:: 24 Ocak 2019 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz

Kılavuz, Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna'yı makamında ziyaret etti.
Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz
26 Eylül 2018
Çarşamba 08:42

Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’yı makamında ziyaret etti.

 

Başkan Tuna’nın 15 yıldır Toroslar Belediyesi’nde yaptığı hizmetlerin kamuoyu tarafından takdirle karşılandığını ifade eden Kılavuz, 31 Mart’ta Başkan Tuna’yı Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek için gece gündüz çalışacaklarını söyledi.

Ziyarette; MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Gökhan Demir, Ülkü Ocakları Toroslar İlçe Başkanı Ömer Sıddık Narin, Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları da hazır bulundu.

Herkesi birlik ve beraberliğe davet eden Kılavuz, Mersin halkına hizmet etmek için çalışmalarını olağanüstü şekilde sürdüreceklerini kaydederek: “Herhangi bir şekilde fitneye, fesata, ayrılığa fırsat vermeyeceğiz. Omuz omuza, gönül gönüle ve el ele davamızın muzaffer olması, teşkilatlarımızın yüzünün gülmesi ve en önemlisi Mersinli vatandaşlarımıza hizmet etmek için çalışmalarımızı olağanüstü şekilde devam ettirmek zorundayız. Burada herkese her zamankinden daha fazla sorumluluk düşmektedir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından bu dönem Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildiğini vurgulayan Kılavuz, huzursuzluk ve düzen bozmaya yönelik hareketleri yapmaya kimsenin hakkı ve haddinin olmadığının altını çizdi. Kılavuz: “Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi takdir buyurmuştur. Dolayısıyla bunun dışında her hangi bir huzursuzluğa ve düzeni bozmaya kimsenin hakkı ve haddi yoktur. Burada bir vazife vardır. Mersin’de 13 ilçemiz ve Büyükşehir Belediyemiz var. İnşallah hepsini kazanma amacıyla yola çıktık” dedi.

Hiç kimsenin ülkücü hareketin inandığı ve uğruna şehitler verdiği davanın üzerinde olmadığını belirten Kılavuz, kimsenin kerameti kendisinde aramaması gerektiğini vurgulayarak: “Şehitlerimizin makamının üzerinde yani Allah davası olarak başımızı koyduğumuz davanın üzerinde hiçbir fani yoktur. Yani hiç kimsenin kendisini benim benim diye adlandırmasına gerek yoktur. Biz hiçbir şeyiz, esas olan davamızdır, hikmeti olan davamızdır. Dolayısıyla bu yönde de kimse kendisinde bir keramet aramamalı. Biz inanıyoruz ve inşallah güveniyoruz teşkilatlarımızın sağduyusu, gayreti ve kararlılığıyla inşallah 31 Mart’ta Sayın Hamit Tuna Bey’in inşallah Büyükşehir Belediye Başkanlığını hep birlikte büyük bir gurur ve onurla göreceğimizi inanıyoruz. Ben tekraren tebrik ediyorum. Biz bize düşeni gerçekleştirmek adına her şeyimizle hazır olduğumuzu da ifade etmek istiyorum” dedi.

Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a da 25 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, provakasyonlara ve provakatörlere fırsat verilmemesi gerektiğini ifade ederek: “Tabi şu an görevinin başında bir Belediye Başkanımız var. Gerek Tarsus gerekse Büyükşehir Belediye Başkanlıkları döneminde yapmış oldukları hizmetlerden ötürü Allah razı olsun. Herkese yakışan yüksek bir sorumluluk duygusuyla hareket etmektir. Bunun dışında bir takım provakasyonlara, bir takım provakatörlere fırsat verdirmemek gerekir. Herkes bir takım meselelere karşı çok olgun ve duyarlı olmalı. Bizim beyimiz, liderimiz, büyüğümüz bir karar vermiş, bu karar bizim başımızın üstünedir. Dolayısıyla liderimizin kararının üstünde hiçbir şeyi de tanımayız, kabul etmeyiz. Bizim lider, teşkilat ve doktrin şeklinde bir kutup yıldızımız var. Bunun ötesinde bir şeyi kabul etmeyi doğru bulmayız. Allah hayırlı eylesin. Teşkilatımız adına bütün gücümüzle son nefesimize kadar çarpışacağız, çalışacağız ve inşallah başaracağız” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna ise, teşkilatın kendisini nerede işaret ederse orada durduğunu ifade ederek: “Bugüne kadar hep insanların gönlünü almaya çalıştık. İnşallah bu gönül alma seferberliğimiz bundan sonra ki süreçte de devam edecektir. Ben her zaman teşkilatım beni nerede işaret ederse orada dururum. 2014 seçimlerinde aday adayıydık. O zamanda Sayın Genel Başkanımıza aday adaylığı müracaatı ve iznini almak için gittiğimde aynı şeyi ifade etmiştim” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı görevinin verilmesinin ardından seçim çalışmalarına başladıkları 12 günlük süreç içerisinde insanların kendisini sahiplendiğini gördüğünü kaydeden Başkan Tuna: “Bu görev o dönemde değil, bu dönemde hem de ağır bir yük şeklinde sırtımıza yüklendi. Bu görevin altında ezilmemek adına teşkilatlarımız başta olmak üzere bütün dava arkadaşlarımız sağolsunlar omuz verdiler. Yola çıktığımız 12 günlük süreçte Mersin’i gezdik, dolaştık ve gezmeye de devam ediyoruz. Hakikaten bir silkiniş, insanların bizi bir sahiplenme olgusunu gördük ve gözlemledik. İnşallah herkes omuzunu attığında yükümüz çok hafifleyecektir” dedi.

 

Mersin’de yaşayan herkesin problemini bildiklerini ve milletle birlikte aynı derdi çektiklerinin altını çizen Başkan Tuna, 31 Mart’ta kendilerine görev verilmesi halinde Mersin’i dünya kenti yapacak bilgi birikimi ve donanıma sahip olduklarını vurguladı. Başkan Tuna: “Tabi ki başta var olan Büyükşehir Belediyemizi sabitte tutmak şartı ile geçen dönem 13+1 demiştik, 8+1 olmuştu bu dönem inşallah 13+1 hedefini yeniden takip edeceğiz. Bu iddiamıza ve idealimize ulaşmak için gece gündüz çalışacağız. Doğduğumuz kentte insanların yaşadığı her türlü problemi biliyoruz. Millet ortalaması yaşantımızla milletle birlikte aynı derdi çekiyoruz. Dolayısıyla derdi bilen derman olma konusunda daha önde olan insandır. Bu yönümüzle de bu kenti sadece ulusal bazda değil, uluslararası düzeyde Dünya Kenti Mersin yapabilecek donanımımız var Allah’a şükür. Yeter ki yetki ve sorumluluk bize verilsin. İnşallah bu güzel teveccühün karşılığını biz de insanlarımıza hizmet olarak yansıtacağız” dedi.(kaynak:Toroslar Belediyesi)

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer
SİYASET

21 Ocak 2019 Pazartesi 09:10

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, İstiklal Caddesi'nde esnaf gezisine çıktı, esnafla ve vatandaşlarla sohbet etti.
09:10
BAŞKAN KOCAMAZ, İDDİALARI YALANLADI
SİYASET

21 Ocak 2019 Pazartesi 08:57

BAŞKAN KOCAMAZ, İDDİALARI YALANLADI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ‘Seçimlere Damgasını Vuracak Gelişme', ‘FETÖ'nün Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan Yakalandı' ve ‘İYİ Partili Burhanettin Kocamaz Kaçtı Mı?' gibi başlıklarla kamuoyunu yanıltmak amacıyla servis edilen yalan haberler dolayısıyla sosyal medyadan açıklama yaptı
08:57
İYİ PARTİ ÇAMLIYAYLA'DA MEHMET FATİH SOFU DEDİ
SİYASET

21 Ocak 2019 Pazartesi 08:53

İYİ PARTİ ÇAMLIYAYLA'DA MEHMET FATİH SOFU DEDİ

İYİ Parti'nin Çamlıyayla Belediye başkan adayının Mehmet Fatih Sofu olduğu bildirildi.
08:53
MHP Mersin milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

18 Ocak 2019 Cuma 18:34

MHP Mersin milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin milletvekili Baki Şimşek TBMM genel kurulunda Tarsus'ta Mersin'de yaşanan sel felaketinden söz eden Baki Şimşek, yaşanan sel felaketinin Mersin ve ilçelerinde büyük hasarlara yol açtığını ve bu hasarlarının giderilmesi için hükümet yetkililerinin harekete geçmesi gerektiğini söyledi.
18:34
CHP'Lİ SEÇER, FIRTINADAN VE YAĞIŞTAN ETKİLENEN BÖLGELERİ İNCELEDİ
SİYASET

18 Ocak 2019 Cuma 18:25

CHP'Lİ SEÇER, FIRTINADAN VE YAĞIŞTAN ETKİLENEN BÖLGELERİ İNCELEDİ

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Mersin'de etkili olan kuvvetli fırtına ve sağanak yağış nedeniyle hasar gören bölgelerde incelemelerde bulundu.
18:25
CHP Büyükşehir adayı Vahap Seçer 'Mersin'de kutuplaşma ve gerginlik var' iddialarını boşa çıkardı
SİYASET

16 Ocak 2019 Çarşamba 17:10

CHP Büyükşehir adayı Vahap Seçer 'Mersin'de kutuplaşma ve gerginlik var' iddialarını boşa çıkardı

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer , Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programına katılarak çarpıcı açıklamalarda bulund
17:10
BAŞKAN CAN VE BAŞKAN TUNA'YA KIRSAL MAHALLELERDEN TAM DESTEK
SİYASET

15 Ocak 2019 Salı 10:43

BAŞKAN CAN VE BAŞKAN TUNA'YA KIRSAL MAHALLELERDEN TAM DESTEK

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ve Toroslar Belediye Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna ziyarete gittikleri Yeniköy, Gömmece, Sanlıca, Keşli, Eminlik, Kuşçular, Emirler, Kuzoluk, Çokak, Çavuşlu, Koçmarlı ve Yanıkkışla mahallelerinde alkışlarla karşılandı.
10:43
Mersin'de Cumhur İttifakı Adayı Hamit Tuna
SİYASET

15 Ocak 2019 Salı 10:41

Mersin'de Cumhur İttifakı Adayı Hamit Tuna

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi MHP ve AK Parti tarafından yapılan Cumhur İttifakı, Türkiye genelinde açıklanan Belediye Başkan Adayları ile netleşiyor. MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna'nın Mersin'deki ilk seçim ofisi açılışı Türkiye'de ilk kez Cumhur İttifakı'nın taraflarını buluşturdu.
10:41
BİZİM İŞİMİZ HİZMET,SEVDAMIZ MERSİN
SİYASET

14 Ocak 2019 Pazartesi 10:25

BİZİM İŞİMİZ HİZMET,SEVDAMIZ MERSİN

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İyi Parti Mersin Büyükşehir Belediye başkan adayı Burhanettin Kocamaz Böğrüeğri, Boztepe, Tepetaşpınar, Dorak, Kaklıktaşı, Pirömerli, Belen, Karadiken,Çakırlı,Ulaş ve Takbaş mahallelerini ziyaret etti.
10:25
MERSİN'DE COŞKUYLA KARŞILANAN SEÇER
SİYASET

10 Ocak 2019 Perşembe 12:50

MERSİN'DE COŞKUYLA KARŞILANAN SEÇER

Allah'ın izniyle sizlerin yardımıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım
12:50
AK PARTİ TARSUS BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI NEVZAT ÇETİN
SİYASET

09 Ocak 2019 Çarşamba 09:29

AK PARTİ TARSUS BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI NEVZAT ÇETİN

Ak Parti Tarsus Belediye başkan aday adayı Nevzat Çetin, siyasete heyecan ve hareket getirdi.
09:29
CHP MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VAHAP SEÇER,BUGÜN KARŞILANACAK
SİYASET

09 Ocak 2019 Çarşamba 09:21

CHP MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VAHAP SEÇER,BUGÜN KARŞILANACAK

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer bugün saat 14.00'de karşılanacak.
09:21
CHP Tarsus ilçe Başkanı Ali ilk
SİYASET

08 Ocak 2019 Salı 10:37

CHP Tarsus ilçe Başkanı Ali ilk

CHP Tarsus ilçe Başkanı Ali ilk,Vahap Seçer'in CHP Mersin Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak açıklanmasının ardından bir açıklama yaptı.
10:37