::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TARSUS'TA CUMHURİYET VE EĞİTİM ŞENLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Tarsus Anıt Lions Kulübünün düzenlediği “Cumhuriyet ve Eğitim Şenliği büyük ilgi gördü
TARSUS'TA CUMHURİYET VE EĞİTİM ŞENLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Haber Giriş:
21 Ekim 2019 Pazartesi 09:21

Tarsus Anıt Lions  Kulübünün düzenlediği “Cumhuriyet ve Eğitim Şenliği büyük ilgi gördü.

Kültür Parkta düzenlenen etkinliğe Satranç Federasyonu başkanı Gülkız Tulay, Tarsus Anıt Lions kulübü Başkanı Seval İkiz,   118-U yönetim çevresi genel yönetmeni  İlknur Türkkan, Tarsus Belediye Başkan yardımcısı Ünzile Kuru, Görme Engelliler Derneği başkanı Fikri Topuz, Mersin kent konseyi  Engelliler Komisyonu başkanı Dursun Aslan, Türkiye Saktalar Derneği Tarsus şube başkanı Ali Çelik ile vatandaşlar  katıldı.

Etkinlikte Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent orkestrası bir konser verirken folklor ekibi de gösteriler sundu. Burada Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay Görme Engelliler Derneğine özel ve sesli satranç takımı ile sesli kitap ve ses cihazı armağan etti.

Etkinlikte çocukların atölye çalışmaları sergilendi ve  Bayram İkiz’in destekleriyle çocukların kollarına Atatürk ve Cumhuriyet ile ilgili dövmeler yapıldı. Çocuklara yüz  boyaması yapıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Seval İkiz “29 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Tarsus Anıt Lions Kulübümüzün Cumhuriyet ve Eğitim hizmetleri şenliği kapsamında Görme Engelliler için yapılmış Satranç takımları, yine görme engelliler için yazılmış satranç kitabı ve Türkiye’de ilk defa kullanılmaya başlanan görme engelliler için sesli satranç kitabı hediye ettik. Burada bulunan istekli kardeşlerimize de ücretsiz satranç eğitimi veriyoruz.

Diabet ve meme kanserine farkındalık yaratmak amacı ile doktorlarımız bilgilendirmede bulunurken çocuklar ve büyükler için atölye çalışmaları yapılmaktadır.

Atam izindeyiz, Yaşasın Cumhuriyet yazılı çıkartma baskılar yapılırken temin ettiğimiz standlarda kadınlarımız el emeği göz nuru yiyecek, içecek ve el işlerini sergilediler.

Anıt Lions Kulübümüze destek veren Mersin Büyükşehir ve Tarsus Belediyesi Başkanlarına, satranç malzemelerini şahsi olarak bağışlayan Satranç Federasyonu başkanımız ve aynı zamanda kulüp üyemiz Gülkız Tulay’a, emeği geçen herkese şahsım ve kulübüm adına teşekkür ederim. Biz yaparız sloganımız ile en derin Lions sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra Tarsus Belediye Bandosu bazı marş ve parçalar çalarak etkinliğe renk katarken Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası da bir konser sundu.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57