:: 25 Eylül 2018 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, Tarsus'u bir adım daha ileriye taşıyabilmek için çalıştıklarını belirtti
Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya
29 Ağustos 2018
Çarşamba 17:18

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, Tarsus'u bir adım daha ileriye taşıyabilmek için çalıştıklarını belirterek, ‘’Tarsus'un geleceği için projeler üretiyoruz.Yürüttüğümüz projelerle, yaptığımız faaliyetlerle örnek borsa olmayı sürdürüyoruz. Sektörel faaliyet alanlarında yaşanan sorunlara çözüm üretmek, bunları yetkili makamlara ileterek ve yaşanan gelişmeleri anında paylaşarak daha iyi olmaya gayret ediyoruz. Bugün gelinen noktada içerde ve dışarıda Türkiye'nin ekonomik hayatı çökertilmek isteniyor. Biz işadamları buna izin vermeyeceğiz.Ülke olarak büyüme tahminlerini gerçekleştirebilecek güce ve kapasiteye sahibiz.İhracat hedeflerini aşarak, yerli üretimi destekleyerek, yolumuza devam edeceğiz.’’dedi.Başkan Kaya,yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

‘’Sektörlerin taleplerinin de dikkate alınarak Yeni Ekonomi Modeli ile Türkiye'nin geleceği adına önemli bir adım atıldığına değinen Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, son günlerde kalınan ekonomik saldırılara rağmen iş dünyasının bu dönemden ancak üreterek ve ihracat yaparak çıkabileceğini ifade etti.

 

Başkan Murat Kaya, üyelerinin ihracatına ve üretimine yönelik projelerini kurum olarak desteklediklerini, bu kapsamda dış ticaret uzmanı personellerinin ihracat konusunda üyelerinin iş yerine kadar giderek üretime ve ihracata değer sağlayacak eğitim desteği verdiklerine değinerek," Daha güçlü bir ekonominin temelleri olacak politikaların peş peşe devreye girmesiyle, Ülkemize karşı başlatılan ekonomik saldırıları sübvanse etmek, etkilerini kırmak amacıyla  kurumlarımıza ,iş dünyamıza daha da çok görev düşmektedir.

Kurum olarak yürüttüğümüz URGE projemiz kapsamında yer alan üyelerimize ve ayrıca ihracatı daha iyi yapabilmeyi hedefleyen proje kapsamında olmasa dahi talep eden, isteyen tüm üyelerimize dış ticaret ve ihracat konularında yardımcı oluyoruz. Üyemizin iş yerine kadar giden dış ticaret uzmanımız ihracat kapsamında yapılması, bilinmesi gereken tüm konularda üyelerimize bilgi, eğitim ve destek veriyor. Kurum olarak gerçekleştirdiğimiz ortak akıl toplantıları, üyeleri yerinde ziyaret, ihracat eğitim talepleri, bitki koruma, bitki zararlıları ile mücadelede paydaş birlikteliği sayesinde; üreticilerimizle, tüccarlarımızla, ihracatçılarımızla güzel bir sinerji yakaladık. Bu sinerji sayesinde tüm ürünlerde yaptığımız çalışmaların meyvesi olarak ihracat artışı yakaladığımıza inanıyoruz.

 

Genel bir sorun olarak ortaya çıkan, etkin bir çözüm üretemezsek gelecek sene de sorun olarak yaşayacağımız Akdeniz Meyve Sineği ile mücadele gündeme gelir gelmez proaktif adımlar attık.  İlçe Tarım Müdürlüğümüz ile bir araya gelerek üretici ve ihracatcı eğitim toplantılarını anında organize ettik. Amacımız gelecek sene kayıpsız hasat elde etmeyi başarmak.

 

 

Türkiye, ihracatla kalkınmak zorunda olan bir ülkedir.İhracata dayalı olarak yatırım yapmak, ihracatla küresel piyasalarda başarılı olmamız lazım. Bu noktada önümüzdeki süreçte Ur-Ge projelerimiz kapsamında yer alan üyelerimize ve ihracat yapmak isteyen üyelerimize eğitim, danışmanlık desteğimiz de devam edecektir.

 

 

 

ÜRETİCİMİZİN UCUZ MAL SATMASINI İSTEMİYORUZ,

 

Özellikle tarım ve tarım ticaretinde ciddi bir planlama ile ihtiyaç duyulan, yetiştirilmesi, üretilmesi gereken ürünlerin neler olduğunun tespitine önem vermemiz gerekiyor. Bu noktada; Üreticinin ürettiğini, yetiştirdiğini ucuz fiyata satmasını istemiyoruz ama istenen standartlara uygun üretim konusunda onları teşvik etmeli onlara destek vermek , bilgi aktarma zorunluluğumuz da var. Ürünlerini gerçek değerleri ile satması için el ele vererek mücadele edeceğiz. Bunun için önce ürünümüzü sağlıklı üreteceğiz, ilaç kalıntılarına, zararlı mücadelesine dikkat ederek kurumlarımızla, tüccarımızla, ihracatçı firmalarımızla birlikte çalışacağız ve ürünümüzü dünyaya hak ettiği değerle pazarlayacağız. Tarsus Kazanacak, Ülkem Kalkınacak."

 

 

 

COĞRAFİ ÜRÜNE SAHİP ÜRÜNLERİMİZİN SAYISINI ARTTIRMALIYIZ

 

 

 

Bugün Türkiye'de çok büyük değerlere sahip yetiştirdiğimiz ürünler var. Bu ürünlerin ve markalarımızın tanıtılması, değerlerinin artması kentimizin tanıtımına daha da katkı sunacaktır. Tarımda modern yöntemleri kullanarak verimi artırmamız şart ise kaliteli ve sağlıklı üretim yapmamız için nasıl ürettiğimizi de iyi takip edebilmeliyiz. Tarsuslu üreticilerimizle birlikte bu ürünleri tüketici ile buluşturanlarında, ihracatçılarımızın da  global pazarlarda ki gelişmelere uygun olarak üreticilerimize  destek vermesi gerekiyor. Tarsus'u hep birlikte iyi bir motivasyonla hak ettiği yere ulaştırmak adına var gücümüzle çalışacağız.

 

Kurum olarak Tarsus'a, yöremize özgü Tarsus Sarıulak zeytin çeşidimizin Coğrafi İşaretini alarak yurt içinde marka tanıtımlarımıza başladık. Bu amaçla, mevcut pazarlardaki konumumuzu güçlendirmek, markalı ihracatı arttırmak, üretici ve tüketiciyi bilinçlendirmek ve tüketimin artışını sağlamak istiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

KOBİ VE GİRİŞİMCİLERE VERİLEN DESTEĞİ ÖNEMSİYORUZ

 

 

 

Zor ama aşılması kolay bir dönemden geçiyoruz. Bu süreci kolay kılacak birliktelik ruhumuzdur.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın kısa bir süre önce açıkladığı, genel bütçeye ilave yük getirmeyen işletmelerin KOSGEB’e olan borçlarına 2019 yılına kadar erteleme getirecek, ihracat desteği, yatırım teşvikinde kolaylık sağlayacak, girişimci desteğinin arttırılacağı KOBİ, sanayici ve girişimciler için açıklanan destek ve önlem paketini önemsiyoruz.

 

Hepimiz, Ülkemizi ve Tarsus'u bir adım daha ileriye taşıyabilmek için çalışıyoruz Tarsus'un geleceği için projeler üretiyoruz.Yürüttüğümüz projelerle, yaptığımız faaliyetlerle örnek borsa olmayı sürdürüyoruz. Sektörel faaliyet alanlarında yaşanan sorunlara çözüm üretmek, bunları yetkili makamlara ileterek ve yaşanan gelişmeleri anında paylaşarak daha iyi olmaya gayret ediyoruz. Bugün gelinen noktada içerde ve dışarıda Türkiye'nin ekonomik hayatı çökertilmek isteniyor. Biz işadamları buna izin vermeyeceğiz.Ülke olarak büyüme tahminlerini gerçekleştirebilecek güce ve kapasiteye sahibiz.İhracat hedeflerini aşarak, yerli üretimi destekleyerek, yolumuza devam edeceğiz.

 

Her şeye rağmen cesaretle çalışan iş adamlarımıza  teşekkürlerimi sunuyorum.’’(kaynak:Tarsus Ticaret Borsası)

 


 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MÜSİAD Heyetinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ziyaret
EKONOMİ

10 Ağustos 2018 Cuma 10:45

MÜSİAD Heyetinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ziyaret

Genel Başkan Abdurrahman Kaan başkanlığındaki MÜSİAD heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ziyarette bulundu
10:45
TOBB Akdeniz bölge toplantısı
EKONOMİ

09 Ağustos 2018 Perşembe 11:11

TOBB Akdeniz bölge toplantısı

TSO Başkanı Koçak TOBB Akdeniz bölge toplantısına katıldı
11:11
Sigorta sektöründe kayıtdışı yapılanmalarla mücadele başladı
EKONOMİ

09 Ağustos 2018 Perşembe 10:50

Sigorta sektöründe kayıtdışı yapılanmalarla mücadele başladı

MTSO 30 No'lu Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Abdülcelil Alkış, Komite olarak önümüzdeki süreçte merdiven altı sigortacılık olarak tabir edilen kayıtdışı yapılanmalara karşı mücadele başlatacaklarını söyledi
10:50
Gayrimenkul sektörüne yönelik yeni düzenlemeler anlatıldı
EKONOMİ

04 Ağustos 2018 Cumartesi 22:39

Gayrimenkul sektörüne yönelik yeni düzenlemeler anlatıldı

MTSO Üyelerine, 5 Haziran 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren, gayrimenkul sektöründe hizmet kalitesinin artırılması hedefiyle hazırlanıp, sektöre yeni standartlar getiren ‘Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” ile ilgili bilgi verildi.
22:39
Tarsus Ticaret Borsası Temmuz Ayı Personel Toplantısı Gerçekleşti
EKONOMİ

02 Ağustos 2018 Perşembe 15:14

Tarsus Ticaret Borsası Temmuz Ayı Personel Toplantısı Gerçekleşti

Tarsus Ticaret Borsası Temmuz ayı personel toplantısı gerçekleşti
15:14
TURİZM GELİRLERİNDE REKOR ARTIŞ
EKONOMİ

02 Ağustos 2018 Perşembe 15:00

TURİZM GELİRLERİNDE REKOR ARTIŞ

2018 yılının ikinci çeyreğindeki turizm gelirleri bir önceki yılın aynı çeyreğine oranla yüzde 30,1 artarak, 7 milyar 44 milyon 591 bin dolara ulaştığı görüldü
15:00
Tarsus Süt Üreticileri Birliği başkanı Avşar
EKONOMİ

31 Temmuz 2018 Salı 10:17

Tarsus Süt Üreticileri Birliği başkanı Avşar

Ulusal Süt Konseyinin fiyatlarda yaptığı yeni düzenlemeyle çiğ süt fiyatının 1 lira 70 kuruşa çıkması, üreticileri sevindirdi.
10:17
Yapılandırmada son başvuru 31 Temmuz
EKONOMİ

30 Temmuz 2018 Pazartesi 07:40

Yapılandırmada son başvuru 31 Temmuz

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, vergi, SGK prim ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasından yararlanmak için başvuru yapılmasının bir zorunluluk olduğunu bildirerek, “yapılandırmada son başvuru tarihi 31 Temmuz. Çiftçilerimizin, borç yapılandırmalarından faydalanabilmeleri için 31 Temmuz 2018'e kadar başvurmaları gerekiyor” dedi.
07:40
Konya Ereğli Ticaret Borsası Tarsus'ta
EKONOMİ

30 Temmuz 2018 Pazartesi 07:33

Konya Ereğli Ticaret Borsası Tarsus'ta

Ereğli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Ünlü Başkanlığındaki Borsa heyeti bir dizi incelemeler ve TOBB Akreditasyon Sistemi kapsamında Tarsus Ticaret Borsası'na ziyaret gerçekleştirdiler.
07:33
Tekstilde yüksek girdi maliyetleri rekabeti zorluyor
EKONOMİ

28 Temmuz 2018 Cumartesi 19:09

Tekstilde yüksek girdi maliyetleri rekabeti zorluyor

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 38 No'lu Tekstil, Konfeksiyon ve Ayakkabı Sanayi Meslek Komitesi Başkanı Ali Şimşek, sektörün artan girdi maliyetleri nedeniyle sıkıntı yaşadığını anlattı
19:09
Ateşler Gıda Sanayi Yönetim kurulu başkanı Tahsin Ateş
EKONOMİ

24 Temmuz 2018 Salı 09:46

Ateşler Gıda Sanayi Yönetim kurulu başkanı Tahsin Ateş

Devletin gübrede sübvansiyonu kaçınılmaz zorunluluk
09:46
Tarsus Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi
EKONOMİ

23 Temmuz 2018 Pazartesi 09:57

Tarsus Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi

Tarsus Giosb Yönetim ve Müteşebbis Toplantısı Yapıldı
09:57
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Üyesi
EKONOMİ

21 Temmuz 2018 Cumartesi 08:30

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Üyesi

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Üyesi ve 36 No'lu Yurtdışı Muhtelif Ticaret Meslek Komitesi Başkanı Ahmet Baran, döviz kurlarındaki hareketliliğin dış ticarette oluşturduğu sıkıntılara değinerek, Liman ve Serbest Bölge'ye ilişkin değerlendirmede bulundu.
08:30