:: 10 Aralık 2019 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TARSUSLU MUHTARLARDAN BAŞKAN SEÇER'E ZİYARET

Belen, Boztepe, Böğrüeğri, Dorak, Dedeler, Ergenekon, Takbaş, Taşkuyu, Tepetaşpınar, Pirömerli, Sarıveli Kisecik mahalle muhtarı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'e taleplerini iletmek için bir ziyaret gerçekleştirdi.
TARSUSLU MUHTARLARDAN BAŞKAN SEÇER'E ZİYARET
09 Ağustos 2019
Cuma 14:26

Belen, Boztepe, Böğrüeğri, Dorak, Dedeler, Ergenekon, Takbaş, Taşkuyu, Tepetaşpınar, Pirömerli, Sarıveli Kisecik mahalle muhtarı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e taleplerini iletmek için bir ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Seçer de Tarsuslu muhtarları makamında ağırlayarak, sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Belen, Boztepe, Böğrüeğri, Dorak, Dedeler, Ergenekon, Takbaş, Taşkuyu, Tepetaşpınar, Pirömerli, Sarıveli Kisecik mahalle muhtarı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e taleplerini iletmek için bir ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Seçer de Tarsuslu muhtarları makamında ağırlayarak, sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsuslu muhtarları makamında ağırlayarak, sorunlarını ve taleplerini dinledi. Muhtarların yol, içme suyu, sulama borusu, otobüs durağı, ek otobüs seferi, kanalizasyon ve bilgisayar üzerine yoğunlaşan taleplerini tek tek değerlendiren Başkan Seçer, “Tüm eksiklerinizin hepsini sıraya koyup, zamanla tıkır tıkır çözeceğiz. 5 yılda çok şeyler yapacağız” diye konuştu.

İlgili birimlere talimat vermek üzere tüm talepleri not eden Seçer, Mersin’in bütün mahallelerindeki eksikleri bildiklerini ve kısa süre içerisinde belirli plan ve program dahilinde çözeceklerini söyledi. Seçer, kendisine bilgisayar talebini ileten muhtarlara, yeni bilgisayar alımına devam ettiklerini ve en kısa sürede dağıtıma başlayacaklarını söyledi.

“Sorunları kısa sürede aşarız”

Tarsus’a bağlı Belen, Boztepe, Böğrüeğri, Dorak, Dedeler, Ergenekon, Takbaş, Taşkuyu, Tepetaşpınar, Pirömerli, Sarıveli muhtarları ve Çamlıyayla ilçesine bağlı Kisecik mahalle muhtarı Başkan Seçer’e taleplerini iletmek için bir ziyaret gerçekleştirdi.

Muhtarların sorunlarını plan program dahilinde çözeceklerini ifade ederek konuşmasına başlayan Başkan Seçer, “Yeni geldik. Yeni Başkanız. Muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın taleplerini derlemek, toparlamak zamanımızı alıyor. Sorunları kısa sürede aşarız. Bizim kırsal mahallelerde en büyük sorunumuz genelde yol sorunu. Sulama borusu, otobüs seferleri, otobüs durağı talepleri oluyor. Asfalt talepleri var ama bunun için hazırlıkların önceden başlaması gerekiyordu. Biz geldiğimizde herhangi bir hazırlık yapılmamıştı. Mucur yoktu, hiçbir şey yoktu. Süratle bunların tedarikine başladık” dedi.

“El yordamıyla yol yapılmaz”

Gelecek yılın asfalt çalışmaları için şimdiden hazırlıklara başladıklarını ve yeni şantiyeler kuracaklarını sözlerine ekleyen Seçer, “Karacailyas’ta bir şantiyemiz var. O sizin bölgeniz için. Bir de yeni şantiye kurma planımız var. Silifke’de bir şantiye kuracağız. Gelecek yıl yetiştireceğiz. Gelecek yılla beraber yol yapım ayları başlamış olacak ve düzenli olacak. Sizlerin şikayetlerinizi hemen cevaplayacağız. Daha kaliteli hizmetler olacak. Yol yapmak var; yol yapmak var, el yordamıyla yol yapılmaz. Anamur’da bir otogar yapılmış. Su testi yapmışlar, çatının her yerinden su akıyor. ‘Ben bunu kabul edemem’ dedim. Biz işin kalitelisini, doğrusunu, düzenlisini yaptıracağız” diye konuştu.

Seçer, Tarsus bölgesini yakından ilgilendiren tarımsal hizmetler konusu ile ilgili önemli bir toplantı yapacaklarını ve küçük aile işletmelerine yönelik önemli kararlar alacaklarını ifade ederek, “Sizi en çok ilgilendiren tarımsal projeler. Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı ve tarımdan anlayan meclis üyelerini çağırdım. Geniş bir toplantı yapacağız. Sizin o bölgeleri ilgilendiren güzel bir toplantı olacak. Bizim hedef kitlemiz küçük çiftçiler, aile işletmeleri. Ova çiftçisi değil. Daha çok Toroslar’ın eteklerinde üretim yapan küçük aile işletmeleri hedef kitlemiz olacak. Daha çok onlara destek vereceğiz. Onlara hangi üretim çeşitlerini öğretebiliriz, neler üretebiliriz, nasıl eğitim verebiliriz ve özellikle oradaki kadınlarımıza yönelik hangi çalışmaları yapabiliriz? Bunları önemsiyoruz” dedi.

“Otobüs duraklarını kendimiz yapacağız”

Gelen otobüs durağı talepleri üzerine Büyükşehir Belediyesi’nin bunları yapacak ustalarının olduğunu belirten Seçer, otobüs duraklarını kendi bünyelerinde üreteceklerini söyledi. Seçer, “Otobüs duraklarını kendimiz yapacağız. Bunları üretecek ustalarımız var. Durakları bizim yapabilmemiz için malzeme almamız gerekiyor. Malzeme alımı için de ihaleye çıkmamız gerekiyor. İhalenin minimum 45 günlük süresi var. Ulaşım Dairesi’ne talimatı verdim. Malzeme ihalesine çıkacağız. Bunları bizim ustalarımız çok güzel kalitede yarı fiyatına yapacaklar. Birçok muhtarımızdan talep var. Duraklarımızı yapıldıkça dağıtacağız” diye konuştu.

Seçer, ulaşım hizmetinden yıllık 90 milyon TL zarar etmelerine rağmen dar gelirli vatandaşın cebini düşündüklerini ve ulaşım ücretlerinde indirime gittiklerini ifade ederek, “280 civarı otobüsümüz var. 85’i devre dışı, yarın yolda kalabilir. Astarı yüzünden pahalı. Bunların tamiratı, tadilatı derken ulaşımın bize yıllık maliyeti 90 milyonu buluyor.  Çok büyük bir para. Biz buna rağmen yine de indirime gittik” ifadelerini kullandı.

“Otobüs seferlerini arttıracağız”

Muhtarların ek sefer ve yeni hat isteklerini de değerlendiren Başkan Seçer, yeni otobüs alımı gerçekleştireceklerini, alımlarla da yeni hatlar ve ek seferler düzenleyecekleri bilgisini aktardı. Seçer, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Biz beş yılımızı programladık. Örneğin, 2020’de kaç otobüs alacağız, kaçını devre dışı bırakacağız. Hepsini programladık. Şehir içinde hizmet veren minibüsçülerimizin de dengesini düşünerek, hem filoyu genişleteceğiz, hem de yeni hatlar oluşturacağız. Bu yıl acil 76 otobüse almamız gerekiyor. Aldığımız otobüsleri yol durumuna, inişine, çıkışına, rampasına göre belirliyoruz. Büyük otobüslerin giremeyeceği yerlere uygun otobüsler vermeyi planlıyoruz. Görüştüğümüz markalara yaylada test sürüşü yaptırdık. Otobüs seferlerini arttıracağız”

“Biz planlarımızı ve projelerimizi sizlerin taleplerine göre hazırlıyoruz”

Mersin’deki 805 mahalle muhtarının hepsine ulaştıklarını ve hepsinin sorunlarını bir liste haline getirdiklerini sözlerine ekleyen Seçer, muhtarlara hizmet konusunda rahat olmaları gerektiğini hatırlattı. Seçer tüm taleplerin tek tek değerlendirildiğini ifade ederek, “Ben sizlerin taleplerini not aldıktan sonra yırtıp atmıyorum. Projelerimizi, programlarımızı sizin talepleriniz üzerinden yapıyoruz. Paramız yok demiyoruz. Hemen bir alternatif yaratıyoruz. Mevcut imkanlarla, öncelikli olarak hizmet gitmesi gereken yerlerin hepsini programa aldık.  Muhtarlıklarımızın eksikleri ile ilgili tüm çetelemizi tuttuk. Tüm eksiklerinizin hepsini sıraya koyup zamanla tıkır tıkır çözeceğiz. 5 yılda çok şeyler yapacağız. Çok güzel bir şehirde yaşıyoruz. Huzur içerisinde, siyasi ayrımı olmadan herkes hizmeti hak ediyor. Hiç merak etmeyin düzene girdikçe göreceksiniz ki biz hakikaten bir şeyler yapıyoruz. İyi niyetli olduğumu bilin” dedi.

Ziyaret sonunda Boztepe Mahalle muhtarı mahallesine ilk kez gelen ‘Köy Seyirlik’ etkinliği için Başkan Seçer’e teşekkürlerini iletti.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
KAYMAKAM OTCU İLE BAŞKAN ŞEN'DEN TAZİYE ZİYARETİ
GÜNCEL

09 Aralık 2019 Pazartesi 09:01

KAYMAKAM OTCU İLE BAŞKAN ŞEN'DEN TAZİYE ZİYARETİ

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu ile Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, geçtiğimiz günlerde ağabeyi vefat eden Çamlıyayla Kaymakamı Resul Yıldırım'a taziye ziyaretinde bulundu
09:01
BOZKURT'DAN MÜDÜR METİN'E ZİYARET
GÜNCEL

09 Aralık 2019 Pazartesi 09:01

BOZKURT'DAN MÜDÜR METİN'E ZİYARET

Tarsus Ashab-ı Kehf Anadolu Meslek Lisesi müdürü Erhan Bozkurt, Tarsus SGK müdürü Süleyman Metin 'ye iade-i ziyarette bulundu
09:01
ULU CAMİ VE MÜFTÜLÜK BAHÇESİ AĞAÇLANDIRILDI
GÜNCEL

09 Aralık 2019 Pazartesi 09:00

ULU CAMİ VE MÜFTÜLÜK BAHÇESİ AĞAÇLANDIRILDI

Tarsus Müftüsü Ali Can, Ulu Cami ve Müftülük bahçesine ağaç fidanı dikerek ''Öldükten sonra amel defterimizin kapanmamasını istiyorsak ağaç dikelim'' dedi
09:00
JANDARMA KOMUTANI YÜZBAŞI BOYACIOĞLU'NDAN GAZETEMİZE ZİYARET
GÜNCEL

09 Aralık 2019 Pazartesi 08:58

JANDARMA KOMUTANI YÜZBAŞI BOYACIOĞLU'NDAN GAZETEMİZE ZİYARET

Tarsus Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Boyacıoğlu , gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu
08:58
BAKLAVACI DEVELİLERİN SALEP'İNDEN İÇTİNİZ Mİ
GÜNCEL

09 Aralık 2019 Pazartesi 08:57

BAKLAVACI DEVELİLERİN SALEP'İNDEN İÇTİNİZ Mİ

Tarsus'ta 35 yıldır hizmet veren Baklavacı Develiler, baklava çeşitlerinin yanı sıra, künefesi ve kış aylarına özel sahlepi ile büyük ilgi görüyor
08:57
Adana Meteoroloji Bölge müdürü Serdar Aygün'den Başkan Veyis Avcı'yı ziyaret
GÜNCEL

09 Aralık 2019 Pazartesi 08:55

Adana Meteoroloji Bölge müdürü Serdar Aygün'den Başkan Veyis Avcı'yı ziyaret

Adana Meteoroloji Bölge müdürü Serdar Aygün ile Mersin Meteoroloji müdürü Hakan Doğan,Tarsus Ziraat Odası başkanı Veyis Avcı'yı ziyaret etti
08:55
TARSUS MÜFTÜSÜ CAN,DİN GÖREVLİLERİYLE BULUŞTU
GÜNCEL

09 Aralık 2019 Pazartesi 08:53

TARSUS MÜFTÜSÜ CAN,DİN GÖREVLİLERİYLE BULUŞTU

Tarsus Müftüsü Ali Can 5 Merkez Aydoğanlar Camii'nde düzenlenen ''Akşam Okumaları ve Gönül Sohbetleri '' adlı etkinlik nedeni ile ilçe merkezinde görev yapan tüm İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlar ile bir araya geldi
08:53
TARSUS VE ÇAMLIYAYLA MUHTARLAR DERNEĞİ'DEN SEÇİLMİŞ KADIN MECLİS ÜYESİ VE MUHTARLARA YEMEK
GÜNCEL

09 Aralık 2019 Pazartesi 08:52

TARSUS VE ÇAMLIYAYLA MUHTARLAR DERNEĞİ'DEN SEÇİLMİŞ KADIN MECLİS ÜYESİ VE MUHTARLARA YEMEK

Tarsus ve Çamlıyayla Muhtarlar Derneği “5Aralık Dünya Kadın Hakları Günü sebebiyle kadın belediye Meclis üyeleri ile kadın muhtarları onuruna yemek düzenledi
08:52
BAŞKAN KAYA VE BAŞKAN KOÇAK'DAN TARSUS UN SANAYİ'NE ZİYARET
GÜNCEL

09 Aralık 2019 Pazartesi 08:42

BAŞKAN KAYA VE BAŞKAN KOÇAK'DAN TARSUS UN SANAYİ'NE ZİYARET

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya ile Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ruhi Koçak, Tarsus ekonomisine ve ticaretine yönelik yeni yatırımlarını tamamlayan Tarsus Un Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi yöneticilerini ziyaret etti
08:42
AK PARTİ TARSUS İLÇE BAŞKANI ÇETİN'DEN BAŞHEKİM DİREK'E ZİYARET
GÜNCEL

07 Aralık 2019 Cumartesi 10:26

AK PARTİ TARSUS İLÇE BAŞKANI ÇETİN'DEN BAŞHEKİM DİREK'E ZİYARET

Ak parti Tarsus ilçe başkanı Nevzat Çetin,Tarsus Devlet Hastanesi Başhekimi Opr.Dr.sadık Emre Direk'i ziyaret etti
10:26
Tarsus'ta İşaret Dili Konferansı
GÜNCEL

07 Aralık 2019 Cumartesi 10:25

Tarsus'ta İşaret Dili Konferansı

Tarsus Üniversitesi'nde ‘'İşaret Dili ‘'konulu konferans düzenlendi
10:25
HKMO Tarsus Temsilciliği'nden Tarsus Kadastro Müdürlüğüne ziyaret
GÜNCEL

07 Aralık 2019 Cumartesi 10:23

HKMO Tarsus Temsilciliği'nden Tarsus Kadastro Müdürlüğüne ziyaret

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisler Odası Tarsus İlçe Temsilciliği, 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü münasebetiyle Tarsus Kadastro Müdürlüğü'nü ziyaret etti
10:23
ÇİÇEKLİ KÖYÜNÜN MEZARLIĞI TEMİZLENDİ
GÜNCEL

07 Aralık 2019 Cumartesi 10:20

ÇİÇEKLİ KÖYÜNÜN MEZARLIĞI TEMİZLENDİ

Tarsus'a bağlı Çiçekli köyünün köy içi ve mezarlığındaki ağaçlar budandı
10:20