:: 19 Nisan 2019 Cuma

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz

Kılavuz, Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna'yı makamında ziyaret etti.
Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz
26 Eylül 2018
Çarşamba 08:42

Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’yı makamında ziyaret etti.

 

Başkan Tuna’nın 15 yıldır Toroslar Belediyesi’nde yaptığı hizmetlerin kamuoyu tarafından takdirle karşılandığını ifade eden Kılavuz, 31 Mart’ta Başkan Tuna’yı Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek için gece gündüz çalışacaklarını söyledi.

Ziyarette; MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Gökhan Demir, Ülkü Ocakları Toroslar İlçe Başkanı Ömer Sıddık Narin, Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları da hazır bulundu.

Herkesi birlik ve beraberliğe davet eden Kılavuz, Mersin halkına hizmet etmek için çalışmalarını olağanüstü şekilde sürdüreceklerini kaydederek: “Herhangi bir şekilde fitneye, fesata, ayrılığa fırsat vermeyeceğiz. Omuz omuza, gönül gönüle ve el ele davamızın muzaffer olması, teşkilatlarımızın yüzünün gülmesi ve en önemlisi Mersinli vatandaşlarımıza hizmet etmek için çalışmalarımızı olağanüstü şekilde devam ettirmek zorundayız. Burada herkese her zamankinden daha fazla sorumluluk düşmektedir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından bu dönem Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildiğini vurgulayan Kılavuz, huzursuzluk ve düzen bozmaya yönelik hareketleri yapmaya kimsenin hakkı ve haddinin olmadığının altını çizdi. Kılavuz: “Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi takdir buyurmuştur. Dolayısıyla bunun dışında her hangi bir huzursuzluğa ve düzeni bozmaya kimsenin hakkı ve haddi yoktur. Burada bir vazife vardır. Mersin’de 13 ilçemiz ve Büyükşehir Belediyemiz var. İnşallah hepsini kazanma amacıyla yola çıktık” dedi.

Hiç kimsenin ülkücü hareketin inandığı ve uğruna şehitler verdiği davanın üzerinde olmadığını belirten Kılavuz, kimsenin kerameti kendisinde aramaması gerektiğini vurgulayarak: “Şehitlerimizin makamının üzerinde yani Allah davası olarak başımızı koyduğumuz davanın üzerinde hiçbir fani yoktur. Yani hiç kimsenin kendisini benim benim diye adlandırmasına gerek yoktur. Biz hiçbir şeyiz, esas olan davamızdır, hikmeti olan davamızdır. Dolayısıyla bu yönde de kimse kendisinde bir keramet aramamalı. Biz inanıyoruz ve inşallah güveniyoruz teşkilatlarımızın sağduyusu, gayreti ve kararlılığıyla inşallah 31 Mart’ta Sayın Hamit Tuna Bey’in inşallah Büyükşehir Belediye Başkanlığını hep birlikte büyük bir gurur ve onurla göreceğimizi inanıyoruz. Ben tekraren tebrik ediyorum. Biz bize düşeni gerçekleştirmek adına her şeyimizle hazır olduğumuzu da ifade etmek istiyorum” dedi.

Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a da 25 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, provakasyonlara ve provakatörlere fırsat verilmemesi gerektiğini ifade ederek: “Tabi şu an görevinin başında bir Belediye Başkanımız var. Gerek Tarsus gerekse Büyükşehir Belediye Başkanlıkları döneminde yapmış oldukları hizmetlerden ötürü Allah razı olsun. Herkese yakışan yüksek bir sorumluluk duygusuyla hareket etmektir. Bunun dışında bir takım provakasyonlara, bir takım provakatörlere fırsat verdirmemek gerekir. Herkes bir takım meselelere karşı çok olgun ve duyarlı olmalı. Bizim beyimiz, liderimiz, büyüğümüz bir karar vermiş, bu karar bizim başımızın üstünedir. Dolayısıyla liderimizin kararının üstünde hiçbir şeyi de tanımayız, kabul etmeyiz. Bizim lider, teşkilat ve doktrin şeklinde bir kutup yıldızımız var. Bunun ötesinde bir şeyi kabul etmeyi doğru bulmayız. Allah hayırlı eylesin. Teşkilatımız adına bütün gücümüzle son nefesimize kadar çarpışacağız, çalışacağız ve inşallah başaracağız” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna ise, teşkilatın kendisini nerede işaret ederse orada durduğunu ifade ederek: “Bugüne kadar hep insanların gönlünü almaya çalıştık. İnşallah bu gönül alma seferberliğimiz bundan sonra ki süreçte de devam edecektir. Ben her zaman teşkilatım beni nerede işaret ederse orada dururum. 2014 seçimlerinde aday adayıydık. O zamanda Sayın Genel Başkanımıza aday adaylığı müracaatı ve iznini almak için gittiğimde aynı şeyi ifade etmiştim” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı görevinin verilmesinin ardından seçim çalışmalarına başladıkları 12 günlük süreç içerisinde insanların kendisini sahiplendiğini gördüğünü kaydeden Başkan Tuna: “Bu görev o dönemde değil, bu dönemde hem de ağır bir yük şeklinde sırtımıza yüklendi. Bu görevin altında ezilmemek adına teşkilatlarımız başta olmak üzere bütün dava arkadaşlarımız sağolsunlar omuz verdiler. Yola çıktığımız 12 günlük süreçte Mersin’i gezdik, dolaştık ve gezmeye de devam ediyoruz. Hakikaten bir silkiniş, insanların bizi bir sahiplenme olgusunu gördük ve gözlemledik. İnşallah herkes omuzunu attığında yükümüz çok hafifleyecektir” dedi.

 

Mersin’de yaşayan herkesin problemini bildiklerini ve milletle birlikte aynı derdi çektiklerinin altını çizen Başkan Tuna, 31 Mart’ta kendilerine görev verilmesi halinde Mersin’i dünya kenti yapacak bilgi birikimi ve donanıma sahip olduklarını vurguladı. Başkan Tuna: “Tabi ki başta var olan Büyükşehir Belediyemizi sabitte tutmak şartı ile geçen dönem 13+1 demiştik, 8+1 olmuştu bu dönem inşallah 13+1 hedefini yeniden takip edeceğiz. Bu iddiamıza ve idealimize ulaşmak için gece gündüz çalışacağız. Doğduğumuz kentte insanların yaşadığı her türlü problemi biliyoruz. Millet ortalaması yaşantımızla milletle birlikte aynı derdi çekiyoruz. Dolayısıyla derdi bilen derman olma konusunda daha önde olan insandır. Bu yönümüzle de bu kenti sadece ulusal bazda değil, uluslararası düzeyde Dünya Kenti Mersin yapabilecek donanımımız var Allah’a şükür. Yeter ki yetki ve sorumluluk bize verilsin. İnşallah bu güzel teveccühün karşılığını biz de insanlarımıza hizmet olarak yansıtacağız” dedi.(kaynak:Toroslar Belediyesi)

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
TARSUS TİCARET BORSASINDAN BAŞKAN BOZDOĞANA ZİYARET
SİYASET

15 Nisan 2019 Pazartesi 09:31

TARSUS TİCARET BORSASINDAN BAŞKAN BOZDOĞANA ZİYARET

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, temsili değil, katılımcı bir belediye anlayışıyla Tarsus'u hak ettiği konuma getireceklerini söyledi.
09:31
ÇAMLIYAYLA BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
SİYASET

11 Nisan 2019 Perşembe 09:09

ÇAMLIYAYLA BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Çamlıyayla Belediye Meclisi Belediye başkanıİsmail Tepebağlı'nın başkanlığında toplandı.
09:09
BAŞKAN İLK, MERSİN'DE SEÇER, TARSUS'TA BOZDOĞAN TARİH SAYFASINA ADLARINI YAZDIRMIŞLARDIR
SİYASET

11 Nisan 2019 Perşembe 08:42

BAŞKAN İLK, MERSİN'DE SEÇER, TARSUS'TA BOZDOĞAN TARİH SAYFASINA ADLARINI YAZDIRMIŞLARDIR

CHP Tarsus İlçe başkanı Ali İlk, Mersin'de Sayın Vahap Seçer, Tarsus'ta Sayın Haluk Bozdoğan'da umudun birer neferi olarak tarih sayfasına adlarını yazdırmışlardır dedi.
08:42
BAŞKAN SEÇER ROMAN KARDEŞLER İLE BİR ARAYA GELDİ
SİYASET

10 Nisan 2019 Çarşamba 10:08

BAŞKAN SEÇER ROMAN KARDEŞLER İLE BİR ARAYA GELDİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer mazbatasını alır almaz ayağının tozu ile 8 Nisan Dünya Romanlar Günü etkinliğine katıldı. Seçim öncesinde verdiği sözü tutarak Dünya Romanlar Günü etkinliğine katılan Başkan Seçer Roman vatandaşlarla keyifli bir gün geçirdi.
10:08
BAŞKAN YILMAZ, GÖREVİ BAŞKAN TUNA'DAN DEVRALDI
SİYASET

10 Nisan 2019 Çarşamba 10:06

BAŞKAN YILMAZ, GÖREVİ BAŞKAN TUNA'DAN DEVRALDI

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna'dan görevi devir aldı
10:06
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER
SİYASET

09 Nisan 2019 Salı 08:56

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER

HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER DÖNEMİ BAŞLIYOR
08:56
TARSUS'TAN BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNE GİDECEK İSİMLER BELLİ OLDU
SİYASET

08 Nisan 2019 Pazartesi 08:58

TARSUS'TAN BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNE GİDECEK İSİMLER BELLİ OLDU

Seçimlerin ardından Tarsus Belediye meclis üyelerinin belirlenmesinin ardından Belediye meclisinden Mersin Büyükşehir Belediye Meclisine gidecek isimlerde belli oldu
08:58
TARSUSLULAR VATANDAŞLIK GÖREVİNİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRDİ
SİYASET

06 Nisan 2019 Cumartesi 09:38

TARSUSLULAR VATANDAŞLIK GÖREVİNİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRDİ

1 Mart tarihinde tüm yurt genelinde yapılan yerel seçimler sırasında birçok vatandaş yağmura, hastalığa veya yaşlılığına aldırış etmeden sandık başına koştu.
09:38
SEÇER SEÇİM SONUÇLARINA YAPILAN İTİRAZLAR MESNETSİZ VE BEYHUDE
SİYASET

06 Nisan 2019 Cumartesi 09:32

SEÇER SEÇİM SONUÇLARINA YAPILAN İTİRAZLAR MESNETSİZ VE BEYHUDE

31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Vahap Seçer, mazbatasının verilmesinin geciktirilmesini yaptığı bir açıklamayla değerlendirdi.
09:32
TARSUS KAPALI CEZAEVİNDEN CHP ÇIKTI
SİYASET

06 Nisan 2019 Cumartesi 09:31

TARSUS KAPALI CEZAEVİNDEN CHP ÇIKTI

Tarsus'ta cezaevine konulan sandıktan CHP birinci çıktı.
09:31
ALİFENDİOĞLU MAHALLESİ MUHTARI ORHAN CANBOLATTAN TEŞEKKÜR
SİYASET

06 Nisan 2019 Cumartesi 09:29

ALİFENDİOĞLU MAHALLESİ MUHTARI ORHAN CANBOLATTAN TEŞEKKÜR

31 Mart'taki seçimlerde yeniden Alifendioğlu mahallesi muhtarı seçilen Orhan Canbolat, kendisine oy versin vermesin tüm mahalle sakinlerine teşekkür etti.
09:29
BAŞKAN BOZDOĞAN, MECLİS ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
SİYASET

06 Nisan 2019 Cumartesi 09:21

BAŞKAN BOZDOĞAN, MECLİS ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Bozdoğan Bizim hiç kimse ile kavgamız yok, olmadı, olmayacakta. Bizim Tek kavgamız Tarsus için çalışmak olacaktır.
09:21
Başkan Tollu Mazbatasını Aldı
SİYASET

06 Nisan 2019 Cumartesi 09:17

Başkan Tollu Mazbatasını Aldı

Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere MHP'den katılan Mükerrem Tollu mazbatasını alarak 3. hizmet yılına başladı
09:17