:: 18 Nisan 2021 Pazar

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarsus'ta ''Gençliğe Değer'' Projesi

Tarsus'ta ''Gençliğe Değer'' Projesi
07 Nisan 2021
Çarşamba 12:12

Tarsus Müftülüğü  tarafından, geleceğin teminatı olan gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı, medeniyet perspektifine sahip bir şekilde yetişmelerine katkı sunmak, gençlere yönelik hizmetlerine ivme kazandırmak amacıyla başlattığı "Gençliğe Değer" projesi ara dönemi sona erdi

Buharalı Abdullah Efendi Camiinde Pandemi tedbirlerine riayet edilerek birer aylık periyotlar la yürütülen projenin son dönem kapanış programına Mersin İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi, İl Müftü Yardımcısı Cafer Erol ve Tarsus Müftüsü Ali Can iştirak ettiler.

Tarsus Müftüsü Ali Can; "Diyanet İşleri Başkanlığımızın talimatları doğrultusunda yaptığımız faaliyetler içerisinde en fazla önemsediğimiz programların başında gençlik ile alakalı programlar gelmektedir. Gençlerimize yönelik yapılan programların tamamı yarınımızı, geleceğimizi inşa etmek için gerçekleştirilmektedir” dedi.

Yürütülen proje kapsamında çocukların göstermiş olduğu ilgi ve alakadan çok memnun olduğunu ifade eden Tarsus Müftüsü Ali Can, çocukların temel dini bilgileri öğrenmelerinin yanı sıra onların bilgi, ahlak, erdem, estetik, ruh güzelliği, adalet ve merhamet duygularıyla donanmış olmalarını müşahede etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, başta öğrenciler olmak üzere velilere ve rehberlik yapan din görevlisi Dinçer Yılmaz’a teşekkür etti.

Mersin İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi proje dahilinde cami ve namaz alışkanlığı kazanan çocuklarla yakından ilgilendi. Onlara işledikleri derslere ilişkin sorular sorarak hasbihal etti ve çeşitli nasihatlerde bulundu.

Gerçekleştirilen final programında katılımcı tüm öğrencilere forma, futbol topu ve oyun setleri hediye edildi.

Program sonrasında günün anısına hep birlikte cami bahçesine 5 bin adet çiçek dikimi gerçekleştirildi.

Paylaş:  Facebook Twitter Google