:: 24 Eylül 2021 Cuma

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TARSUS ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN TANIŞMA TOPLANTISI

TARSUS ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN TANIŞMA TOPLANTISI
13 Eylül 2021
Pazartesi 09:35

Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Bebek,  basın mensuplarıyla tanışma toplantısı düzenledi.

Tarsus Ülkü Ocakları’nda   basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Ahmet Bebek, şu açıklamayı yaptı:

‘’Yüce Allah’ın nasibi, Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın takdirleri ve Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanımız Sayın Murat Sezer’in tensipleriyle Tarsus Ülkü Ocakları Başkanlığı görevine başlamış bulunmaktayım. Bu vesile ile başta Sayın Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım’a ve göreve başladığım günden bu yana desteklerini esirgemeyerek bizleri yalnız bırakmayan tüm gönüldaşlarıma teşekkürlerimi arz ediyorum.

Ülkü Ocakları, kuruluşundan bu yana yüce milletinizin bekası uğruna büyük bedeller ödemiş, her cepheden Türk varlığının sinesine dayatılan bozgunları bertaraf etmiştir. Gencecik evlatlarını şehit vermiş, nice zulümleri zindanlarda, meydanlarda göğüslemiştir. Tarsus Ülkü Ocaklarımız da bu mücadelede büyük cefalarla çile çizgisinin üstünde büyümüş, gelenekleri ile kök salarak bugünlere gelmiştir. Büyük Türk Asrı mücadelesinin pınarı olan ocağımız, bugün asil milletimize hizmetkâr evlatlar yetiştirmektedir. Bugün ülkemizin ve şehrimizin her bir köşesinde çorak toprakları sulayan, fidan olup yeşermiş bir Ocaklıya rastlarsınız. Tekraren ilan ediyoruz ki, çatımız kutsal, mekanımız şen, hedefimiz gelecektir. Bu vesile ile Tarsus Ülkü Ocakları Başkanlığı yaparak dumanımızı tüttüren tüm başkanlarımıza huzurlarınızda ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Atalarımızın “taş taşa değmeyince duvar olmaz” düsturu uyarınca her ülküdaşımız bizim yol arkadaşımız, şükür sebebimizdir. Bu ocakta birçok Ocaklı kardeşimizle hatıralarımız vardır. Ocak tüm gönüldaşlarımıza mihmandarlık yapan bir çatıdır. Çatımızın altında liderimize ve davamıza bağlı, fitne ve fesattan, uzak herkesin yeri ve değeri vardır. Ülküdaşlık hukukumuz kardeşliğimiz, teşkilat geleneğimiz bu kutsal yapı içerisinde yarınımızı aydınlatacak olan tecrübemizdir. Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin belirttiği gibi “Ayaklarımız yerden kesilmemek kaydıyla parmaklarımızın ucuyla yıldızlara ulaşabilmeliyiz”. Bu düstur üzere tüm ülküdaşlarımı birlik ve beraberlik içerisinde, kol-kola, ter-tere, nefes nefese vererek dosdoğru istikamete hizmet etmeye davet ediyorum.

Tarsus Ülkü Ocakları olarak başta şahsım, yöneticilerim, teşkilat mensuplarımız ve tüm gönüldaşlarımızla birlikte yine gönüllerin hoş olacağı, milletimizin ruh tarlasını yeşertecek bir döneme yöneliyoruz. Salgın tedbirlerinin normalleşmesine binaen bu ay itibariyle şehrimizde bulunan tüm ortaöğretim kurumlarında ve üniversitemizde teşkilatlanma çalışmalarımızı tamamlayıp yoğun bir çalışma dönemime gireceğiz. Seminerler, etkinlikler, konferanslar, sportif faaliyetler, konserler, eğitim ve kültür faaliyetleri, proje yarışmaları, fikir ve liderlik programları ile verimli bir süreci başlatıyoruz. Bu programlarımızı zaman geldiğinde bültenler ve sosyal medya aracılığı ile sizlere ulaştıracağız.

Değerli basın mensuplarımız,

Tarsus, kadim Dünya tarihinin büyük öneme haiz kutsal bir şehridir. Demografik yapısıyla binlerce yıldır huzurun ve kardeşliğin şehri olmuştur. Geleceği, örfü ve hassasiyetleri ile Millî kimliğimizi şehir kimliği ile bütünleştiren bu şehrin birleştirici unsur olma durumunu muhafaza edeceğiz. Gençlerimizi de Tarsus kimliğinin aidiyeti, millî şuur ve kültürel birlik üzerine şekillendireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu doğrultuda Torosların eteklerindeki kara çadırda yaşayan kara çocuklardan tutun da çarşıda simit satan gencimizin dahi hayalini temsil etmek Ocaklıların hedefidir. Bu şehrin çocuklarını madde bağımlılığı, kültürel erozyon, gayrımillî düşünceler, deizm ve ateizm gibi tehlikelerden korumak, Türk milletine, değerlerine, devletine ve ailesine bağlı bireyler olarak yetiştirmek için var gücümüzle çalışacağız.

Ocaklı çocukları sevin ve onlara güvenin. Sizlerin de bildiği üzere bu dava bir bayrak yarışıdır. Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ, “Celâdet yüksek kayalarda yuva kuran kartallar gibi eğilmez başlarda kanat çırpar” ifadelerinde haksızlığa karşı eğilmeyen, bükülmeyen Ocaklı olmayı öğütlemektedir. Bizden öncekilerden devraldığımız bu mücadeleyi ardımızdan gelenlere hakkı ile teslim etmek biz Ocaklıların boyun borcudur. Bu minvalde daha önceki çalışmalarında büyük özveri gösteren, gayret sarf eden, gecesiyle gündüzüyle güzel çalışmalara imza atarak bayrağı şahsıma devreden Ocak başkanımız, Sayın Ziya Körüklü ve ekibine çalışmaları ve emekleri için ayrıca teşekkür ederim.

Ocaklı olmanın haklı gururunu her daim yaşamak ve yaşatmak ümidiyle çıktığımız bu yolda kardeşlik ve ülküdaşlık hukukumuz daim olacaktır. Birlik ve beraberliğimiz bozulmayacaktır.

Hiç kimsenin şüphesi olmasın, Bozkurtlar Diridirler ve daha da Dirileceklerdir.

Tanrı Türk’ü Korusun ve Yüceltsin…

Ne mutlu türküm diyene

 

TARSUS ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI

ADI-SOYADI  MESLEGİ

ALPARSLAN TOPALOĞLU   GÖRSEL SANATLAR ÖĞRETMENİ

MUSTAFA CAN YILDIZ        SAĞLIK MEMURU

İSHAK ATEŞ  SAĞLIK MEMURU

AHMET ERCAN         ORMAN MEMURU

GÖKHAN ÖZTORUN KAMU PERSONELİ

MEHMET DOĞAN     SOSYAL BİLİM UZAMANI, MEMUR

TAHSİN EKER           SİGORTACI

RAMAZAN ŞAHİN     ÇİFTÇİ

İBRAHİM GÜZEY      İŞLETMECİ

ŞÜKRÜ TÜRKMEN    MEMUR

HÜSEYİN ÇAĞRI DAL           ÖZEL SEKTÖR

KAĞAN YILDIRIM    İŞLETMECİ

YAKUP ÖZ     COĞRAFYA ÖĞRETMENİ

UMUT BOZ     MAKİNA TEKNİKERİ

BARIŞ BOLAT           MATEMATİK ÖĞRETMENİ

NEBİ DOĞAN             İŞLETMECİ

ALTAY ÇOCALAK    BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENİ

DURAN EFEOĞLU     MALİ MÜŞAVİR

ÖMER SAYAR           DİN KÜLTÜRÜ ÖĞRETMENİ

SAMET AKDEMİRBEY          MEMUR

ÇAĞLAR KAĞAN SEKİ         ZİRAAT MÜHENDİSİ

NURİ KORUCU          ELEKTRİK MÜHENDİSİ

ALPEREN ÖZTEMUR            SİYASET BİLİMCİ

METİN ÇELİK            İŞLETMECİ

UMUT ERDAL           MAKİNA TEKNİKERİ

TAHSİN ŞİMŞEK        İLAHİYATÇI

ALİ KUYDEŞEN         İŞLETMECİ

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
SGK Müdürü Metin'den Borsa'ya ziyaret
09:28
BAKAN VARANK,TEKLİ VE YILMAZ'I KABUL ETTİ
09:23
TARSUS'TA AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI
09:21
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN ÇAMLIYAYLA'DAKİ YOL İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
GÜNCEL

23 Eylül 2021 Perşembe 15:21

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN ÇAMLIYAYLA'DAKİ YOL İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Büyükşehir ekipleri yol iyileştirme işlemleri kapsamında da Çamlıyayla'nın Giden, Bağçatağı, Darıpınarı, Korucak, Sarıkavak, Körmenlik ve Belçınar bölgelerinde de sıcak asfaltla yama çalışması yürüttü
15:21
TARSUS SGK MÜDÜR BORSA'DA
GÜNCEL

23 Eylül 2021 Perşembe 15:18

TARSUS SGK MÜDÜR BORSA'DA

SGK Müdürü Süleyman Metin prim borçlarına ait yapılandırma hakkında Tarsus Ticaret Borsasını ziyaret ederek bilgi verdi
15:18