::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜRK EĞİTİM SEN TARSUS'TA YENİDEN YETKİ SENDİKA OLDU

TÜRK EĞİTİM SEN TARSUS'TA YENİDEN YETKİ SENDİKA OLDU
Haber Giriş:
24 Mayıs 2023 Çarşamba 09:07

Türk Eğitim Sen Tarsus’ta geçen yıl olduğu gibi eğitim sendikaları arasında yeniden yetkili sendika oldu.

Türk Eğitim Sen Tarsus Şubesi başkanı Yaşar Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada zorlu geçen yetki sürecinde her türlü baskı, kuşatma ve kirli algı operasyonlarına rağmen Tarsus’ta yetkiyi aldıklarını ifade etti.

Başkan Yılmaz, Tarsus’ta  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda 1411, Tarsus Üniversitesinde 66 ve Çamlıyayla’da da 26 üye olmak kaydıyla şube çalışma alanlarında toplamda 1503 üyeye ulaştıklarını belirterek en yakın rakiplerine Tarsus’ta 224 sayı fark attıklarını söyledi.

Başkan Yılmaz, her zaman haktan ve haklıdan yana olan cesur ve ilkeli, çözüm odaklı bir sendikacılık anlayışıyla hareket ettiklerini belirtti. 

Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız parolasıyla mücadele ettiklerini belirten Başkan Yılmaz, kendilerine gönülden destek vererek Türk Eğitim Seni Tarsus’ta yetkili sendika yapan tüm Türkiye sevdalısı  Türk Eğitim Sen üyelerine teşekkür etti.

Başkan  Yılmaz, önümüzdeki yıl Tarsus’ta  olduğu gibi Türkiye genelinde de Türk Eğitim Sen ve Türkiye Kamu Senin  yetkili sendika olabilmesi için azimli ve kararlı bir şekilde çalışacaklarını ifade etti.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57