::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarsus Ram Etkili Yönetim ve Liderlik Konferansı Düzenledi

Tarsus Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle BİZ SİZİNLEYİZ Projesi kapsamında Özel ve Resmi okullarında görevli Okul müdürü ve Müdür yardımcılarına yönelik olarak 75. Yıl kültür merkezi konferans salonunda Doğu Akdeniz Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Mehmet D. KARSLI tarafından Etkili Yönetim ve Liderlik konulu konferans verildi.
Tarsus Ram Etkili Yönetim ve Liderlik Konferansı Düzenledi
Haber Giriş:
22 Mart 2014 Cumartesi 19:19

Tarsus Rehberlik ve Araştırma Merkezi  ve Doğu Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle BİZ SİZİNLEYİZ PROJESİ kapsamında İlçemiz Özel ve Resmi okullarında görevli Okul müdürü ve Müdür yardımcılarına yönelik olarak 75. Yıl kültür merkezi konferans salonunda Doğu Akdeniz Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Mehmet D. KARSLI tarafından ETKİLİ YÖNETİM VE LİDERLİK konulu konferans verildi.

Konferansa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa DEMİR, RAM Müdürü Murat TARSUSLU, PDR Hiz. Blm. Bşk. Duran YORULDU ve 300 idareciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Tarsus RAM müdürü Murat TARSUSLU; Tarsus Rehberlik ve Araştırma Merkezi olarak üstlendiğimiz misyonun gereği yapılması gerekenlerin en iyisini yapmaya çalıştıklarını belirterek, “Biz sisinleyiz” projesi kapsamında daha önce öğretmenlerim kişisel gelişimine yönelik planladıkları eğitimlerin olduğunun, bu gün de  proje kapsamında Tarsus ilçesindeki okul ve kurum yöneticilerine yönelik Doğu Akdeniz üniversitesiyle yaptıkları işbirliği neticesinde  “etkili yönetim ve Liderlik” konusunda konferans düzenlediklerini belirtti, ayrıca RAM müdürü yöneticilerin “paslanmaktansa yıpranmayı tercih eden” bir anlayışa sahip olduklarında üstesinde gelemeyecekleri hiçbir işin olamayacağının altını çizdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa DEMİR okullardaki liderlik anlayışının önemini vurgulayarak başladığı konuşmasında liderin okul yönetiminde çok önemli bir yerinin olduğunu, yöneticilerin okul ortamında olumlu bir hava oluşturarak genellikle çözüme yönelik bir yaklaşım sergilemeleri gerektiğini ifade etti. Gerçekleştirilen çalışmanın yöneticilerimiz için faydalı bir çalışma olacağına inandığını belirten DEMİR çalışmanın gerçekleştirilmesindeki katkılarından dolayı Tarsus Rehberlik ve Araştırma Merkezine ve katılımlarından dolayı okul yöneticilerine teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Prof. Dr. Mehmet D. KARSLI verdiği konferansta okullarda liderliğin önemi, liderlik anlayışının nasıl olması gerektiği ve liderlerin yeterlilikleri gibi konulara değindi.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Diğer Fotoğraflar
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57