:: 17 Ocak 2022 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSO MECLİSİ TOPLANDI

TSO MECLİSİ TOPLANDI
29 Kasım 2021
Pazartesi 09:23

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Kasım Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Meclis Başkanı Eyüphan Eyüboğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen toplantının ana gündemini piyasalardaki çalkantılı durum ve yaşanılan belirsizlik oluşturdu. Meclis üyeleri sektörlerindeki durumu değerlendirirken tedarik sorunu yaşandığına da dikkat çekti.

Meclis Toplantısında üye işadamları ve sektör temsilcileri ile piyasa ekonomisi değerlendiren Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak, piyasalardaki çalkantının iş dünyasındaki kaygı, endişe ve önünü görememeyi artırdığını belirterek, ‘’Belirsizlik yordu ve maalesef ticareti durma noktasına getirdi. Bu durumun bir an önce giderilmesi gerekli.’’ dedi.

Döviz kurlarındaki hızlı yükseliş ve gelişen dakikalık dalgalanmaların reel sektördeki tedirginliğin daha da artmasına neden olduğunu ve iş insanlarının nasıl tepki vereceği konusunda açmaza sürüklendiğini söyleyen Tarsus TSO Başkanı Koçak, ‘’Reel kesim piyasalardaki mevcut ortamı anlamaya çalışmakta zorlanırken bir taraftan da ne yapacağını bilemiyor. Şu anda bu ortam ticareti durdurdu. İş adamı, esnaf, sanayici bekliyor, iş yapamaz hale geldi. Belirsizliklerin arttığı bu ortamda iş dünyasında kaygı, endişe, önünü görememeden oluşan bir resim var şu anda.’’ diye konuştu.

Ekonomide üretim ve ticareti hayatın devamlılığı ve istihdamın sağlanması için güven ortamının sağlanması gerektiğine dikkat çeken Koçak, reel kesimin istikrarlı ve sürdürülebilir bir piyasa ekonomisi beklediğini vurguladı.

Paylaş:  Facebook Twitter Google