:: 17 Temmuz 2018 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tohm'da Hedef Uluslar Arası Şampiyonluklar

Gençlik ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) Sporcuları ile bir araya gelerek, Mersin Sporunun her branşında Uluslar arası Turnuvalarda zirvede yer alması için sporcularla istişare toplantısı yaptı
Tohm'da Hedef Uluslar Arası Şampiyonluklar
27 Kasım 2017
Pazartesi 01:37

Gençlik ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) Sporcuları ile bir araya gelerek, Mersin Sporunun her branşında Uluslar arası Turnuvalarda zirvede yer alması için sporcularla istişare toplantısı yaptı.

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Şube Müdürleri Ali Osman Bebek, Ahmet Tarakçı, Mersin Üniversitesi BESYO Müdürü Doç. Dr. Yunus Yıldırım, TOHM Koordinatörü Halil Oğuz, TOHM Antrenörleri, TOHM sporcuları ve Sporcu aileleri katıldı.

Mersin Sporunun her geçen gün artan başarı grafiğinin daha da üst sevilere ulaşabilmesi için yapılan toplantı da Antrenörlerin, sporcu ve ailelerinin görüş, öneri ve taleplerini dinleyen İl Müdürü Şaban Güneş, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğünün TOHM Sporcularına daha iyi imkanlar sağlandığını ifade ederek;  “Mersin son zamanlarda elde edilen Uluslar arası başarılardan dolayı Spor Kenti olma yolunda önemli adımlar atmaktadır.

 Geçen hafta Ankara da TOHM sporcuları ile bir toplantımız oldu. Yapılan toplantı da Bakanlığımızın istediği ve Arzu ettiği yapılması gereken bazı sistemler var. Bunları zaten arkadaşlarımızla karşılıklı görüşmelerimizle tespit ettik. Sizlerle en son geçen yıl düzenlediğimiz İftar yemeğinde bir araya gelmiştik. Orada talepleriniz önerileriniz oldu. Bunları hızlı bir şekilde müdahale ettik ama gördük ki en güzel ev insanın kendi evidir. Sezonun başında sporcularımız için hızlı bir şekilde TOHM’ni İl müdürlüğümüzde bulunan bir bölümü tadilata alarak hayata geçirdik. Burası sporcularımız için daha güvenli, merkezi bir yer olması ile daha huzur bulacakları bir ortam. Şuanda yatılı sporcularımız hususunda bir problem kalmadı. İnşallah yeni yapılması düşünülen TOHM binamızın projesi bitti. TOHM’nin ihale çalışmasını önümüzdeki ay bitireceğiz. Hedefimiz bu yeni yapılacak olan TOHM’ni bir en geç bir buçuk yıl içerisinde tamamlayıp sporcularımızın hizmetine sunmak. Umuyorum ki bu tesis yapıldığı vakit Mersin’de gündüzde kalan birçok gencimizin TOHM’nde kalmayı Arzu edeceğine inanıyorum. Çünkü gerçekten Proje çok kaliteli bir proje oldu. Süreç belki uzadı ama uzamasına da değdi. 8 katlı 5 yıldızlı bir otel konseptinde Çamlıbeldeki Boks Salonumuzu yıkıyor ve yerine TOHMimizi önümüzdeki ay ihalesi yapılmak kaydı ile yenisini yapıyoruz. Onun haricinde gündüzlü sporcularımızın ciddi sıkıntıları olduğunu İl Müdürlüğü olarak biliyoruz. Bu konu ile alakalı çalışma arkadaşlarımızla oturup bu sorunları nasıl çözebileceğimiz konusunda istişare ettik. Yatılı kalan sporcularımızı burada konaklatıyor, yemeklerini ve ulaşımlarını en iyi şekilde sağlıyoruz. Bizlerde verdiğimiz hizmetler karşılığında sporcularımızın uluslar arası turnuvalarda İnşallah Olimpiyat madalyaları bekliyoruz. Bu İmkanları sporcularımıza devletimiz sunuyor. Türkiye büyük bir devlet Bakanlığımız siz sporcularımıza her türlü maddi manevi ihtiyaçlarını karşılayacak güçtedir. Bizlerde İl müdürlüğü olarak sporcularımızdan hiç bir şeyi esirgemeyeceğiz. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak ben sizlere cep telefonumu veriyorum. Hem sporcularımız hem aileleri bana gece gündüz her zaman ulaşabilirsiniz. Gençlerimizin okul ve antrenman programları dışında sporcularımıza sinema, Havuz ve yaz özellikle yaz aylarında Silifke Kapızlı da bulunan gençlik kamplarımızı aileleri ile birlikte kullanabilecekleri çeşitli sosyal aktiviteler düzenliyoruz.  Kıymetli antrenörlerim, velilerim ve değerli sporcularım benim söyleyeceklerim bunlardan ibaret. Burada konuştuğumuz hiç birşey havada kalmayacağının sözünü de İl Müdürü kurum amiri olarak veriyorum”dedi. (kaynak:Gençlik Hizmetleri ve spor ilçe müdürlüğü)

   

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Tarsus İdman Yurdu'nda Görev Dağılımı yapıldı
SPOR

11 Temmuz 2018 Çarşamba 08:52

Tarsus İdman Yurdu'nda Görev Dağılımı yapıldı

yeni sezonda TFF 2.Lig Kırmızı Grupta mücadele edecek olan Tarsus İdmanyurdu'nda görev dağılımı yapıldı
08:52
Çocuk Polisi Futbol Turnuvası
SPOR

11 Temmuz 2018 Çarşamba 08:43

Çocuk Polisi Futbol Turnuvası

Tece Ortaokulu, lig ikincisi Çankaya Ortaokulu ve Üçüncü olan Viranşehir 75.Yıl ortaokulu 5 günlük Bursa-Çanakkale-İstanbul ve Ankara gezisine götürüldü.
08:43
Toroslar Belediyesi spor okulları
SPOR

11 Temmuz 2018 Çarşamba 08:42

Toroslar Belediyesi spor okulları

Toroslar Belediyesi spor okulları bu yıl yine yoğun bir talep oldu. Yüzme, tenis, futbol ve basketbol branşlarında açılan kurslardan bu yıl yaklaşık 10 bin çocuk faydalanacak
08:42
Artistik Cimnastik Dünya Kupası Sona Erdi
SPOR

10 Temmuz 2018 Salı 10:04

Artistik Cimnastik Dünya Kupası Sona Erdi

Mersin'de düzenlenen “Artistik Cimnastik Dünya Kupasına” (World Challenge Cup) Milli takımlarımız 6 Altın, 4 Gümüş, 3 Bronz toplamda 13 madalya ile damga vurdu
10:04
Akdeniz Belediyespor Ücretsiz Yaz Okulu Spor Kursları Başladı
SPOR

10 Temmuz 2018 Salı 10:02

Akdeniz Belediyespor Ücretsiz Yaz Okulu Spor Kursları Başladı

Akdeniz Belediyesi'nin, çocuk ve gençleri sporla tanıştırmak, onları sokağın risklerinden uzaklaştırmak amacıyla her yıl düzenlediği ücretsiz yaz okulu kursları törenle açıldı
10:02
Artistik Cimnastik Dünya Kupası Mersin'de Başladı
SPOR

09 Temmuz 2018 Pazartesi 10:19

Artistik Cimnastik Dünya Kupası Mersin'de Başladı

Uluslararası Cimnastik Federasyonu'nun müsabaka programında önemli bir yer tutan ve bu yıl ikincisi düzenlenmeye başlayan Artistik Cimnastik Dünya Kupası World Challenge Cup'ın basın toplantısı gerçekleştirildi.
10:19
Tarsuslu Dünya Şampiyonunu Güreşcimiz Coşkuyla Karşılandı
SPOR

09 Temmuz 2018 Pazartesi 10:17

Tarsuslu Dünya Şampiyonunu Güreşcimiz Coşkuyla Karşılandı

Dünya Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası'ndan ülkemize altın madalya ile dönen milli sporcumuz Hamza Alaca coşkuyla karşılandı.
10:17
Can, yeni seçil Tarsus İdman Yurdu yönetimine başarılar diledi
SPOR

09 Temmuz 2018 Pazartesi 10:16

Can, yeni seçil Tarsus İdman Yurdu yönetimine başarılar diledi

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, yeni seçil Tarsus İdman Yurdu yönetimine başarılar diledi.
10:16
Türkiye'nin Gururları Başkan Kocamaz İle Bir Araya Geldi
SPOR

09 Temmuz 2018 Pazartesi 10:15

Türkiye'nin Gururları Başkan Kocamaz İle Bir Araya Geldi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Hırvatistan'ın başkenti Zagrep'te devam eden Dünya Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası'nda Dünya Şampiyonu olarak altın kemeri ülkemize getiren Hamza Alaca ile Rusya'nın Vladimir şehrinde yapılan Büyükler Deaf Dünya Güreş Şampiyonası'nda Dünya Şampiyonu olan Oğuz Dönder'i makamında ağırladı.
10:15
Tarsus İdmanyurdu Kulübü başkanı Eyüphan Eyüboğlu
SPOR

09 Temmuz 2018 Pazartesi 10:14

Tarsus İdmanyurdu Kulübü başkanı Eyüphan Eyüboğlu

Tarsus İdmanyurdu Kulübü başkanı Eyüphan Eyüboğlu,kongrenin ardından bir açıklama yaparak herkese teşekkür etti
10:14
Toroslar'da Yüzme Kurslarının Startını Başkan Tuna Verdi
SPOR

04 Temmuz 2018 Çarşamba 07:56

Toroslar'da Yüzme Kurslarının Startını Başkan Tuna Verdi

Toroslar Belediyesi'nin yaz spor okulları kapsamında; 7-18 yaş aralığındaki çocuklar için bu yıl 4'üncüsü düzenlendiği yüzme kurslarının açılışı yapıldı.
07:56
Artistik Cimnastik Dünya Kupası Mersin'de
SPOR

04 Temmuz 2018 Çarşamba 07:50

Artistik Cimnastik Dünya Kupası Mersin'de

Uluslararası Cimnastik Federasyonu 2018 Faaliyet programında yer alan “Artistik Cimnastik Dünya Kupası” (World Challenge Cup) Mersin'de yapılacak.
07:50
Bedensel Engelliler Yelken Türkiye Şampiyonası Sona Erdi
SPOR

03 Temmuz 2018 Salı 09:34

Bedensel Engelliler Yelken Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Türkiye'de ikinci kez Mersin'in ev sahipliğinde düzenlenen ‘Bedensel Engelliler Yelken Türkiye Şampiyonası' sona erdi.
09:34