:: 18 Kasım 2018 Pazar

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, Tarsus'u bir adım daha ileriye taşıyabilmek için çalıştıklarını belirtti
Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya
29 Ağustos 2018
Çarşamba 17:18

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, Tarsus'u bir adım daha ileriye taşıyabilmek için çalıştıklarını belirterek, ‘’Tarsus'un geleceği için projeler üretiyoruz.Yürüttüğümüz projelerle, yaptığımız faaliyetlerle örnek borsa olmayı sürdürüyoruz. Sektörel faaliyet alanlarında yaşanan sorunlara çözüm üretmek, bunları yetkili makamlara ileterek ve yaşanan gelişmeleri anında paylaşarak daha iyi olmaya gayret ediyoruz. Bugün gelinen noktada içerde ve dışarıda Türkiye'nin ekonomik hayatı çökertilmek isteniyor. Biz işadamları buna izin vermeyeceğiz.Ülke olarak büyüme tahminlerini gerçekleştirebilecek güce ve kapasiteye sahibiz.İhracat hedeflerini aşarak, yerli üretimi destekleyerek, yolumuza devam edeceğiz.’’dedi.Başkan Kaya,yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

‘’Sektörlerin taleplerinin de dikkate alınarak Yeni Ekonomi Modeli ile Türkiye'nin geleceği adına önemli bir adım atıldığına değinen Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, son günlerde kalınan ekonomik saldırılara rağmen iş dünyasının bu dönemden ancak üreterek ve ihracat yaparak çıkabileceğini ifade etti.

 

Başkan Murat Kaya, üyelerinin ihracatına ve üretimine yönelik projelerini kurum olarak desteklediklerini, bu kapsamda dış ticaret uzmanı personellerinin ihracat konusunda üyelerinin iş yerine kadar giderek üretime ve ihracata değer sağlayacak eğitim desteği verdiklerine değinerek," Daha güçlü bir ekonominin temelleri olacak politikaların peş peşe devreye girmesiyle, Ülkemize karşı başlatılan ekonomik saldırıları sübvanse etmek, etkilerini kırmak amacıyla  kurumlarımıza ,iş dünyamıza daha da çok görev düşmektedir.

Kurum olarak yürüttüğümüz URGE projemiz kapsamında yer alan üyelerimize ve ayrıca ihracatı daha iyi yapabilmeyi hedefleyen proje kapsamında olmasa dahi talep eden, isteyen tüm üyelerimize dış ticaret ve ihracat konularında yardımcı oluyoruz. Üyemizin iş yerine kadar giden dış ticaret uzmanımız ihracat kapsamında yapılması, bilinmesi gereken tüm konularda üyelerimize bilgi, eğitim ve destek veriyor. Kurum olarak gerçekleştirdiğimiz ortak akıl toplantıları, üyeleri yerinde ziyaret, ihracat eğitim talepleri, bitki koruma, bitki zararlıları ile mücadelede paydaş birlikteliği sayesinde; üreticilerimizle, tüccarlarımızla, ihracatçılarımızla güzel bir sinerji yakaladık. Bu sinerji sayesinde tüm ürünlerde yaptığımız çalışmaların meyvesi olarak ihracat artışı yakaladığımıza inanıyoruz.

 

Genel bir sorun olarak ortaya çıkan, etkin bir çözüm üretemezsek gelecek sene de sorun olarak yaşayacağımız Akdeniz Meyve Sineği ile mücadele gündeme gelir gelmez proaktif adımlar attık.  İlçe Tarım Müdürlüğümüz ile bir araya gelerek üretici ve ihracatcı eğitim toplantılarını anında organize ettik. Amacımız gelecek sene kayıpsız hasat elde etmeyi başarmak.

 

 

Türkiye, ihracatla kalkınmak zorunda olan bir ülkedir.İhracata dayalı olarak yatırım yapmak, ihracatla küresel piyasalarda başarılı olmamız lazım. Bu noktada önümüzdeki süreçte Ur-Ge projelerimiz kapsamında yer alan üyelerimize ve ihracat yapmak isteyen üyelerimize eğitim, danışmanlık desteğimiz de devam edecektir.

 

 

 

ÜRETİCİMİZİN UCUZ MAL SATMASINI İSTEMİYORUZ,

 

Özellikle tarım ve tarım ticaretinde ciddi bir planlama ile ihtiyaç duyulan, yetiştirilmesi, üretilmesi gereken ürünlerin neler olduğunun tespitine önem vermemiz gerekiyor. Bu noktada; Üreticinin ürettiğini, yetiştirdiğini ucuz fiyata satmasını istemiyoruz ama istenen standartlara uygun üretim konusunda onları teşvik etmeli onlara destek vermek , bilgi aktarma zorunluluğumuz da var. Ürünlerini gerçek değerleri ile satması için el ele vererek mücadele edeceğiz. Bunun için önce ürünümüzü sağlıklı üreteceğiz, ilaç kalıntılarına, zararlı mücadelesine dikkat ederek kurumlarımızla, tüccarımızla, ihracatçı firmalarımızla birlikte çalışacağız ve ürünümüzü dünyaya hak ettiği değerle pazarlayacağız. Tarsus Kazanacak, Ülkem Kalkınacak."

 

 

 

COĞRAFİ ÜRÜNE SAHİP ÜRÜNLERİMİZİN SAYISINI ARTTIRMALIYIZ

 

 

 

Bugün Türkiye'de çok büyük değerlere sahip yetiştirdiğimiz ürünler var. Bu ürünlerin ve markalarımızın tanıtılması, değerlerinin artması kentimizin tanıtımına daha da katkı sunacaktır. Tarımda modern yöntemleri kullanarak verimi artırmamız şart ise kaliteli ve sağlıklı üretim yapmamız için nasıl ürettiğimizi de iyi takip edebilmeliyiz. Tarsuslu üreticilerimizle birlikte bu ürünleri tüketici ile buluşturanlarında, ihracatçılarımızın da  global pazarlarda ki gelişmelere uygun olarak üreticilerimize  destek vermesi gerekiyor. Tarsus'u hep birlikte iyi bir motivasyonla hak ettiği yere ulaştırmak adına var gücümüzle çalışacağız.

 

Kurum olarak Tarsus'a, yöremize özgü Tarsus Sarıulak zeytin çeşidimizin Coğrafi İşaretini alarak yurt içinde marka tanıtımlarımıza başladık. Bu amaçla, mevcut pazarlardaki konumumuzu güçlendirmek, markalı ihracatı arttırmak, üretici ve tüketiciyi bilinçlendirmek ve tüketimin artışını sağlamak istiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

KOBİ VE GİRİŞİMCİLERE VERİLEN DESTEĞİ ÖNEMSİYORUZ

 

 

 

Zor ama aşılması kolay bir dönemden geçiyoruz. Bu süreci kolay kılacak birliktelik ruhumuzdur.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın kısa bir süre önce açıkladığı, genel bütçeye ilave yük getirmeyen işletmelerin KOSGEB’e olan borçlarına 2019 yılına kadar erteleme getirecek, ihracat desteği, yatırım teşvikinde kolaylık sağlayacak, girişimci desteğinin arttırılacağı KOBİ, sanayici ve girişimciler için açıklanan destek ve önlem paketini önemsiyoruz.

 

Hepimiz, Ülkemizi ve Tarsus'u bir adım daha ileriye taşıyabilmek için çalışıyoruz Tarsus'un geleceği için projeler üretiyoruz.Yürüttüğümüz projelerle, yaptığımız faaliyetlerle örnek borsa olmayı sürdürüyoruz. Sektörel faaliyet alanlarında yaşanan sorunlara çözüm üretmek, bunları yetkili makamlara ileterek ve yaşanan gelişmeleri anında paylaşarak daha iyi olmaya gayret ediyoruz. Bugün gelinen noktada içerde ve dışarıda Türkiye'nin ekonomik hayatı çökertilmek isteniyor. Biz işadamları buna izin vermeyeceğiz.Ülke olarak büyüme tahminlerini gerçekleştirebilecek güce ve kapasiteye sahibiz.İhracat hedeflerini aşarak, yerli üretimi destekleyerek, yolumuza devam edeceğiz.

 

Her şeye rağmen cesaretle çalışan iş adamlarımıza  teşekkürlerimi sunuyorum.’’(kaynak:Tarsus Ticaret Borsası)

 


 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Tarsus Ticaret Borsası'ndan Enflasyonla Mücadele Programına Destek
EKONOMİ

15 Ekim 2018 Pazartesi 11:55

Tarsus Ticaret Borsası'ndan Enflasyonla Mücadele Programına Destek

Borsa Başkanı Murat Kaya enflasyonla mücadele programına ilişkin yaptığı değerlendirmede bulundu
11:55
Tarsus Ticaret Borsası dış Ticaret Eğitim
EKONOMİ

09 Ekim 2018 Salı 17:14

Tarsus Ticaret Borsası dış Ticaret Eğitim

Tarsus Ticaret Borsası tarafından üyelerine ve Dış Ticaret konusunda ilerlemek isteyen üye çalışanlarına Borsanın Dış Ticaret Uzmanı Pınar Alegöz tarafından ‘'Dış Ticaret Eğitimi'' verildi.
17:14
Tarsus Sanayici ve İşadamları Derneği
EKONOMİ

05 Ekim 2018 Cuma 15:39

Tarsus Sanayici ve İşadamları Derneği

Kısa Adı Tarsus Sanayici ve İşadamları Derneği olan (TASİAD) Yönetim Kurulu Hac varizesini yerine getiren Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ile Tarsus Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Orhan Aydın'a Hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
15:39
Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya
EKONOMİ

19 Eylül 2018 Çarşamba 08:53

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, ‘'Dünyanın en önemli ve iyi kalitede pamuk üreticilerinden biri olan Türkiye'de pamuk ekim alanları son 15 yılda neredeyse yüzde 60 azaldı. ‘'dedi.
08:53
Tarsus Gıda İhtisas OSB
EKONOMİ

03 Eylül 2018 Pazartesi 08:24

Tarsus Gıda İhtisas OSB

Tarsus Gıda İhtisas OSB Yönetim Kurulu ile Müteşebbis Heyeti Vali Su Başkanlığında Toplandı
08:24
Bulgaristan'dan yatırım çağrısı
EKONOMİ

30 Ağustos 2018 Perşembe 17:10

Bulgaristan'dan yatırım çağrısı

Bulgaristan'ın Kaynarca Belediye Başkanı Luben Siev ve ekibi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Başkanı Hamit İzol'u ziyaret etti.
17:10
Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya
EKONOMİ

29 Ağustos 2018 Çarşamba 17:18

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, Tarsus'u bir adım daha ileriye taşıyabilmek için çalıştıklarını belirtti
17:18
Global Ticaret Hukuku Ağı
EKONOMİ

29 Ağustos 2018 Çarşamba 16:57

Global Ticaret Hukuku Ağı

Global Ticaret Hukuku Ağı Genel Koordinatörü Cansu Anılan Mtosb'yi Ziyaret Etti.
16:57
ANTEP FISTIGI HASADI ÜÇÜNCÜ YILINDA DA YÜZ GÜLDÜRÜYOR
EKONOMİ

20 Ağustos 2018 Pazartesi 11:12

ANTEP FISTIGI HASADI ÜÇÜNCÜ YILINDA DA YÜZ GÜLDÜRÜYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Antepfıstığı Tomurcuğunu Mersin'de Yeniliyor' projesi üçüncü yılında da meyvelerini vermeye devam ediyor. Sunulan destekler sayesinde Mersin'de katlanarak artan Antep fıstığı hasadı, üreticilerin yüzünü güldürüyor.
11:12
MÜSİAD Heyetinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ziyaret
EKONOMİ

10 Ağustos 2018 Cuma 10:45

MÜSİAD Heyetinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ziyaret

Genel Başkan Abdurrahman Kaan başkanlığındaki MÜSİAD heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ziyarette bulundu
10:45
TOBB Akdeniz bölge toplantısı
EKONOMİ

09 Ağustos 2018 Perşembe 11:11

TOBB Akdeniz bölge toplantısı

TSO Başkanı Koçak TOBB Akdeniz bölge toplantısına katıldı
11:11
Sigorta sektöründe kayıtdışı yapılanmalarla mücadele başladı
EKONOMİ

09 Ağustos 2018 Perşembe 10:50

Sigorta sektöründe kayıtdışı yapılanmalarla mücadele başladı

MTSO 30 No'lu Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Abdülcelil Alkış, Komite olarak önümüzdeki süreçte merdiven altı sigortacılık olarak tabir edilen kayıtdışı yapılanmalara karşı mücadele başlatacaklarını söyledi
10:50
Gayrimenkul sektörüne yönelik yeni düzenlemeler anlatıldı
EKONOMİ

04 Ağustos 2018 Cumartesi 22:39

Gayrimenkul sektörüne yönelik yeni düzenlemeler anlatıldı

MTSO Üyelerine, 5 Haziran 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren, gayrimenkul sektöründe hizmet kalitesinin artırılması hedefiyle hazırlanıp, sektöre yeni standartlar getiren ‘Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” ile ilgili bilgi verildi.
22:39