:: 25 Mayıs 2022 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

98. YIL

10 Eylül 2021 Cuma 09:11

Dün CHP’nin 98. kuruluş yıldönümü idi.

CHP Tarsus ilçe  başkanı Ozan VARAL başkanlığında, Meclis üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları ile ilçe yöneticileri ve kalabalık partililer Atatürk anıtına çelenk koyup saygı duruşunda bulundular.

Atatürk’ün kurduğu partiye yakışır bir şekilde Anıta çelenk sunumunu yaptılar.

Bizde CHP’ye daha nice yıllar diyoruz.

BAŞKAN NEREDE?

Dün CHP’nin  Çelenk koyma töreninde herkes birbirine fısıldadı.

“Bugün 98. yılımızda neden Tarsus Belediye Başkanımız DR. HALUK BOZDOĞAN aramızda yok. Böyle güzel ve anlamlı bir günde Haluk Bozdoğan da aramızda olsa olmaz mıydı” dediler.

Başkan Bozdoğan geçen gün birde “Belediye başkanlığına yeniden yüzde 100 adayım” demişti. Partisinin ismini söylemese de adaylığını açıklaması hep konuşuldu.

Dün bu konu Atatürk anıtı önünde de konuşuldu. Bunu biz demiyoruz. Törene katılanlar söyledi.

Tabi başkanın belki dün daha önemli bir  görüşmesi, yada toplantısı vardır. Orasını bilmiyoruz. Orasını başkanın kendisi bilir.

Bu soru ve cevapları kendi iç meseleleridir.

ŞAMİL UĞURLU

Çarşamba günü  ŞAMİL UĞURLU ile ilgili bir yazı yazdım. Bu yazı büyük ilgi görmüş ki, tarif edemem. Çünkü telefonla çok arayan oldu.

“Haklısınız Mustafa bey” dediler..

                                   ŞAMİL UĞURLU

Baştarafı 1’de- Gerçekten de ŞAMİL UĞURLU beye  telefonla ulaşmak mümkün değil. Eğer telefonu sizde varsa çevirin, arayın. Operatör “Eksik numara çevirdiniz” diye yanıt verir.

Acaba,  eksik mi çevirdim diye tekrar  bakarsınız, bir daha, bir daha çevirirsiniz. Ama operatör hep aynı cevabı verir: “Eksik numara çevirdiniz”

Bu Şamil bey enteresan bir adam.. Kozacıoğlu Sitesinin orda Zübeyde Hanım Bütünleşik Gündüz Yaşam Evine de Şamil bey bakıyormuş. Hatta canı nereye isterse oraya bakar. Şamil bey istediği zaman makama gelir, istediği zaman Kozacıoğlu sitesinin arkasındaki mekana gelir, isterse gider gezer.

Başkan Bozdoğan ne derse onu yapar. ŞAMİL beyin halkla işi yok.

Ben, bana gelen konuları ve arayanların dediklerini yazıyorum.

BİR DOKUN BİN AH  İŞİT!

Şamil bey belediyeye geçtikten sonra kendisiyle dostluğumuza güvenerek en az 5-6 kez aradım. Mesaj attım. Hala dönmedi. Demek ki vatandaş haklıymış. Biz kendimizden bir şey istemiyoruz. Sadece bulunduğu konum ve görevi ile ilgili bilgi almak için aradım. Maalesef Şamil bey telefonlara çıkmaz, telefona cevap vermez. Bu huyundan mıdır, suyundan mıdır bilmem.Belki de başkan Bozdoğan böyle diyordur.

Çünkü  Bozdoğan’a da telefonla ulaşmak mümkün değil. Ben derim ki.. Bugünler elbet gelir geçer ŞAMİL  BEY!

Telefonu bir açsan sana soracağım soru çok.

Makam ve mevkii kimseye baki değil! Bu konuyla ilgili beni arayan okuyucularıma  ve Tarsus halkına çok teşekkür ediyorum.  Bana gelen telefonlara ve e mailleri atanlara teşekkür ediyorum. İyi ki okuyucu ve dostlarımız var diyorum.

*****

EVET”!

Şikayetler çok.

Bugünlerde ne yazacağımı şaşırdım. O kadar çok şikayet var ki. Birde zülfüyare dokunmayacaksın.

Biz elimizden geldiğince sorunları yazıp yetkililere iletiyoruz.

Örnek. Birkaç gündür bazı sitelerde, Tarsus  Devlet Hastanesi ile ilgili yazılar var.

Bir yerde “Tarsus  Devlet Hastanesinde neler oluyor” diye yazılıyor.

Bizimde dip notlarımızda bu konular var. Ama bazıları sosyal medyada bunu sıkça paylaşmaya başladı.

Bizde bugün bu konuyu yetkililere bir hatırlatalım istedik.

Tarsus Devlet Hastanesinde EK binada  bulunan  Hastane zimmetine ait olduğu iddia edilen Elektrik trafosunun 27.08.2021 tarihinde öğleden sonra hastaneye gelen bir vinç tarafından yerinden kaldırılıp bir kamyonete yüklenerek hastaneden götürüldüğü , bazı hastane çalışanları tarafından söylenmekteymiş. Konuyla ilgili  kamera kayıtlarına bakılması isteniliyor.

Bu işlemler yapılırken Hastane yetkililerinin haberinin olmadığı  iddia ediliyor.

Bu trafonun kimseye danışılmadan hastaneden götürüldüğü ileri sürülüyor. Hastane yönetiminin bundan haberdar olunca, trafonun nereye ve kimler tarafından götürüldüğü dedikoduları yayıldı. Ek binadan götürülen trafo ile alakası olmayan başka bir elektrik trafosunun Devlet Hastanesi ana binaya getirilip konulduğu iddialar arasında yer almakta.

Böyle ise hastane sorumlularının bir an önce konuyla ilgili açıklama yapıp devletin malını kimlerin böyle taşıdığı veya menfaat temin edip etmediğinin kamuoyuna duyurulması isteniliyor.

Ben bu konuda çok detaya girmiyorum. Bu iddialar iki gündür sosyal medyada dolaşıyor. Bu konunun doğruluğunu araştırdım ve bugün konuyu buradan değerli okurlarımla paylaşıyorum.

Bu konuda yetkililerin açıklama yapması bekleniyor.

Yine sosyal medyada  akaryakıt konusu da var. O konuyu da araştırıyorum. O konuyla ilgili sonra yazım olacak, Hastane yetkilileri inşallah bir açıklamada bulunurlar.

Bu yazılanlar tamamen sosyal medyada dolaşan iddialardan oluşuyor.

KARAKOÇ’TAN

Bugün şair Abdurrahim   Karakoç’un bir dörtlüğü ile yazımı noktalıyorum.

Rahmetlik Abdurrahim  Karakoç’un askere yazdığı mektup aklıma geldi.

Bakın şair ne demiş:

“Ala-kardır Binboğa’nın yücesi..

Asker oldu Halime’nin kocası..

Sazlıköy’ün  ilerici hocası

Minarede şarap içti duydun mu?

****

Irazların Memik ile Kel durdu

Sinan oğlu Muharremi öldürdü,

Keş Ahmet bayramda namaz kıldırdı

Kerim ağa köyden göçtü duydun mu?

****

Evet.. Bu kentte şikayetler bitmiyor.

Bu tam günümüzde yazılarımıza uyan bir şiir. Ben bugün Abdurrahim Karakoç’un şiirini sizlerle paylaştım. İnşallah bundan sonra iyi şeylerle karşılaşırız. İddialarla ilgili açıklamalar gelirse halkımızda bilgilenmiş olur.

MAHMUT TAT

Geçtiğimiz gündü. Tarih 5 Eylül 2021.

Marehan’da  Tarsus ve Mersin  Belediye Meclis üyesi MHP’li MAHMUT TAT’IN biricik oğlunun düğününe katıldık. Orada mahşeri bir kalabalık vardı. Sayın TAT’ın oğlunun düğününe başta Mersin Büyükşehir belediye başkanı VAHAP SEÇER, Tarsus belediye başkanı HALUK BOZDOĞAN ile bölgedeki diğer ilçelerin çoğunun belediye başkanları gelmişti. Yine tüm siyasi partilerin il ve çoğunun ilçe başkanları gelmişti. Ak Parti ve MHP il başkanları, belediye başkanları,meclis üyeleri, Oda ve Dernek başkanları ile davetliler gelmişti. Bende bu düğüne davetli olarak katıldım. Sevgili oda başkanları ile aynı masayı paylaştık. Masamıza gelerek bizlerle  ilgilenen ve Hoşgeldiniz diyen düğün sahibi başta MAHMUT TAT olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.  Gelen misafirleri Tat ailesi ve dünürleri ile birlikte kapıda karşıladı. Düğün çok güzel ve samimi bir havada geçti. Bende hayatlarını birleştiren gençlere bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Allah gençleri mesut etsin.

Benim hoşuma giden konu ise..

Tüm siyasi partilerin ilgili yetkili başkan ve meclis üyeleri bir aradaydı. Açık havada güzel bir ortamda yapılan düğüne katılan tüm belediye başkanları ile diğer başkanlar tek tek ismen anons edildi. Güzel bir sunum oldu.

Allah’ım bizlere her zaman böyle güzellikler yaşatsın.

 

YARINKİ  SÖYLEŞİMİZ

Geçen Hafta sosyal medyadan yayınladığımız söyleşi büyük ilgi gördü. MEDYAD Başkanı Okan Çalışkan ile yaptığımız söyleşinin  çok takipçisi oldu. Bizleri takip eden herkese teşekkür ediyorum. Biz bu kentin ve bölgenin sorunlarını konuşuyoruz. Konuşmaya da devam edeceğiz. Yine bu hafta sonu yani yarın saat 17.00’de sosyal medyadan Okan Çalışkan ile söyleşi yapacağız.

Bu proğramı kaçırmayın. Bizleri izler ve  dinlerseniz, şehrimiz ile ilgili sorunları bize iletirseniz, sizlerinde sesi oluruz.

HERKESE HAYIRLI CUMALAR DİLİYORUM.

İYİKİ VARSINIZ.

 

                       

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI