::
17 Haziran 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarsus'ta Gümrük Müşavirliğinin Dış Ticaretteki Rolü ve Önemi Üzerine Panel

Tarsus'ta Gümrük Müşavirliğinin Dış Ticaretteki Rolü ve Önemi Üzerine Panel
Haber Giriş:
09 Nisan 2024 Salı 10:11

Tarsus Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Gümrük İşletme Bölümü, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü tarafından düzenlenen “A’dan Z’ye Gümrük Müşavirliği: Dış Ticaretteki Rolü ve Önemi” başlıklı panelin moderatörlüğünü Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sami Süygün gerçekleştirdi. Üniversitemiz Konferans Salonunda düzenlenen panelin açış konuşmalarını, Gümrük İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeynep Hatunoğlu, Doç. Dr. Sami Süygün, Gümrük Müşavirliği Meslek Komite Başkanı Serhan Koylan ve Mersin Gümrük Müşavirliği Dernek Başkanı Cebrail Orman gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Orhan Aydın bu önemli organizasyona ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi ve panelin önemiyle ilgili görüş ve düşüncelerini ifade etti. Rektör Aydın konuşmasında; bölgenin, sanayi üretimiyle ve dış ticaretteki rolüyle Türkiye’ye sağladığı katma değere vurgu yaptı, bu anlamda Üniversitenin bünyesindeki bölümlerin ve yetiştirdiği nitelikli iş gücünün önemine dikkat çekti.

Panel; açış konuşmalarının ardından gümrük müşavirleri Ayla Harp, Zeki Şan, Osman Uysal, Hediye Adalı’nın sektör ve kariyer yol haritası hakkında verdikleri değerli bilgiler ile devam etti. Panelde ayrıca öğrencilere yönelik düzenlenen çekiliş ile 3 öğrenciye gümrük müşavirlik şirketlerinde staj imkânı verildi. Panelistlerin sunumları ve dinleyicilerin sunumlara dâhil olmaları ile devam eden etkinlik, panelistlere sunulan teşekkür belgesi takdimi ile son buldu.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Tarsus Ticaret Borsası, kuruluşunun 72. Yıldönümünde Yıldızları Zirve Yaptı
EKONOMİ

20 Mart 2024 Çarşamba 09:52

Tarsus Ticaret Borsası, kuruluşunun 72. Yıldönümünde Yıldızları Zirve Yaptı

Tarsus Ticaret Borsası, kuruluşunun 72. Yıldönümü kutlandı
09:52
Tarsus Ticaret Borsası Personellerine Ödül
12:48
Kaan Saltık'dan TSO'ya ziyaret
EKONOMİ

16 Kasım 2023 Perşembe 11:23

Kaan Saltık'dan TSO'ya ziyaret

Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Saltık Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak'ı ziyaret etti
11:23
Mersin Agropark Türkiye'ye model oluyor
EKONOMİ

02 Kasım 2023 Perşembe 10:08

Mersin Agropark Türkiye'ye model oluyor

10:08