:: 18 Ağustos 2019 Pazar

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TARSUSLU MUHTARLARDAN BAŞKAN SEÇER'E ZİYARET

Belen, Boztepe, Böğrüeğri, Dorak, Dedeler, Ergenekon, Takbaş, Taşkuyu, Tepetaşpınar, Pirömerli, Sarıveli Kisecik mahalle muhtarı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'e taleplerini iletmek için bir ziyaret gerçekleştirdi.
TARSUSLU MUHTARLARDAN BAŞKAN SEÇER'E ZİYARET
09 Ağustos 2019
Cuma 14:26

Belen, Boztepe, Böğrüeğri, Dorak, Dedeler, Ergenekon, Takbaş, Taşkuyu, Tepetaşpınar, Pirömerli, Sarıveli Kisecik mahalle muhtarı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e taleplerini iletmek için bir ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Seçer de Tarsuslu muhtarları makamında ağırlayarak, sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Belen, Boztepe, Böğrüeğri, Dorak, Dedeler, Ergenekon, Takbaş, Taşkuyu, Tepetaşpınar, Pirömerli, Sarıveli Kisecik mahalle muhtarı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e taleplerini iletmek için bir ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Seçer de Tarsuslu muhtarları makamında ağırlayarak, sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsuslu muhtarları makamında ağırlayarak, sorunlarını ve taleplerini dinledi. Muhtarların yol, içme suyu, sulama borusu, otobüs durağı, ek otobüs seferi, kanalizasyon ve bilgisayar üzerine yoğunlaşan taleplerini tek tek değerlendiren Başkan Seçer, “Tüm eksiklerinizin hepsini sıraya koyup, zamanla tıkır tıkır çözeceğiz. 5 yılda çok şeyler yapacağız” diye konuştu.

İlgili birimlere talimat vermek üzere tüm talepleri not eden Seçer, Mersin’in bütün mahallelerindeki eksikleri bildiklerini ve kısa süre içerisinde belirli plan ve program dahilinde çözeceklerini söyledi. Seçer, kendisine bilgisayar talebini ileten muhtarlara, yeni bilgisayar alımına devam ettiklerini ve en kısa sürede dağıtıma başlayacaklarını söyledi.

“Sorunları kısa sürede aşarız”

Tarsus’a bağlı Belen, Boztepe, Böğrüeğri, Dorak, Dedeler, Ergenekon, Takbaş, Taşkuyu, Tepetaşpınar, Pirömerli, Sarıveli muhtarları ve Çamlıyayla ilçesine bağlı Kisecik mahalle muhtarı Başkan Seçer’e taleplerini iletmek için bir ziyaret gerçekleştirdi.

Muhtarların sorunlarını plan program dahilinde çözeceklerini ifade ederek konuşmasına başlayan Başkan Seçer, “Yeni geldik. Yeni Başkanız. Muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın taleplerini derlemek, toparlamak zamanımızı alıyor. Sorunları kısa sürede aşarız. Bizim kırsal mahallelerde en büyük sorunumuz genelde yol sorunu. Sulama borusu, otobüs seferleri, otobüs durağı talepleri oluyor. Asfalt talepleri var ama bunun için hazırlıkların önceden başlaması gerekiyordu. Biz geldiğimizde herhangi bir hazırlık yapılmamıştı. Mucur yoktu, hiçbir şey yoktu. Süratle bunların tedarikine başladık” dedi.

“El yordamıyla yol yapılmaz”

Gelecek yılın asfalt çalışmaları için şimdiden hazırlıklara başladıklarını ve yeni şantiyeler kuracaklarını sözlerine ekleyen Seçer, “Karacailyas’ta bir şantiyemiz var. O sizin bölgeniz için. Bir de yeni şantiye kurma planımız var. Silifke’de bir şantiye kuracağız. Gelecek yıl yetiştireceğiz. Gelecek yılla beraber yol yapım ayları başlamış olacak ve düzenli olacak. Sizlerin şikayetlerinizi hemen cevaplayacağız. Daha kaliteli hizmetler olacak. Yol yapmak var; yol yapmak var, el yordamıyla yol yapılmaz. Anamur’da bir otogar yapılmış. Su testi yapmışlar, çatının her yerinden su akıyor. ‘Ben bunu kabul edemem’ dedim. Biz işin kalitelisini, doğrusunu, düzenlisini yaptıracağız” diye konuştu.

Seçer, Tarsus bölgesini yakından ilgilendiren tarımsal hizmetler konusu ile ilgili önemli bir toplantı yapacaklarını ve küçük aile işletmelerine yönelik önemli kararlar alacaklarını ifade ederek, “Sizi en çok ilgilendiren tarımsal projeler. Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı ve tarımdan anlayan meclis üyelerini çağırdım. Geniş bir toplantı yapacağız. Sizin o bölgeleri ilgilendiren güzel bir toplantı olacak. Bizim hedef kitlemiz küçük çiftçiler, aile işletmeleri. Ova çiftçisi değil. Daha çok Toroslar’ın eteklerinde üretim yapan küçük aile işletmeleri hedef kitlemiz olacak. Daha çok onlara destek vereceğiz. Onlara hangi üretim çeşitlerini öğretebiliriz, neler üretebiliriz, nasıl eğitim verebiliriz ve özellikle oradaki kadınlarımıza yönelik hangi çalışmaları yapabiliriz? Bunları önemsiyoruz” dedi.

“Otobüs duraklarını kendimiz yapacağız”

Gelen otobüs durağı talepleri üzerine Büyükşehir Belediyesi’nin bunları yapacak ustalarının olduğunu belirten Seçer, otobüs duraklarını kendi bünyelerinde üreteceklerini söyledi. Seçer, “Otobüs duraklarını kendimiz yapacağız. Bunları üretecek ustalarımız var. Durakları bizim yapabilmemiz için malzeme almamız gerekiyor. Malzeme alımı için de ihaleye çıkmamız gerekiyor. İhalenin minimum 45 günlük süresi var. Ulaşım Dairesi’ne talimatı verdim. Malzeme ihalesine çıkacağız. Bunları bizim ustalarımız çok güzel kalitede yarı fiyatına yapacaklar. Birçok muhtarımızdan talep var. Duraklarımızı yapıldıkça dağıtacağız” diye konuştu.

Seçer, ulaşım hizmetinden yıllık 90 milyon TL zarar etmelerine rağmen dar gelirli vatandaşın cebini düşündüklerini ve ulaşım ücretlerinde indirime gittiklerini ifade ederek, “280 civarı otobüsümüz var. 85’i devre dışı, yarın yolda kalabilir. Astarı yüzünden pahalı. Bunların tamiratı, tadilatı derken ulaşımın bize yıllık maliyeti 90 milyonu buluyor.  Çok büyük bir para. Biz buna rağmen yine de indirime gittik” ifadelerini kullandı.

“Otobüs seferlerini arttıracağız”

Muhtarların ek sefer ve yeni hat isteklerini de değerlendiren Başkan Seçer, yeni otobüs alımı gerçekleştireceklerini, alımlarla da yeni hatlar ve ek seferler düzenleyecekleri bilgisini aktardı. Seçer, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Biz beş yılımızı programladık. Örneğin, 2020’de kaç otobüs alacağız, kaçını devre dışı bırakacağız. Hepsini programladık. Şehir içinde hizmet veren minibüsçülerimizin de dengesini düşünerek, hem filoyu genişleteceğiz, hem de yeni hatlar oluşturacağız. Bu yıl acil 76 otobüse almamız gerekiyor. Aldığımız otobüsleri yol durumuna, inişine, çıkışına, rampasına göre belirliyoruz. Büyük otobüslerin giremeyeceği yerlere uygun otobüsler vermeyi planlıyoruz. Görüştüğümüz markalara yaylada test sürüşü yaptırdık. Otobüs seferlerini arttıracağız”

“Biz planlarımızı ve projelerimizi sizlerin taleplerine göre hazırlıyoruz”

Mersin’deki 805 mahalle muhtarının hepsine ulaştıklarını ve hepsinin sorunlarını bir liste haline getirdiklerini sözlerine ekleyen Seçer, muhtarlara hizmet konusunda rahat olmaları gerektiğini hatırlattı. Seçer tüm taleplerin tek tek değerlendirildiğini ifade ederek, “Ben sizlerin taleplerini not aldıktan sonra yırtıp atmıyorum. Projelerimizi, programlarımızı sizin talepleriniz üzerinden yapıyoruz. Paramız yok demiyoruz. Hemen bir alternatif yaratıyoruz. Mevcut imkanlarla, öncelikli olarak hizmet gitmesi gereken yerlerin hepsini programa aldık.  Muhtarlıklarımızın eksikleri ile ilgili tüm çetelemizi tuttuk. Tüm eksiklerinizin hepsini sıraya koyup zamanla tıkır tıkır çözeceğiz. 5 yılda çok şeyler yapacağız. Çok güzel bir şehirde yaşıyoruz. Huzur içerisinde, siyasi ayrımı olmadan herkes hizmeti hak ediyor. Hiç merak etmeyin düzene girdikçe göreceksiniz ki biz hakikaten bir şeyler yapıyoruz. İyi niyetli olduğumu bilin” dedi.

Ziyaret sonunda Boztepe Mahalle muhtarı mahallesine ilk kez gelen ‘Köy Seyirlik’ etkinliği için Başkan Seçer’e teşekkürlerini iletti.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
ATATÜRK CADDESİ'NİN “NAZAR BONCUĞU” YERİNİ ALDI
GÜNCEL

17 Ağustos 2019 Cumartesi 11:49

ATATÜRK CADDESİ'NİN “NAZAR BONCUĞU” YERİNİ ALDI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in sanata ve sanatçıya verdiği önem kentin her noktasında kendini hissettirmeye başladı
11:49
Mersin Barosu'ndan Mersin Orman Bölge müdürlüğüne ziyaret
GÜNCEL

17 Ağustos 2019 Cumartesi 11:45

Mersin Barosu'ndan Mersin Orman Bölge müdürlüğüne ziyaret

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, yönetim kurulu üyesi Av. Bilgehan Yaşa, Kent ve Çevre Komisyonu Başkanı Av. Sevim Küçük ile birlikte, Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz'ı makamında ziyaret ettiler
11:45
Mersin'in en renkli pazarı
GÜNCEL

17 Ağustos 2019 Cumartesi 11:42

Mersin'in en renkli pazarı

Mezitli Belediyesi, Viranşehir Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerinde Mersin'in en güzel ve en renkli pazarını kurdu
11:42
TARSUS KAYMAKAMI ÜNAL'A HUZUREVİNDE ÖNEMLİ HEDİYELER
GÜNCEL

17 Ağustos 2019 Cumartesi 11:40

TARSUS KAYMAKAMI ÜNAL'A HUZUREVİNDE ÖNEMLİ HEDİYELER

Tarsus Yaşlılar ve Huzurevini ziyaret eden Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal'a burada önemli hediyeler verildi
11:40
MÜDÜR SARMAN'DAN, BAŞKAN ÇETİN'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
GÜNCEL

17 Ağustos 2019 Cumartesi 11:39

MÜDÜR SARMAN'DAN, BAŞKAN ÇETİN'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Tarsus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürü Ahmet Sarman,Ak Parti Tarsus İlçe teşkilatını ziyaret ederek, Başkan Nevzat Çetin'e hayırlı olsun dileklerini iletti
11:39
Vakıflar Bankası merkez şubesi yeni yerinde hizmet veriyor
GÜNCEL

17 Ağustos 2019 Cumartesi 11:37

Vakıflar Bankası merkez şubesi yeni yerinde hizmet veriyor

Tarsus'taki bankalardan Vakıflar Bankası merkez şubesi yeni yerinde hizmet veriyor
11:37
BAŞKAN SEÇER SÖZÜNÜ TUTTU; YEMİŞKUMU ENGELLİ RAMPASINA KAVUŞTU
GÜNCEL

17 Ağustos 2019 Cumartesi 10:01

BAŞKAN SEÇER SÖZÜNÜ TUTTU; YEMİŞKUMU ENGELLİ RAMPASINA KAVUŞTU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı öncesinde sözünü verdiği ve işletmesi Denizkızı Turizm A.Ş.'de bulunan Yemişkumu Halk Plajı'na 5 gün gibi kısa bir sürede engelli rampası kazandırdı
10:01
İMO Tarsus Temsilcisi Büyükaslan ''Depreme dayanıklı yapılar yapılmalıdır''
GÜNCEL

16 Ağustos 2019 Cuma 11:07

İMO Tarsus Temsilcisi Büyükaslan ''Depreme dayanıklı yapılar yapılmalıdır''

İnşaat Mühendisleri Odası Tarsus temsilcisi Namık Kemal Büyükaslan,17 Ağustos Marmara depremin 20.yılı nedeniyle bir açıklama yaptı
11:07
ZÜBEYDE HANIM'IN BÜSTÜ YENİLENDİ
GÜNCEL

16 Ağustos 2019 Cuma 10:19

ZÜBEYDE HANIM'IN BÜSTÜ YENİLENDİ

Tarsus Belediyesi tarafından yenilenen Zübeyde hanım büstü bulunduğu yere monte edildi
10:19
Mersin Büyükşehir'den Tarsus GİOSB için 10 milyon TL
GÜNCEL

16 Ağustos 2019 Cuma 10:18

Mersin Büyükşehir'den Tarsus GİOSB için 10 milyon TL

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin(TARSUS GİSOB) hayata geçmesi için 10 Milyon TL'lik yatırım yapacak
10:18
TARSUS'TAN BİR YILDIZ DAHA KAYDI
GÜNCEL

16 Ağustos 2019 Cuma 10:13

TARSUS'TAN BİR YILDIZ DAHA KAYDI

Tarsus Orman İşletme müdürü Muhammed Aslanhan,Mersin'e atandı
10:13
BARAJ YOLU ÜZERİNDEKİ KAVŞAĞA DİKKAT
GÜNCEL

16 Ağustos 2019 Cuma 10:11

BARAJ YOLU ÜZERİNDEKİ KAVŞAĞA DİKKAT

Tarsus'tan Berdan barajı istikametine gidiş gelişte, Yüzbaşı Yaşar caddesine bağlanan kavşakta neredeyse her gün kazalar olduğu ileri sürülüyor
10:11
DOA MÜDÜRLÜĞÜNDEN SAĞLIKLI HEDİYE!
GÜNCEL

16 Ağustos 2019 Cuma 09:50

DOA MÜDÜRLÜĞÜNDEN SAĞLIKLI HEDİYE!

Tarsus Doğu Akdeniz Araştırma Müdürlüğü tarafından botanik bahçesinde üretilen bitkiler bayramlaşmaya gelen misafirlere dağıtıldı
09:50