümü Öğretmeni Fatih Kahraman, İngilizce öğretmeni Ebru Kantar koordinatörlüğünde İtalya’ya giden öğrenciler,proje kapsamında değişik eğitim aldılar.

İtalya’nın  Palazzolo Acreide  şehrinde gerçekleşen etkinliğe proje ortakları Çekya ve Portekiz’den öğrenci ve öğretmenlerden oluşan ekiplerde katıldı.

Yapılan eğitimin ardından yapılan sertifika törenine katılan Türkiye’nin Siracusa  fahri konsolosu  Domenico Romeo ve Palazzolo Belediye başkanı Salvatore Gallo da katıldı.

Yeşil girişimcilikle çevre sorunlarına yenilikçi çözümler getirmenin yanında projeyle ile çevre-iklim konularında farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Atık değerlendirme konulu Atölye çalışmalarının gerçekleştirildiği hareketlilikte, öğrencilerin dil becerilerinin gelişmesi, girişimciliklerinin arttırılması, kültürler arası farklılıkların tanınması sağlandı.

Okul Müdürü Murat Akbaş da  projenin her aşamasında emeği geçen mesai arkadaşlarına teşekkür etti.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google