::
16 Temmuz 2024 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜRKAN ŞORAY'IN ONUR KONUĞU OLDUĞU “ŞAHMERAN” ETKİNLİĞİ SONA ERDİ

Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen iki gün süren ve Türk Sineması'nın değerlerinden Türkan Şoray'ında konuk olarak katıldığı “Efsaneler Kenti Tarsus'ta Bir Efsane Şahmeran” adlı etkinlik sona erdi
TÜRKAN ŞORAY'IN ONUR KONUĞU OLDUĞU “ŞAHMERAN” ETKİNLİĞİ SONA ERDİ
Haber Giriş:
19 Kasım 2019 Salı 11:08

Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen iki gün süren ve Türk Sineması’nın değerlerinden Türkan Şoray’ında konuk olarak katıldığı “Efsaneler Kenti Tarsus’ta Bir Efsane Şahmeran” adlı etkinlik sona erdi. Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan , “ Belediyemizin 151. Yılı etkinlikleri kapmasında düzenlediğimiz etkinliklerle turizm alanında geri kalan Tarsus’u canlandırmak amacındayız” dedi.

 

 

Tarsus’ta Kubat Paşa Medresesi önü ve Şahmeran Sokak’ta gerçekleştirilen ve 2 gün süren “Efsaneler Kenti Tarsus’ta Bir Efsane Şahmeran” etkinliğe yoğun ilgi gösterildi. Türk Sineması’nın unutulmazları arasında yer alan Sultan lakaplı Türkan Şoray’ın da konuk olarak katıldığı etkinlikte, söyleşiler, hediyelik eşya stantları, sergiler, paneller ve müzik gösterileri yer aldı. Sanatçı Şoray’ın katıldığı söyleşi programında halkın yoğun sevgisi izdihama neden olurken, etkinliğin ikinci gününde ise Yazarlar Neslihan Önderoğlu, Remzi Karabulut ve Erkan Özaydın’ın katıldığı söyleşide “Şahmeran” efsanesini anlattı.

 

Amaçlarının Tarsus’u kültürel anlamda canlandırmak olduğunu ifade eden Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “151 yılı etkinleri kapsamında 151 etkinlik yapmaya karar vermiştik. Gerçekten turizm alanında gerİ kalan Tarsus’un bir an önce canlandırması amacındayız. Bu etkinliklerde bunun bir alt yapısı. 2020 yılı bizim için çok önemli; Roma Yolu’nun projesi de Kültür Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek. Buradaki tek bir amacımız var sadece Türkiye’ de değil bütün dünyada Tarsus’un önemi bilinmek zorunda. Düşünün 2 peygamberin kabri biliniyor. Bir tanesi de bizim Tarsus’ta. Şehrimizde tarihi ve kültürel bakımında zengin bir yer. Benim tek istediğin Tarsus’u turizm ile ayağa kalkması. Biz elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

Türkan Şoray’ın kentten çok mutlu ayrıldığını dile getiren Başkan Bozdoğan , “Türk sinemamızın bir efsanesi. Şahmeran’ın Tarsus ile özdeşleşmesi kendilerini çok mutlu etti. Ve Tarsusluların akın akın gelmesi Türkan Şoray’ı görmek istemiş olmaları çok güzel bir duyguydu” dedi.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57