:: 14 Kasım 2019 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UZM.DR.ALİ HAFTA

Aman doktor canım doktor derler ya? Doktor ve sağlık denilince akan sular durur. Bu doktor değerli bir hemşehrimiz. Herkesin yakından tanıdığı doktor Ali Hafta
UZM.DR.ALİ HAFTA
18 Ekim 2019
Cuma 10:19

Aman doktor canım doktor derler ya?

Doktor ve sağlık denilince akan sular durur.

Bu doktor değerli bir hemşehrimiz. Herkesin yakından tanıdığı doktor Ali Hafta.

Gastroenteroloji Uzmanı bir doktor.

Memleketimizde yaygın olan hastalıklardan biri. Hepimiz mide bağırsak hastasıyız.

Bu sevgili doktorumuz  Tarsuslu hemşehrimiz ALİ HAFTA Mersin City Hospital hastanesinde  çalışıyor.

Hastalarıyla yakından ilgilenen bir doktor. Tüm doktorlar gibi o da Hipokrat yemini etmiş.

Tatlı dili güler yüzü ile hastasına moral veriyor.  Verdiği bilgilerle hastasını tatmin edene kadar konuşur.

Ama ne yazık ki bir ara Tarsus'taydı. Kısa süre sonra yeniden Mersin'e gitti.

Nedense Tarsus'un bu değerli insanı da  aramızdan çıkıp Mersin'e gitti.

Bu sadece Tıp alanında değil, birçok sektörde yetişip başarılı olan birçok hemşehrimiz bu kentten gidiyor.

Ali Hafta da kendi branşında isim yapmış takdir toplamış bir doktor.

Bizimde yıllardır tanıdığımız ve saygı duyduğumuz bir Tıp insanı.

Bende kendisinden hep iyilik ve insanlık görmüşümdür. Kendisini ne zaman arasam telefonun ucundadır. Birini göndersek, yine ilgisini esirgemez. Böyle değerli bir Tıp adamıdır.

Her zaman tatlı dili güler yüzü, bizi böyle kendine bağlıyor.

Geçtiğimiz gün bir hasta yanıma geldi.

Elif ve Muvaffak Karakaya adlı eş yanıma geldi. Bu  karı koca, ALİ HAFTA'nın yanına gitmiş. Doktorda karı kocanın muayenesini yapmış, onlara moral vermiş.  Bu hasta karı kocada orada memnun kalmışlar ki, tahmin edemezsiniz. Bu karı kocayı ben yakından tanıyorum.  Karakaya ailesi doktorun iyiliğinden bahsettiler. Bende dün yazımı yazarken bu doktorumuz ve hastaları aklıma geldi. Buradan hastaların doktor Ali Hafta'ya teşekkürlerini yazıyorum.

Ali Hafta'nın yanına gidipte teşekkür edenler çok. “Doktor ALİ HAFTA  değerli biri. Ona teşekkür ediyoruz” diyenlerin haddi hesabı yok. Bu nedenle bende buradan ALİ HAFTA'ya teşekkür edenleri yazıyorum.

Hani iyinin iyiliği, kötünün kötülüğü söylenir ya? Ali beyinde iyiliği tatlı dili güler yüzü söyleniyor.

Elbette Tıpta doktorluk ünvanını almış tüm hekimler değerlidir. Ama birde insancıl yanına bakmak lazım. ALİ HAFTA 'nın hem hastası çok, hem de seveni çok.Ben ALİ HAFTA  beyi bir Tarsuslu hemşehrim olarak  çok  seviyorum.

Ben  her zaman takdir ettiğim bu doktorumuza teşekkür ediyorum.  Şu anda Mersin'de görev yapan Ali Hafta, inşallah Mersin'den daha uzak yerlere gitmez. Bu uzman doktorumuz işini benimsemiş, aşını benimsemiş ve mesleğini seve seve yapan bir tıp adamı. Hipokrat yeminine sadık bu gibi değerli insanlara her zaman ihtiyacımız var.Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar dedikleri gibi. Bunu bilen bilir. Bugün Dr.Ali Hafta için sayfalar dolusu yazılar yazsam bitmez.

Sözün kısası kendisine sağlık sıhhat ve uzun ömürler diliyorum.Önce Allah sonra, Ali bey hastalarına şifa versin.  Ali bey mesleğini en iyi şekilde yapıp hastalardan hiçbir şeyi esirgemez.

Bu nedenle diyorum ki, iyi ki varsın sevgili doktorum.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
HASAN AKÜZÜM
CEMİYETİN İÇİNDEN

10 Ekim 2019 Perşembe 09:40

HASAN AKÜZÜM

Tarsus'un değerlerinden olan Hasan Aküzüm aktif bir işadamı. Aktif bir siyasetçi. İki önemli işi bir arada yürütüyor. kendisi dost canlısı. Ofisi sabahtan akşama kadar dostları ile dolar taşar.
09:40
ALİ SEÇER
CEMİYETİN İÇİNDEN

12 Haziran 2019 Çarşamba 09:56

ALİ SEÇER

Güzel insanlardan bahsetmek çok güzel.İnsanlar ne kadar zengin olursa olsun ne kadar makam sahibi olursa olsun, güzel olmak ahlaklı olmak güzel. Bu tür insanlardan bahsetmekte güzel.
09:56
RAMAZAN ŞAHİN
CEMİYETİN İÇİNDEN

09 Mayıs 2019 Perşembe 11:01

RAMAZAN ŞAHİN

11:01
DOKTOR FERİT ÜNAL
CEMİYETİN İÇİNDEN

08 Mayıs 2019 Çarşamba 10:34

DOKTOR FERİT ÜNAL

Eldeki değerler gittiği zaman kıymeti ancak o zaman bilinir. Düne kadar Tarsus Devlet Hastanesinin ortopedi bölümünün ana damarı gibi olan Dr. Ferit Ünal'ı bazı kişiler maalesef çok incitti. Doktoru oradan oraya atadılar. Bu durum doktor beyin iliğine tak dedi ve istifa etti.
10:34
ADNAN KAZIM USALAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

30 Ocak 2019 Çarşamba 09:22

ADNAN KAZIM USALAN

Yardımcı Doçent Dr. ADNAN KAZIM USALAN. Göğüs Hastalıkları uzmanı..Medical Park Hastanesinin gözde doktorlarından biri. Yıllardır başladığı görevi başarıyla yürüten çok değerli bir hekim.
09:22
MUSA ATAY
CEMİYETİN İÇİNDEN

28 Kasım 2018 Çarşamba 08:54

MUSA ATAY

Doktor Musa Atay herkesin yakından tanıdığı bir doktordur. Kendisi doktor olarak herkesin beyninde yer yapmıştır. Kalben de sevgi ile yer edinmiştir. Kolay değil, 35 yılı aşkındır aynı yerde doktorluk yapıyor. Tarsus'taki Devlet hastanelerinde görev yapması ile kendisini herkes tanıyor ve seviyor.
08:54
ATEŞ
CEMİYETİN İÇİNDEN

15 Kasım 2018 Perşembe 08:34

ATEŞ

Soy ismi gibi Ateş. Bu Ateş, YAKUP ATEŞ.. Son derece insanlığa önem veren bir hemşehrimiz. Büyüğünü küçüğünü bilen, görgü ve geleneklerine sahip çıkan, gelenekleri sürdüren bir işadamıdır YAKUP ATEŞ
08:34
ORHAN ALTINÖZ
CEMİYETİN İÇİNDEN

05 Kasım 2018 Pazartesi 09:03

ORHAN ALTINÖZ

Orhan Altınöz canların canı. İnsanlara çok sıcak ve yakın.Güler yüzünü tatlı dilini hiç eksik etmez. Kendisini ben bundan 8 yıl evvel Medical Park Hastanesinde tanıdım.
09:03
MEHMET GÜNGÖR
CEMİYETİN İÇİNDEN

02 Kasım 2018 Cuma 09:10

MEHMET GÜNGÖR

Tarsus'ta Mehmet Güngör denilince akla başarılı bir muhasebeci gelir.Kentimizde Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olan biridir Mehmet Güngör
09:10
HASAN AKÜZÜM
CEMİYETİN İÇİNDEN

06 Temmuz 2018 Cuma 10:57

HASAN AKÜZÜM

Tarsus'ta sevilen bir işadamıdır Hasan Aküzüm.Şu sıralar eski AFRA yanında Barış Oto Galeri Sahipliğini yapmaktadır.Dostlarına yardımcı olmayı çok sever.
10:57
TALAT DİNÇER
CEMİYETİN İÇİNDEN

08 Mayıs 2018 Salı 09:49

TALAT DİNÇER

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (MESOB) başkanlığını başarıyla yapan TALAT DİNÇER'i herkes tanır.. MESOB deyip geçmeyin. Bu birliği yönetmek kolay değil. Mersin genelinde 70 tane oda var. Dinçer bu 70 oda ile görüşüyor. Her gün en az 3-4 oda başkanı veya yönetimi MESOB başkanı Dinçer'in makamına varır.
09:49
ULAŞ GÜVENÇ
CEMİYETİN İÇİNDEN

27 Nisan 2018 Cuma 09:46

ULAŞ GÜVENÇ

Doktor Ulaş Güvenç, çok çalışkan ve sevilen bir doktor.Kendisi doktor olmasından dolayı çok yoğun çalışıyor. Adı gibi, Ulaş beye ulaşmak zor. Bunun nedeni mesleğidir.Kendisi mesleğini severek yapan başarılı ve iyi bir doktor.
09:46
MUSTAFA KIZIL
CEMİYETİN İÇİNDEN

23 Kasım 2017 Perşembe 15:54

MUSTAFA KIZIL

Mustafa Kızıl yabancı bir isim değil. Mustafa bey, bölgemizin insanı. Kendisi aslen Erdemlili. Ama insanlara yakınlığı ile, sevecen yapısı ile tanınır. Deneyimi had safhadadır.. Şu anda bölgemizin milletvekillerinden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın danışmanlığını yapıyor.
15:54