::
16 Temmuz 2024 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarsus Ticaret Borsası İş-Kur Hizmet Noktası

Tarsus Ticaret Borsası yılın ilk meclis toplantısını Tarsus İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Kürşat Dal'ın katılımıyla gerçekleştirdi.
Tarsus Ticaret Borsası İş-Kur Hizmet Noktası
Haber Giriş:
27 Ocak 2017 Cuma 18:13

Tarsus Ticaret Borsası  yılın ilk meclis toplantısını Tarsus İŞKUR Hizmet Merkezi  Müdürü Kürşat Dal'ın katılımıyla gerçekleştirdi.

Tarsus Ticaret Borsası’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Tevfik Başarır meclis toplantısında yaptığı konuşmada, İstihdam Seferberliği kapsamında İŞKUR ile TOBB arasında tarihinde imzalanan ve yakın zamanda TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile ÇSG Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu ile arasında imzalanan “Oda ve Borsalarda İŞKUR Hizmet Noktası Kurulması Protokolü” kapsamında, Tarsus Ticaret Borsası Hizmet Binasında “İş-Kur Hizmet Noktası” kurduklarını söyledi.

İŞKUR Müdürü Kürşat Dal " Bakanlığımız ve TOBB arasında gerçekleştirilen Meslek Eğitim ve İstihdam Seferberliği işbirliği protokolü kapsamında başlayan çalışmaların sonucunda Borsamızda da İŞKUR Hizmet Noktası kurulması ile işverenlerimize yerinde doğrudan hizmet verilmeye başlanacaktır. İŞKUR tarafından Borsamızda  kurulacak bu fiziki mekanda  artık Borsamız üyelerine ve tüm işverenlere iş ve meslek danışmanlarımız ve Borsadan görevlendireceğimiz bir Borsa personeli aracılığı ile hizmetimizi sürdüreceğiz.Hizmet noktasında  işverenlerimize mevzuat konularında, istihdam edecekleri nitelikli işgücü taleplerinde, işbaşı eğitim programı kapsamında,yaygın ve sürekli destek halinde olacağız.Burada ilk defa ifade edeceğim bir konuda  iş başı eğitimleri için ilk defa işe başlayacaklar bu program kapsamından işverenlerimiz en fazla 1 yıl süreli işgücünden tarafımızdan ücretleri yatırılmak koşuluyla yararlanacaklardır."

Yapılan protokol sonrası Hizmet Noktasında da Borsa personeli Ali Umut Kansu'nun görevlendirildiğini belirten Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ali Seçer , “Üyelerimizin İŞKUR ile direk olarak temas kurmalarına olanak sağlayacak olan hizmet noktası ile bundan sonra Tarsus Ticaret Borsası İŞKUR hizmetlerini borsamızda verecek.Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz” dedi

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Tarsus Ticaret Borsası, kuruluşunun 72. Yıldönümünde Yıldızları Zirve Yaptı
EKONOMİ

20 Mart 2024 Çarşamba 09:52

Tarsus Ticaret Borsası, kuruluşunun 72. Yıldönümünde Yıldızları Zirve Yaptı

Tarsus Ticaret Borsası, kuruluşunun 72. Yıldönümü kutlandı
09:52
Tarsus Ticaret Borsası Personellerine Ödül
12:48
Kaan Saltık'dan TSO'ya ziyaret
EKONOMİ

16 Kasım 2023 Perşembe 11:23

Kaan Saltık'dan TSO'ya ziyaret

Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Saltık Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak'ı ziyaret etti
11:23