::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TARSUS MÜFÜTÜSÜ CAN'DAN KYK ÖĞRENCİLERİ İLE ANLAMLI BULUŞMA

Tarsus Müftülüğü gençlik çalışmaları, Modern Dünya ve Gençlik projesi kapsamında Müftü Ali Can, Tarsus ADRB koordinatörü Emine Can'ın organizasyonu ile KYK Kız ve Erkek öğrenci yurtlarında kalan öğrencilerle bir buluşma gerçekleştirdi
TARSUS MÜFÜTÜSÜ CAN'DAN KYK ÖĞRENCİLERİ İLE ANLAMLI BULUŞMA
Haber Giriş:
02 Mart 2020 Pazartesi 09:34

Tarsus Müftülüğü gençlik çalışmaları, Modern Dünya ve Gençlik  projesi kapsamında Müftü Ali Can, Tarsus ADRB koordinatörü Emine Can’ın  organizasyonu ile KYK Kız ve Erkek öğrenci yurtlarında kalan öğrencilerle bir buluşma gerçekleştirdi.

Müftü Ali Can, Peygamber Efendimizin hayatından, üç ayların faziletinden ve sahabe hayatından örneklerle dolu bir sohbet gerçekleştirdi.

Diyanet ve Müftülüklerin öneminde değinen Müftü Ali Can, tarihi süreç itibari ile Müftülük makamının fonksiyonlarına dikkat çekerek;  “Görevimiz, Toplumu din konusunda aydınlatmak, Doğru bilginin topluma sunulması, ibadet yerlerinin ve Kur-an kurslarının yönetilmesi olarak varlığının korumasıdır” dedi

Müftü Ali Can, düşünce ve itikat konusunda dikkat çekici betimlemeler yaparak, “Bildiğinizi bilerek kabul edin. Kabul etmediklerinizi bilerek kabul etmeyiniz. Yaşamınızı bir delile dayanarak sürdürün. Ölümünüz de bir delile bağlı olarak gelişsin” dedi.

Öğrenciler tarafından ilgi ile takip edilen sohbet sonunda katılımlarından dolayı teşekkür eden Müftü Ali Can, Tarsus Müftülüğü olarak kapılarımızın ve gönüllerimizin sonuna kadar öğrencilerimize açık olduğunu söyledi.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57