::
16 Temmuz 2024 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ULUSLARARASI TARSUS KUKLA FESTİVALİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

ULUSLARARASI TARSUS KUKLA FESTİVALİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR
Haber Giriş:
06 Kasım 2023 Pazartesi 10:11

Tarsus Belediyesi bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Kukla Festivali ile dünya ve Türkiye kukla sanatına ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin yanı sıra Arjantin, Rusya ve İspanya’dan gelen kukla sanatçıları, Tarsus'ta sanatseverlerden yoğun ilgi görüyor. Festival 10 Kasım’a kadar devam edecek.

Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu ev sahipliğinde düzenlenen 2. Uluslararası Tarsus Kukla Festivali, Tarsus’ta çocukları ve yetişkinleri kukla sanatıyla tanıştırıyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen festivalde özellikle çocuklar için hazırlanan kukla oyunları büyük ilgi görüyor. Tarsuslu minikler, hem eğlenceli anlar yaşarken hem de sanatla tanışma fırsatı buluyor. Yetişkinler için düzenlenen kukla gösterileri de sanatseverlerden tam not alıyor. Bireysel katılımların yanı sıra festivale okullar, dernekler ve STK’lar da yoğun ilgi gösteriyor.

FESTİVAL, 10 KASIM’A KADAR DEVAM EDECEK

Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu, festivalde Türkiye'deki kukla sanatının gelişimine katkı sağlamak amacıyla kukla gösterilerini izleyiciyle buluşturuyor. Festival, Türkiye'nin yanı sıra Arjantin, Rusya ve İspanya gibi ülkelerden gelen kukla sanatçılarını ağırlayarak uluslararası bir platform sunuyor.  2. Uluslararası Tarsus Kukla Festivali, 10 Kasım tarihine kadar devam ederek Tarsuslu sanatseverlere unutulmaz anlar yaşatmaya devam edecek. Sanat, eğlence ve öğrenmenin bir arada olduğu bu etkinlik, Tarsus halkı ve ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi ve coşkuyla karşılanıyor.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57