::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vali Su, ‘Eğitimin Çınarları Vefa Gecesi' Programında Emektar Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Vali Ali İhsan Su, yetim çocuklarla buluştuğu iftar programının ardından Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mersin Uğur Okulları İşbirliği ile öğretmenlik mesleğinde 40 yılını tamamlayan öğretmenler onuruna düzenlenen ‘Eğitimin Çınarları Vefa Gecesi' programına katıldı
Vali Su, ‘Eğitimin Çınarları Vefa Gecesi' Programında Emektar Öğretmenlerle Bir Araya Geldi
Haber Giriş:
24 Mayıs 2019 Cuma 10:15

Vali Ali İhsan Su, yetim çocuklarla buluştuğu iftar programının ardından Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mersin Uğur Okulları İşbirliği ile öğretmenlik mesleğinde 40 yılını tamamlayan öğretmenler onuruna düzenlenen ‘Eğitimin Çınarları Vefa Gecesi’ programına katıldı.

Mersin Uğur Okulları’nda düzenlenen programa Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaber, il protokolü üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile emektar eğitimciler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Vali Ali İhsan Su, “Ülkemizin çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma hedefine ulaşmada önemli ayaklardan birini eğitim oluşturmaktadır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi eğitebilirsek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği bu hedefe en hızlı şekilde ulaşabiliriz. Bu kapsamda ilimiz ve ülkemiz genelinde hükümetimiz ve devletimiz çok önemli yatırımları gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu çerçevede Mersin eğitim alanında başarılı bir il. Uğur Eğitim Kurumları’na ilimizde yütüttükleri başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, hepimizin üzerinde emeği olan öğretmenlerimize en kalbi sevgi ve saygılarımı ifade ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından meslekte 40 yılını doldurmuş emektar öğretmenler plaketlerini Vali Ali İhsan Su ve protokol üyelerinin elinden aldı.(HABER MERKEZİ)

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57