:: 30 Kasım 2021 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarsus Ticaret Borsası üye ziyaretlerini sürdürüyor

Tarsus Ticaret Borsası üye ziyaretlerini sürdürüyor
18 Ekim 2021
Pazartesi 08:44

Tarsus Ticaret Borsası gerçekleştirdiği üye ziyaretlerinde üyelerinin talep ve isteklerini dinlemeye, birlikte çözüm üretmeye devam ediyor.Borsa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Seçer ve Genel Sekreter Hasan Şanlı,  Başarır Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi – Tevfik BAŞARIR’ı iş yerinde ziyaret etti.

Gündeme dair konular ile Borsanın faaliyetleri üzerinde görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, Tevfik Başarır , ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek  Borsanın en eski üyelerinden biri olduğunu, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Meclis Başkanlığı yaptığı dönemlerden bahsederek “1987 yılında başlayan Borsa yönetim kurulu üyeliğim 2013-2018 yılları arasında Borsa Meclis başkanlığım ile devam etti.” Dedi.

Tarsus Ticaret Borsası'nın bugün geldiği noktada yakaladığı  üstün  başarı ivmesinin birlik ve beraberlik anlayışı içinde yürütülen bir takım çalışmasının eseri olduğunu belirten Başarır, Tarsus Ticaret Borsası’nın Yönetim Kurulu, Meclisi, üyeleri, genel sekreteri ve personeli ile Tarsus'ta ilklere öncülük yapan kuruluş olduğuna değindiği sohbetinde, Tarsus'un ekonomi ve ticaretinin ve daha birçok alanda  gelişimine  Tarsus Ticaret Borsasının  önemli katkıları bulunduğunu dile getirdi.

Başarır, Tarsus Ticaret Borsasının, bundan sonraki süreçte de Tarsus ve ülkenin yararına olan her şeye öncülük edeceğine ve geçmişte olduğu gibi gelecekte de ilkleri gerçekleştireceğine ve daha bir cok başarıya imza atacağına yürekten inandığını vurguladı.

Başkan Yardımcısı Seçer ,40 yılı aşkındır borsa üyeliği yönetim kurulu üyeliği ve son olarak meclis başkanlığı görevini yapan Tevfik Başarır'a verdiği hizmetlerden ötürü teşekkür ederek, Tarsus ekonomisine yön veren tarım sektörünün iş erbaplarının  birbirleri ile aralarındaki köprüleri sağlamlaştırma adına organize ettikleri bu ziyaretler kapsamında” Yüksek miktarda tescil yapan, ihracat yapan, uzun yıllardır Borsa’ya hizmet veren, gönül veren, üyelerimizi de Genel Sekreterimiz ile ziyaret ederek, bir anlamda hem gönüllerini alarak hem de yüzlerini görme imkanı buluyoruz” dedi.

Seçer ziyaretin sonunda Tarsus Ticaret Borsasının gelişmesine katkı sağlayan, emek harcayan Başarır’a teşekkür plaketi takdim etti.

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Seçer ile Genel Sekreter Hasan Şanlı Borsa Üyesi Agrohoby Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi – Ali YALÇIN ve Sadık YEMİŞ’e ziyarette bulundu. 

Yalçın, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek  defne ve yağı konusunda tesisleri ve yaptığı iş hakkında genel bilgilendirmede bulundu.  

Ticaret, İhracat ve ekonomi üzerine yapılan istişarede , Yalçın , Türkiye’de sanıldığı gibi işsizlik problemi olmadığının, asıl sorunun kalifiye eleman problemi olduğunu belirtti. 

Firmalarının 3000m2 açık toplam 5000m2 alanda ağırlıklı olarak tıbbı ve aromatik bitkilerden olan Tarsus'a özgü Toroslarda doğada saf yetişen Defne Yaprağını işleyip Dünyanın 20’den fazla ülkesine ihracatını yapmak ve bunun yanında talep doğrultusunda Kekik ve Biberiye bitkilerini de işlemekte olduklarını belirttiği ziyarette, “Çocukken hayalim ticaretle uğraşarak elde ettiğim gelirle Dünya’yı gezmekti. Galiba yaptığım iş hayallerimi gerçekleştirdiğimi gösteriyor.”  dedi. 

Yalçın, firma çalışanlarına ve ekibine Borsa tarafından sağlanan Dış Ticaret Eğitimlerinden duyduğu memnuniyeti de belirttiği ziyarette, Borsanın " İşyerinde Dış Ticaret Eğitimi" projesini desteklediğini belirtti." 

Seçer, ziyaretlerinin amacında borsa üyelerinin gelişimlerine destek olmak, sorunlarına çözüm üretmek olduğunu ifade ederek," Borsa olarak tüm üyelerimizle yakın ilişki içinde olmaya özen göstermekteyiz. Yaptığımız tüm çalışmaları üyelerimizden aldığımız güçle, güvenle başardık. Karşılaştığınız her sorunda biz Borsa olarak onların en yakın yardımcısı ve sesi olmaya da devam edeceğiz." dedi. 

İş dünyası ve ekonomi üzerine değerlendirmelerde ve sorunların çözümüne yönelik istişarede bulunan Seçer, Ali Yalçına URGE projesi kapsamında firmasının ihracat kapasitesini artırarak ülke ekonomisine katkılarından ötürü Tarsus Ticaret Borsası olarak teşekkür ederek teşekkür plaketi takdim etti. 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
TSO MECLİSİ TOPLANDI
EKONOMİ

01 Ekim 2021 Cuma 09:37

TSO MECLİSİ TOPLANDI

09:37
BORSA MECLSİ TOPLANDI
EKONOMİ

01 Ekim 2021 Cuma 09:35

BORSA MECLSİ TOPLANDI

09:35
TOBB'nin Tarsus'ta Yaptırdığı 24 Derslikli Lise İnşaatı Devam Ediyor
EKONOMİ

30 Temmuz 2021 Cuma 17:56

TOBB'nin Tarsus'ta Yaptırdığı 24 Derslikli Lise İnşaatı Devam Ediyor

Borsa Başkanı Murat Kaya ile birlikte TOBB İnşaat Uygulama Müdürü Haluk Altuntaş 24 derslikli TOBB'nin Tarsus'ta yaptıracağı lise inşaat alanında incelemelerde bulundu
17:56
Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Tarsus'ta
EKONOMİ

30 Temmuz 2021 Cuma 17:04

Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Tarsus'ta

Akduman, Orman İşletme Müdürlüğü, Çamalan Orman İşletme Şefliğinde bulanan ve onarımı yapılacak olan yangın ilk müdahale ekip binası ve lojmanlarda incelemelerde bulundu
17:04
MERSİN BÜYÜKŞEHİR, TARSUS'TA “ORGANİK TARIM PROJESİ”Nİ BAŞLATTI
EKONOMİ

30 Temmuz 2021 Cuma 16:39

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, TARSUS'TA “ORGANİK TARIM PROJESİ”Nİ BAŞLATTI

Eğitimlerden organik gübreye her alanda destek
16:39
Mersin'deki konutlara yabancı ilgisi arttı
EKONOMİ

30 Temmuz 2021 Cuma 16:36

Mersin'deki konutlara yabancı ilgisi arttı

Yükselgüngör: “Küçük konutlara talep büyük”
16:36
TARSUS'TA KARABUĞDAY'IN HASADI BAŞLADI
EKONOMİ

14 Temmuz 2021 Çarşamba 12:35

TARSUS'TA KARABUĞDAY'IN HASADI BAŞLADI

12:35