:: 25 Mayıs 2022 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarsus'un marka yüzü artacak

Tarsus'un marka yüzü artacak
06 Aralık 2021
Pazartesi 09:08

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Mersin Oda ve Borsa Akademik Danışmanı Prof. Dr. Erkan Aktaş ile birlikte yürüttüğü proje kapsamında kentin marka yüzünü artıracak çalışmalara başladı. Tarsus’a ait değerlerin Çukurova Kalkınma Ajansı’na sunulacak proje ile coğrafi işaretli ürünler listesine girmesi hedefleniyor.

TOBB’un Mersin Oda ve Borsa Akademik Danışmanı Prof. Dr. Erkan Aktaş, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Tarsus TSO’da Genel Sekreter Ali Ukav ve Genel Sekreter Yardımcısı Rasim Sarı ile çalışmalar hakkında istişarede bulunan Prof. Dr. Aktaş, Tarsus’un marka değerini güçlendirmeye yönelik yürüttükleri proje hakkında bilgi verdi. Çukurova Kalkınma Ajansı ile Teknik Destek Programları çerçevesinde Tarsus’a ait ürünlere coğrafi işaret alınması konusunda görüşme yaptıklarını ve bu doğrultuda da ÇKA’ya proje sunacaklarını belirten Prof. Dr. Erkan Aktaş, ‘’Proje hazırlığımız devam ediyor. Yakın bir zamanda Çukurova Kalkınma Ajansı’na sunacağız. Yöresel ürünler Tarsus Şalvarı, 8 köşeli fötr şapka, mamül, kaynar ve karakuş tatlısına coğrafi işaret alarak marka değerini ve bilinirliğini artırmak hedefiyle çalışmalarımız devam ediyor.’’ diye konuştu.

Bu arada tarım ve tarıma dayalı sanayi başta olmak üzere kentin ekonomisiyle ilgili tüm verileri kapsayacak ‘’Rakamlarla Tarsus’’ kitabının hazırlıklarının devam ettiğini söyleyen Prof. Dr. Aktaş, tamamlanması halinde kent için önemli bir kaynak olacağını belirtti.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Tarsus Ticaret Borsası 70 Yaşında
09:17
TAKİK TOPLANDI
EKONOMİ

04 Mart 2022 Cuma 10:22

TAKİK TOPLANDI

10:22
MESKİ, ARAÇ VE İŞ MAKİNELERİNİN BAKIMINA DEVAM EDİYOR
EKONOMİ

03 Mart 2022 Perşembe 12:35

MESKİ, ARAÇ VE İŞ MAKİNELERİNİN BAKIMINA DEVAM EDİYOR

MESKİ, 1 YILDA 5 BİN 887 ADET BAKIM VE ONARIM GERÇEKLEŞTİRDİ
12:35
Tarsus'un ve TSO'nun Gurur Tablosu
EKONOMİ

11 Şubat 2022 Cuma 09:10

Tarsus'un ve TSO'nun Gurur Tablosu

09:10
TARSUS YENİ ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ BAŞKANI BEKTAŞ ASLAN
EKONOMİ

10 Ocak 2022 Pazartesi 10:59

TARSUS YENİ ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ BAŞKANI BEKTAŞ ASLAN

''ORTAKLARIMIZDAN ALDIĞIMIZ GÜÇLE HİZMET KERVANIMIZA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDİYORUZ''
10:59
BAŞKAN MURAT KAYA MÜJDELİ HABERİ VERDİ
10:57