::
21 Şubat 2024 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarsus Ticaret borsası yönetimi toplandı

Tarsus Ticaret borsası yönetimi toplandı
Haber Giriş:
19 Ağustos 2022 Cuma 10:16

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu haftalık olağan toplantısında Borsanın yatırım ve projeleri değerlendirdi.

 

Başkan Murat Kaya, toplantıda özellikle son Borsanın gerçekleştirdiği yatırımların, ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirdiği projelerin üyelere ve kamuya sağladığı katkıların memnuniyet verici olduğunu kaydetti.

 

Borsa üyelerine saklama, depolama konusunda hizmet sunmak üzere yapılan soğuk hava depolarının artan elektrik maliyetleri karşısında daha iyi fiyat koşullarında kullanılması amacıyla GES projesini 2022 yatırımına aldıklarını ifade eden Başkan Murat Kaya, 2022 yatırımına alınan GES projesi ile Soğuk hava depolarının ve lisanslı deponun ciddi manada daki elektrik tüketimininde en aza indirilmesini hedeflediklerini belirttiği konuşmasında, "Enerji maliyetinin en aza indirilmesi için 2022 yatırımına alınan projemiz, başkan yardımcımız Ali Seçer tarafından takip edilmektedir.

Soğuk hava depolarımızın çatısına güneş enerjisi santrali kurulması için başlattığımız çalışmaları 2022 yatırımımıza aldık. Yakın zamanda değişen GES yönetmeliği gereği ihtiyacımız kadar üretim yaparak santralden hem soğuk hava depolarımız, hem hizmet binamız hem de lisanslı depomuzu da yararlandırmış olacağız. Tabi ki enerji maliyetlerinde sağlanacak tasarruf, soğuk hava depolarından hizmet alan üyelerimize de yansımış olacak. GES santrali sayesinde enerji maliyetimizi en aza düşürmeyi, üyelerimize de bu noktada yardımcı olmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

Borsanın 2022 yılında yatırıma aldığı GES projesi hakkında yönetim kurulu üyelerini bilgilendiren Başkan Yardımcısı Ali SEÇER ise,” Global bazda artan emtia fiyatları ile artan enerji fiyatları üyelerimize sunduğumuz hizmetler noktasında da yeni projeler üretmemizi, yeni yatırımlar yapmamızı bize işaret ediyor. Özellikle enerji fiyatlarında gerçekleşen yükseliş, yaş meyve sebzenin pazarlanmasında en önemli halkası olan soğuk hava depolamasına da yük getirmektedir. Depolarda kullanılan elektrik enerjisinin birim maliyetini düşürmek için yatırıma aldığımız GES projemizin de fizibilite çalışmaları bitti. Çağrı mektubu için başvurumuzu tamamladık. Yakın zamanda çağrı mektubumuza verilecek olumlu cevap ile birlikte enerji maliyetlerini düşürmeyi planlıyoruz.Enerji maliyetlerini azaltacak GES projemiz ile üyelerimize hizmet sunmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
KAYMAKAM SERTEL OTCU ESNAF TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU
09:22
Kaymakam Otcu'dan Muharip gazilere ziyaret

24 Temmuz 2023 Pazartesi 07:05

Kaymakam Otcu'dan Muharip gazilere ziyaret

07:05
Tarsus Asayiş ve Güvenlik Toplantısı
20:38
TARSUS BELEDİYESİ İKİNCİ EKMEK FIRINI İÇİN ÇALIŞMALARI BAŞLATTI

21 Ocak 2023 Cumartesi 12:57

TARSUS BELEDİYESİ İKİNCİ EKMEK FIRINI İÇİN ÇALIŞMALARI BAŞLATTI

BAŞKAN BOZDOĞAN'IN BİR SÖZÜ DAHA YERİNE GELİYOR, İKİNCİ EKMEK FIRINI ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
12:57
ÇAMLIYAYLA KATLI OTOPARK PROJESİNDE SONA YAKLAŞILIYOR
19:09
Ticaret Borsası'ndan müdür Garanlı2ya ziyaret
10:17
Tarsus Ticaret borsası yönetimi toplandı

19 Ağustos 2022 Cuma 10:16

Tarsus Ticaret borsası yönetimi toplandı

10:16
'C' plaka dağıtımı yapılacak

06 Ağustos 2022 Cumartesi 12:09

'C' plaka dağıtımı yapılacak

12:09
MERSİN PRO BEACH TOUR'A HAZIR

04 Ağustos 2022 Perşembe 09:13

MERSİN PRO BEACH TOUR'A HAZIR

09:13
MERSİN BÜYÜKŞEHİR'İN MEVLANA KADIN VE ÇOCUK

28 Haziran 2022 Salı 09:42

MERSİN BÜYÜKŞEHİR'İN MEVLANA KADIN VE ÇOCUK

ATÖLYESİ'NDE TOPRAĞIN VE DOĞANIN ÖNEMİ ANLATILDI
09:42