:: 24 Eylül 2021 Cuma

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sami KABUL Sami KABUL

AKDENİZ'DE KAZANAN MHP

03 Nisan 2014 Perşembe 10:05

Yerel seçimler yapıldı. Katılımın çok yüksek olduğu ve gerek kampanyalarının ilginçliği, gerekse 17 Aralık sonrası oluşan gerilimin etkisiyle sonucunun merakla beklendiği bu seçimlerde çok büyük bir olay yaşanmadan nihayete erdi.

Ülke geneline baktığımızda üç aşağı-beş yukarı beklenen oldu gibi düşünebiliriz. Her ne kadar iktidar partisinin oylarında bir gerileme beklendiyse de, Sn. Başbakan’ın kendini ortaya koyarak, son günlerde sesinin kısılmasına rağmen kampanyalarını bir referandum havasında yürüterek seçmenin yüzde kırkbeş’inin onayını almasını bildi. Cumhuriyet Halk Partisine baktığımızda ise, 2009 yerel seçiminde aldığı oy oranını korumasına rağmen yine de başarılı olduğu söylenemez, sanırım. Çünkü, ilk hedef olarak gösterilen İstanbul ve Ankara’ nın alınarak mevcut belediyeleri de kaybetmemek üzere kurulan kampanyanın gerçekleştirilemediği görülmektedir. Bakınız Antalya gibi… Bakınız Mersin gibi…

Milliyetçi Hareket Partisine baktığımızda ise gözle görülür bir başarı söz konusu…2009 yerel seçimlerinde aldığı oylarına yüzde iki civarında ilave katkı sağlamış durumda… Bunda da bölgemizin katkısı hiç kuşkusuz ki; yadsınamaz.

Mersinde MHP, 2009 seçimlerinde yüzde 24 oy almışken, bugün bu oran yüzde 32 gibi görülmektedir. Bu artışta seçmenlerin teveccühü ve teşkilatların sıkı çalışmasının yanı sıra Sn.Burhanettin KOCAMAZ’ ın, 2012 Kasım ayı itibarıyla başlattığı seçim çalışmalarının, yoğun mesaisinin etkisi belirgindir. Sn.Başkanın hedefe kilitlendiğinde belli bir program dahilinde çalıştığını ve sonuca ulaşıncaya kadar programından şaşmadığını yakın çevresi çok iyi bilmektedir.Bu vesile ile bu özelliğini tüm kamuoyu da öğrenmiş olmaktadır.Zaten seçimi kazanır kazanmaz kendine yeni bir hedef belirlemiş Sn Kocamaz…Kendisine oy veren vatandaşlara kalpten teşekkür ederken, bu dönem oylarını alamadığı yüzde 68”e tekabül eden Mersinli hemşehrilerinin de yapacağı hizmetlerle kendisini tam olarak anlayacaklarını dolayısıyla onlarında oylarına talip olduğunu vurguladı.

Başkan KOCAMAZ’ı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmasından ötürü kutluyor, yeni görevinde muvaffakiyetler diliyorum.

MHP adına Akdeniz de bir başarı da Adana’dan geldi.Ceyhan Belediye Başkanı iken Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ilan edilen Sn. Hüseyin SÖZLÜ’ de burada ipi göğüsleyerek zoru başarmıştır.Sn. SÖZLÜ’ yü kutluyor, ADANA Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde başarılar diliyorum.

 Tarsus’ a gelince…

20 Yıl görevde kalan Sn. Kocamaz’ dan sonra yapılan ilk yerel seçimin oldukça zorlu geçeceği aşikardı.Ancak bu dönemin büyük bir bölümünde Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Sn. Şevket CAN’ da, bu seçim döneminde disiplinli ve düzenli bir kampanya yürüterek, 30 Mart akşamı zaferini taçlandırmıştı.Sn. CAN zafere giden bu kutsal yolda kendisine eşlik eden MHP Tarsus İlçe Başkanı Sn. Ertuğrul BODUR’ a ve Teşkilat üyelerine, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Sn. Tolga ASLAN’ a, Ülkü Ocakları Tarsus İlçe Başkanı Sn. Ali Rıza GENÇ’ e, Tarsus Kadın Kolları Başkanı Sn. Fadime ŞEN Hanımefendi’ ye, Bahşiş Belediye Başkanı Sn. Mustafa Sarı’ ya, Gülek Belediye Başkanı Sn.Tekin ÇELİK’ e, Sebil Belediye Başkanı Sn.Mehmet ÇELİK’ e, Yeşiltepe Belediye Başkanı Sn.Fikri TÜTEN’ e, Tarsus Belediye Meclis Üyesi adaylarına, yakın çalışma arkadaşlarına, Partililere ve desteklerini kendisinden esirgemeyen Tarsuslu seçmenlerine her platformda teşekkürlerini iletmişti.

Tarsus Belediye Başkanlığını kazanan Sn. Şevket CAN’ ı kutluyor, yapacağı çalışmalarda üstün başarılar diliyorum.

Bu vesile ile Tarsus Belediye Meclis Üyeliğine seçilen Meclis Üyesi arkadaşlara da yeni görevlerinde başarılar diliyorum.

Akdeniz de kazanan MHP dedik ya başlığımızda…

Doğrudur.

MHP olarak bölgede 13+1 sloganı ile yola çıkılmıştı.6+1 olarak netice alındı.

MHP açısından Silifke biraz sürpriz olmuş gibi gözükmekte…

Genele baktığımızsa ise azımsanmayacak bir başarı söz konusu…

Toroslar Belediye Başkanlığını yeniden kazanan Sn. Hamit TUNA’yı  kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Erdemli Belediye Başkanlığını yeniden kazanan Sn.Mükerrem TOLLU ‘yu kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Mut Belediye Başkanlığını kazanan Sn. Nebi YILMAZ’ ı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Gülnar Belediye Başkanlığını  kazanan Sn. Ahmet GÜNEL’ i kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Anamur Belediye Başkanlığını kazanan Sn. Mehmet TÜRE’ yi kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Bu başkanların gerek ferdi gerekse koordineli olarak yapacağı hizmetler bir sonraki yerel seçimlerde Akdeniz Bölgesinde MHP’ nin 13+1 hedefine ulaşmasının yolunu açacaktır, diye düşünüyorum.

Sözün Özü;

AKDENİZ’DE  KAZANAN MHP…

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI