::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TARSUS'TA KARNE HEYECANI

Tarsus'ta 72 bin 962 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline çıkacak. 2018-2019 eğitim yılının sona erecek olması dolayısıyla Hasan Karamehmet İlkokulunda Okulu'nda karne dağıtım töreni düzenlenecek
TARSUS'TA KARNE HEYECANI
Haber Giriş:
14 Haziran 2019 Cuma 09:31

Tarsus’ta  72 bin 962 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline çıkacak.  2018-2019 eğitim yılının sona erecek olması dolayısıyla Hasan Karamehmet İlkokulunda  Okulu’nda karne dağıtım töreni düzenlenecek.

Tarsus’ta  İlköğretim ve ortaöğretim okullarındaki  72 bin 962 öğrenci karne alacak,4 bin 330 öğretmende  yaz tatiline çıkacak.

Edinilen bilgiye göre  2018-2020 eğitim-öğretim yılı bugün  sona erecek.

İlk,orta ve liselerde öğrenim gören 72 bin 962  öğrenci, Eylülde başlayan  eğitim-öğretim maratonunu tamamlayarak, yaklaşık 3.5 ay sürecek tatile başlayacak.

Bu arada  2018-2019 eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeniyle merasimle Hasan Karamehmet Okulu’nda saat 10.00’da karne dağıtım töreni düzenlenecek.

Tarsus Milli Eğitim müdürü Mehmet Metin,okulların tatile girmesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Metin,mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘Başarılı bir eğitim-öğretim yılını, 72.962 öğrenci ve 4.330 öğretmen kadrosuyla geride bıraktık. Okullarımız çeşitli alanlarda önemli başarılar elde ettiler. Tüm bu başarılarda emeği geçen idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Azminiz, çalışkanlığınız, birlik ve beraberliğiniz sayesinde güzel, huzurlu bir eğitim öğretim yılını daha bitirdiniz. Karne heyecanının yaşandığı bu günde, başarılarıyla mutluluk ve gururunu yaşayan öğrencilerimizin sevincine ortak oluyoruz. Hepinizi tebrik ediyorum.

Eğitim ordumuzun fedakâr neferleri olan siz sevgili öğretmenlerimizin, görevinizi en iyi şekilde yerine getirmek için elinizden geleni yaptığınızı ve evlatlarımızı geleceğe hazırlamanın huzuru ve mutluluğu içinde bir eğitim yılını daha tamamlamanın tatlı ve onurlu yorgunluğu içinde olduğunuzu görüyorum. Bu gayretleriniz için sizleri yürekten kutluyorum.

2018-2019 eğitim-öğretim yılında gösterdiğiniz tüm gayretleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.Çocuklarımız sizin evladınız olduğu kadar milletimizin istikbali ve bizlere emenetidir. Onların sağlıklı, donanımlı ve en önemlisi iyi insanlar olarak yetişmesi için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz. Başarımızda sizin çabalarınızın ve katkılarınızın payı büyüktür. Bu vesileyle hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

      Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller dilerken, eğitime gönül veren tüm paydaşlarımıza katkıdan dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57