::
17 Haziran 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye İş Bankası Satranç Sınıflarının 40 binincisi Tarsus'ta açıldı

Türkiye İş Bankası Satranç Sınıflarının 40 binincisi Tarsus'ta açıldı
Haber Giriş:
22 Nisan 2024 Pazartesi 10:00
Son Güncelleme:
22 Nisan 2024 Pazartesi 10:09

Türkiye İş Bankası ile Türkiye Satranç Federasyonu ortaklaşa yürüttüğü “Türkiye İş Bankası Satranç Sınıfları” Projemiz kapsamında bugün 40 bininci satranç sınıfımızı Mersin ilimizdeki Tarsus Şehit Sabri Acem Ortaokulu’nda açtık.

Açılışa Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz , Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran,Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Tarsus Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Öztürk, Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat Sözen,İş bankası Tarsus merkez şube müdürü Tufan Gürgan,Tarsus Süt Üreticileri Birliği başkanı Danyal Avşar, Mersin İl Temsilcisi Ömer Faruk Ercan, Okul Müdürü Ömer Taşkın, okul idaresi, öğrenciler katıldı.

”Satranç Sınıfları” Projesi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki ilk ve ortaokullarda çocuklarımızı, gençlerimizi satranç sporu ile buluşturduk. Ana sponsorumuz Türkiye İş Bankası ile “en büyük yatırımımız geleceğe”diyerek ülkemizin aydınlık yarınları gençlerimiz için hep birlikte çalışmaya devam ediyoruz.

"Bu ülkenin çocukları en iyisini hak ediyor”

Federasyon Başkanı Tulay, açılış konuşmasında, “Ülkemizin dört bir yanında ana sponsorumuz Türkiye İş Bankası ile satranç sınıfları açıyoruz. İl, ilçe, köy ve beldelerdeki okullarımızdan yoğun talep alıyoruz. Ne mutlu bize ki bugün 40 bininci satranç sınıfımızı açtık. Ülkemizde satranç sınıfı olmayan okul kalmasın istiyoruz. En büyük yatırımımızı geleceğe yapıyoruz.Satranç sınıflarımız alt yapıya yapılan yatırımların önemli bir halkası. Bugün Avrupa’da, Dünya’da Türk yıldızlarından, Türk ustalarından söz ediliyorsa İş Bankası ile yürüttüğümüz satranç sınıfı gibi projelerimizin önemi büyük. Satranç Sınıfları Projemiz Avrupa Parlamentosu Eğitim Komisyonu tarafından da takdir görmüş ve birçok ülkeye örnek model olarak sunulmuştu.Bu ülkenin çocukları her şeyin en iyisini hak ediyor. Aydınlık bir gelecek satrançla yaşayan nesillerle gelecek. Bu özel gün vesilesiyle projemize destek veren herkese, Türkiye İş Bankamıza ve değerli yöneticilerine bu ülkenin yıldızlarına yaptıkları yatırım için, verdikleri anlamlı destek için çok teşekkür ediyorum. Avrupa ve Dünya’da Türk satrancı rüzgar estirmeye, gurur veren başarı hikayelerini yazmaya devam edecek. Satranç sınıfları gençlerimize sadece satranç tahtası üzerinde değil, hayatın her alanında başarıya giden yolda rehberlik edecek, donanımlı bireyler olmalarını sağlayacak.” dedi. 2023 Aralık ayında Minik Hamleler Projesi ile satrancı okul öncesi eğitime de taşıdıklarını sözlerine ekleyen Tulay, “Minik Hamleler projemiz de Türkiye’nin dört bir yanında dalga dalga büyüyor” diye konuştu.

“Disiplinli çalışmayı, sabırlı ve özverili olmayı küçük yaşlarda öğreniyorlar”

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran ise satranç sporunun ülkemizde yaygınlaşması ve daha çok çocuğumuzun satrançla buluşması amacıyla 19 yıl önce Federasyon ile çıktıkları yolda bugün 40 bininci satranç sınıfına ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı. Satranç sayesinde disiplinli çalışmayı, sabırlı ve özverili olmayı, stratejik düşünmeyi küçük yaşlarda öğrenen sporcularımızın yurt dışındaki turnuvalarda ve olimpiyat müsabakalarında, dünya ve Avrupa şampiyonalarında aldıkları derecelerin ülkemizi her defasında gururlandırdığını ifade eden Aran şöyle dedi: “Yıllardır ne kadar büyük bir azimle çalıştıklarına tanık olduğumuz, başarılarıyla göğsümüzü kabartan sporcularımızla ilgili son dönemde çok güzel gelişmeler oluyor, artık çok genç yaşta Büyük ustalarımız var. Genç sporcularımızın özellikle uluslararası turnuvalara her geçen gün artan ilgileri ve bu sayede çıtayı hep daha yukarılara taşımaları, maçlarda ortaya koydukları performans satrancın ülkemizde geldiği noktayı ve sporcularımıza kazandırdığı alışkanlıkları açıkça gösteriyor. Bu yolda emek veren tüm sporcularımızın başarılarının katlanarak devam edeceğine, Bankamızın 100. yılını kutladığımız bu yıl satrançta nice güzel başarıları paylaşacağımıza inanıyorum.”

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57
NİHAYET KÜLTÜR MERKEZİNE NEŞTER VURULDU
KÜLTÜR - EĞİTİM

06 Aralık 2023 Çarşamba 11:30

NİHAYET KÜLTÜR MERKEZİNE NEŞTER VURULDU

Sürekli yayınlarımızdan sonra 5 yıldır kaderiyle başbaşa ve can çekişen hasta gibi atıl bırakılan ve gözgörgüsü olan 75.Yıl Kültür Kültür Merkezine nihayet Tarsus Belediyesince neşter vurularak tadilat işlemleri başlatıldı.
11:30