::
21 Şubat 2024 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yakup BONCUk Yakup BONCUk

12 YILDIR TÜKENMEYEN UMUT

02 Şubat 2022 Çarşamba 08:26

Bundan 12 yıl öncesine gidelim.

Tarsus Baharlı köyü sahillerine giden Tarsuslu iki alıkçı esrarengiz bir şekilde kaybolur.

Takvimler  30 Ocak 2010’u göstermektedir.

Tarsuslu  iki balıkçı Baharlı köyü mevkiinde balık avlamak için denize açılırlar. Hava iyi değildir, fırtına ve denizde dalga vardır. Ama o iki balıkçı  yinede denize açılır, çünkü onlar balık tutmak ve ekmek parası kazanmak zorundadır. Sonra bu iki balıkçı   esrarengiz şekilde kaybolur.  O günden beri yıllarca ölü yada diri olarak bulunması için arandılar. Ama yoklar!

Şimdi aradan tam 12 yıl geçti. Ama iki balıkçıda hala haber yok.

Ne ölüleri ne dirileri ortada yok!..

xx

OLAYI HATIRLATALIM

Hemşehrimiz olan iki balıkçının  kaybolması olayı Tarsus Baharlı köyü sahillerinde gerçekleşir. 

Tarsus’a yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Baharlı köyüne, yani  Akdeniz sahillerine balık avlamak için giden ve kayık ile denize açılan (o yıllarda) 42 yaşındaki Aydın Öztürk ve 33 yaşındaki Nedim Balkış denizde kaybolur.

Meydana gelen olayda Baharlı köyünde balık avına çıkan iki arkadaşın kullandığı kayık parçalanmış şekilde karaya vurur.  Kayıkta yanık ve kurşun izleri olduğu iddia edilir.. Kayık parçalanmış şekilde kıyıya vurur ama  kendilerinin izine rastlanılmaz..

Sağlığında  Tarsus’un Eski Ömerli Mahallesinde oturan evli ve 4 çocuk babası Aydın Öztürk’ün kardeşi ve ailesi, olayın üzerinden 12 yıl geçmesine rağmen  sır perdesinin hala aydınlatılamadığını söylediler.

Aydın Öztürk’ün kardeşi Ali Öztürk, “12 yıllık bu süreç bizi, eşini ve çocuklarını perişan etti. Olayla ilgili bilgisi olanların insanlık namına bizlere yardımcı olmasını rica ettik. Ama bugüne kadar somut bir şey çıkmadı” derken hala bir görgü tanığı çıkmaması nedeniyle  Aydın Öztürk ve Nedim Balkış’ın ölü yada diri bulunamaması tam bir muamma!..

Birde iki balıkçıyı maalesef basın dahil 12 yıl sonra herkes unuttu…

Biz  bir insanın denizde kaybolmasının ardından  mutlaka “Deniz aldığını geri verir” diye biliyoruz.

Ama  hala Aydın yok..

Nedim yok..

Aileler yine de küçük bir umutla da olsa bekliyorlar..

Dirileri yoksa da ölüleri nerde?

Bu olayın hakkında ilgisi yada bilgisi olan kimseler yok mu?

Elbette vardır. Ama konuya Ankara’daki devlet büyüklerinin el atması gerek.  Aydın’ın ve Nedim’in yakınları, konuya Ankara’daki Devlet Büyüklerinin el atıp derin bir soruşturma açtırmasını istiyor. Çünkü  gencecik iki insan kayıp. Bu insanları deniz almış olsa, mutlaka verirdi. Yada olayın vukubulduğu sahillerde derin bir araştırma yaptırılması gerek. Eğer bu gençler öldürülmüşse bile mutlaka o sırrı bilenler vardır.

Aileler kayıp olan babalarının dirisinin çıkması bile cesetlerinin çıkarılmasını istiyor ve bekliyor. Bu sır perdesinin mutlaka aralanmasını istiyorlar.Çünkü o günü düşünmek ve karamsarlık iki gencin ailelerine bugüne kadar 12 yıldır hayatı zehir etmiş durumda.

Ne diyelim. Allah’ım  ailelere sabır versin..

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI