:: 25 Mayıs 2022 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

VARAL, TÜED TARSUS ŞUBE KONGRESİNE KATILDI

VARAL, TÜED TARSUS ŞUBE KONGRESİNE KATILDI
30 Haziran 2021
Çarşamba 10:18

CHP  Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, paranın sürekli değer kaybetmesinin emeklileri her geçen gün daha da zorladığını belirterek, “CHP iktidarında emeklilerimizin yüzü gülecek. Emekçi, emekli ve emeklilikte yaşa takılan yurttaşlarımızın maruz kaldığı haksızlıklar sona erecek” dedi.

CHP İlçe Başkanı Ozan Varal, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi-İmar A.Ş. Genel Müdürü Ali Uyan, Tarsus Belediye Meclis Üyeleri Aydın Polat ile Gürbüz Günaştı ve İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Sel; Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Tarsus Şubesi’nin Aşiyan 1 Düğün Salonu’nda gerçekleşen 12. olağan genel kurul toplantısına katıldılar. 3 adayın yarıştığı ve mevcut Başkan Ömer Kurnaz’ın güvenoyu aldığı seçimli olağan genel kurul toplantısında konuşma yapan İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, emeklilerin durumu ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

“Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde Cumhuriyet Halk Partisi olarak emeklilerimizin yanında olmaktan, sizlerin haklarınızı savunmaktan bir adım geri durmadık, durmayacağız” ifadeleriyle konuşmasına başlayan İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, iktidara eleştirilerde bulunarak, emekli maaşlarının günden güne nasıl eridiğine dikkati çekti.

Başkan Varal, “Kendi neden olduğu ağır sorunların altında ezilen, çaresizliğini örtmek için sağa sola saldıran, yapay gündemlerle toplumu meşgul etmek isteyen Sarayda hüküm süren bir kişinin yönetimiyle karşı karşıyayız. 2002 yılında en düşük emekli aylığı ile 8 çeyrek altın alınıyordu. Şimdi 2 çeyrek altın ancak alınabiliyor” dedi.

Başkan Varal, “Emekliler hayatından memnun musunuz?  İki maaş ikramiyeyi almanız için verdiğimiz mücadeleyi düşünün. Emekliyi öyle bir hale soktular ki gramla et alıyor.
Emeklilerimizin yarısı asgari ücretin altında aylık alıyor. Emeklilerin günahı ne? Bu emekliler 30-35 yıl çalıştılar, sigorta primlerini ödediler. Emeklilerimiz iktidar partisi eliyle açlığa ve yoksulluğa mahkûm edilmişlerdir” dedi.

12 milyonu aşan emeklinin düşük maaş ve maaş adaletsizlikleri nedeniyle açlık sınırının altında yaşadıklarını belirten CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, emekli olma yaşı konusunda halihazırda uygulanan farklı yaş sınırı durumunu da dile getirdi.

Varal, “8 Eylül 1999 öncesinde sigortalı olanlar, 8 Eylül 1999 ile 30 Nisan 2008 arasında sigortalı olanlar ve 30 Nisan 2008 sonrasında sigortalı olanlar olmak üzere üç ayrı sistem ve bu sistem arasında ciddi adaletsizlikler var. Bu adaletsizlik giderilmelidir. Türkiye’de emekli olanlar, açlık sınırının altında maaş almakta, dolayısıyla insanca yaşayamadıkları için ikinci bir işte çalışmak zorundalar.  ?” diye konuştu.

Vatandaşların, kurdukları hayalleri emekliliklerinde yaşamadıklarının altını çizen Başkan Ozan Varal, “Emekliler, gençken kurdukları hayalleri yaşayamıyorlar! Emekli maaşları düşük olduğundan insanlar torunlarını göremiyor. Doğalgazıyla, suyuyla, elektriğiyle baş edemiyor.  Önümüz Kurban bayramı bu koşullarda ne kadar bayram olursa o kadar bayram etmeye çalışacak emeklilerimiz, ama ülke kaos içinde. Enflasyon yüzde 16-17 diyorlar ama enflasyon bize göre yüzde 40. Bir hafta aldığını bir hafta sonra alamıyorsunuz. Gönül rahatlığı ile pazara gidemiyorsunuz.


CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, olağan kongre sonunda yapılan seçimlerde, üyelerin çoğunluğunun güvenoyunu alan Başkan Ömer Kurnaz ve çalışma arkadaşlarını kutlayarak, görevlerinde başarılar diledi.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERSİN'İN EN BAŞARILI MİLLETVEKİLİ BELLİ OLDU
SİYASET

29 Aralık 2021 Çarşamba 17:57

MERSİN'İN EN BAŞARILI MİLLETVEKİLİ BELLİ OLDU

Ankette Mersin'den sadece Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Baki Şimşek 46.1 başarı ortalaması ile 9. sırada yer aldı
17:57
MEMLEKET PARTİSİ TARSUS İLÇE BAŞKANLIĞINDA KAN DEĞİŞİMİ
SİYASET

15 Aralık 2021 Çarşamba 19:56

MEMLEKET PARTİSİ TARSUS İLÇE BAŞKANLIĞINDA KAN DEĞİŞİMİ

Yeni yönetimini oluşturan Başkan Kalmış, Memleket Partisi'nin Tarsus'ta hak ettiği noktaya erişeceğini kaydetti
19:56
CHP 98. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR
SİYASET

10 Eylül 2021 Cuma 09:18

CHP 98. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR

CHP Tarsus İlçe başkanı av.Ozan Varal partisinin 98. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla beraberindeki partililerle Atatürk Anıtı'nı ziyaret etti
09:18
SEÇİMELERDE YÜZDE YÜZ ADAYIM
SİYASET

03 Eylül 2021 Cuma 13:40

SEÇİMELERDE YÜZDE YÜZ ADAYIM

13:40