::
21 Şubat 2024 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

ADAY ADAYI BOLLUĞU

22 Kasım 2023 Çarşamba 09:38

Yerel seçimlere şurada  4 ay gibi kısa bir zaman kaldı. Siyasette hareketlilik arttı.

Bakıyorum da… Tarsus’ta Belediye Başkan aday adaylarının sayısı her geçen gün artıyor. Aday adayları  isimlerini ve aday adaylıklarını açıklamaya devam ediyorlar.

Bugünlerde en çok aday adayı CHP’de..

Maşallah her gün, gün içinde bir aday adayı, belediye başkanlığına aday adayı olduğunu parti binasına çıkarak partililer huzurunda açıklıyor. CHP ilçe başkanı çiçeği burnunda başkan Selahattin Şahin de toplantılarda yer alıyor.

Sanırım bugünde  Belediye Başkanı

HALUK BOZDOĞAN  aday adaylığını açıklayacak.

Başkan Bozdoğan sabah saat 10.00 da basınla kahvaltıda buluşacak. Saat 12.00 de ise parti binası önünde ikinci kez belediye başkanlığına aday adaylığını açıklayacak. Zaten kendisi görevde.

Ama usulen yeni dönem içinde aday adaylığını açıklamak durumunda.

CHP’den sonra en çok aday adayı MHP’de..

MHP’de aday adaylarının  sayıları artıyor.

Aday  adayları uzun süredir zaten sahada çalışıyorlar. İyi Partide ise bir ses seda yok.

Sadece Dr. MEHMET YUNUS SEVEN’in ismi söyleniyor.Sanırım İYİ Parti’de yakında aday adaylığını açıklayan siyasetçiler  olacaktır. Ardından genel merkez Tarsus’ta kimin belediye başkan adayı olacağını açıklayacaktır. Allah hepsinin yar ve yardımcısı olsun.

Şu sıralar partilerin ilçe başkanlarına müracaatlar çok.

CHP’de  ve  MHP’de Belediye Meclis üyeliğini düşünende çok. CHP’de aday olmak isteyen kişi sayısı 100’ü geçecek. MHP’de de bu rakam 100’ü geçecektir.

Belediye Meclis üyeliğini düşünen siyasetçi sayısı hayli fazla.

Belediye  Meclis üyelerinin sayıları ve isimleri netleşince onları da yazarız.

MECLİSTEN BAŞKANLIĞA

Bir başka önemli konu..

Tarsus Belediye Meclisinden üç tane  Belediye Başkan aday adayı çıktı. Bu da sanırım Tarsus’ta bir ilk..

Biri MHP’li MAHMUT TAT, diğerleri CHP’den ALİ BOLTAÇ ve ÜNZİLE KURU..

Ne diyelim. Hayırlı uğurlu olsun.

Bu da nazarı dikkati çeken bir konu..

Bu dönem Meclisinde hep ilkler yaşanıyor.

Ben sadece derim ki.. Aday adaylarına hayırlı uğurlu olsun.

MEHMET ÖZEL

Geçtiğimiz gün TESKİ eski müdürü Mehmet Özel ve İsmetpaşa mahallesiyle  ile ilgili bir yazı yazmıştım.

BU YAZIMI OKUYAN MEHMET ÖZEL BENİ ARADI.

“Mustafa bey, Tampon köşenizi okudum . Benim verilemeyecek hiçbir hesabım yok. Ben İsmetpaşa mahallesi ile ilgili iddia ve konuları açıklığa kavuştururum. Sizin aracılığınızla yapılacak bir açık oturumda belediye başkanı ile her yerde görüşür ve tartışmaya açığım.

Bu mahalledeki  arsa sahipleri üzerlerine düşen görevi yapmıyor. Oranın her şeyini hazırladık, hareket getirdik. Ama sonradan neler oldu neler. Siz zaten her şeyi biliyorsunuz. Ben sizin yazınız üzerine arıyorum. Sizinle ek kısa zamanda bir söyleşi yapmaya hazırım. Gazetenize davet ederseniz, bu konuyla ilgili konuşuruz. Zaten bazı konular hukuka intikal etti.

Burada benim emeğim çok, ama sonuç böyle olmamalıydı. Ben  iddia edilen her konuyu açıklarım, bildiklerimi söylerim” dedi.

Bu sözler Mehmet Özel’e ait. Ben MEHMET ÖZEL’e ilgisinden ve açıklamalarından dolayı teşekkür ederim.

 

HAYDAR ARATEKİN

Her zaman söylerim. Bana gelen konuları anlatıyorum. Bazen de bir yerlere gidince gördüklerimizi duyduklarımızı yazmadan edemiyoruz.

Devlet Hastanesinde Bilgi işlem Sorumlusu kardeşimiz HAYDAR ARATEKİN canla başla çalışıyor. Orada beraber çalıştığı insanlara yardımcı oluyor,yol gösteriyor..

Haydar kardeşimin işi kolay değil.

Gazeteci olarak  nasıl ki dar bölgede gazete çıkarmak zorsa, hastanede de öyle.

Hastaneye gelen herkese görevi olmasa bile işinden artan zamanlarda gelen herkese yardımcı oluyor. Hasta olsun, hasta yakını olsun herkese rehberlik yaparken gelenlere rehberlik hizmeti veriyor.

Bu iş öyle basit bir iş değil.

Kendisi çalıştığı mesai arkadaşları ile uyum içinde görevini yapıyor. Hastanede ufak bir eksiklik görse müdahil oluyor, gerekli talimatı veriyor ve uyarıyor.

Hastaneye işi düşen herkese yardımcı oluyor. Vatandaşlar da bu kardeşimizden çok memnun.

Ben geçen gün hastaneye gittiğinde orada birçok kişi bana HAYDAR ARATEKİN’den bahsetti. Haydar kardeşim küçüklerine sevgi büyüklerine saygı ile yaklaşıyor ve büyüklerine abi, küçüklerine kardeşim diye hitap eder.

Bilgi işlem servisi  hastanenin beyni gibidir ve kendisi buranın  sorumlusu .

İşini düzgün yapmayana karşı yani tatlı sertliğini gösteren Bilgi işlem Sorumlusu kardeşimiz HAYDAR ARATEKİN’E  GÖREVİNDE BAŞARILAR

DİLİYORUM, KENDİSİNİ KUTLUYORUM.

İyiki Haydar Aratekin gibi insanlar var.

 

NECDET İNANDIOĞLU

Kendisini 1970 yılından beri tanıdığım Necdet İnandıoğlu’nun vefatına çok üzüldüm. Ben Bakkallar Odası başkanıyken kendisi TEKSİF Tarsus şube başkanıydı.

Sosyal demokrat  bir insandı. O dönem çok üyeleri vardı. Önceki gün cenaze töreninde Teksif’e üye olup bugün emekli olarak birçok kişiyi gördüm. Türk-iş ve Teksif genel başkanı merhum  ŞEVKET YILMAZ başkanın yanında kendisi Teksif genel başkan yardımcısı da oldu. Ankara’ya giden herkese kucak açtı.

Bir insanın bir yerlere gelmesi kolay değil. Necdet kardeşim, Berdan, Çukurova, Yidaş, Paktaş gibi büyük Tekstil kuruluşlarının  sendika yetkilisiydi ve Tarsus şube başkanıydı. 1980’li yıllarda kim belediye başkan aday adayı olsa,  toplantısına çağırır ve önce konuşması için mikrofonu Necdet babaya verirdi.

Necdet İnandıoğlu bir süredir rahatsızdı. Ama kendisi bizim gazeteyi her gün okuyor ve ilgi gösteriyordu. beni de 2-3 güne bir arar  Okan Çalışkan’la yaptığımız ENİNE BOYUNA proğramımızı değerlendirirdi.

Bazı önerilerde bulunuyordu ve “Sizin gibi yürekli ve cesur insanların olması güzel. Sen yürekli bir insansın Mustafa’cığım” derdi.

Kendisiyle 15 gün kadar evvel telefonda uzun uzun konuştuk. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi ilettim.

Ancak  önceki gün vefat haberini aldığımda çok üzüldüm.

Ama yapacak bir şey yok. Hepimiz bu dünyaya geldiğimiz gibi bir gün gideceğiz. Allah’tan Necdet İnandıoğlu’na gani gani rahmet diliyorum.

Yakınlarıma başsağlığı diliyorum.

Ruhun şad mekanın cennet olsun NECDET BABA..

***

Bugünlük bu kadar.

HERKESE SAĞLIKLI VE MUTLU YARINLAR DİLİYORUM.

Bugünlük bu kadar.

HERKESE SAĞLIKLI VE MUTLU YARINLAR DİLİYORUM

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI