:: 25 Mayıs 2022 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

ALİ BOLTAÇ İLE SOHBET

12 Temmuz 2021 Pazartesi 10:01

İş bilenin kılıç kuşananın derler ya?

Tıpkısının aynısı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi hizmet kervanı  Mersin’de olduğu gibi şehrimizde de hızla devam ediyor, bundan sonra da devam edecek.

Geçtiğimiz gün Mersin Büüykşehir Belediye Meclis üyesi ve Tarsus-Çamlıyayla koordinatörü ALİ BOLTAÇ ziyaretimize geldi. Babadan , dededen gelme politikacıdır ALİ BOLTAÇ..

Daldan gelme değil,  kökten sürme bir politikacı olan ALİ BOLTAÇ  ile bir süre sohbet ettim.

ALİ BOLTAÇ, hizmete susamış bir politikacı. Her sözünün başında  “Biz Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın VAHAP SEÇER’in emir ve direktifleri doğrultusunda son derece emek vererek çalışıyoruz” diyor.

Sonra ekliyor.

“Başkanımız VAHAP  SEÇER’in emir ve talimatları  bizim için önemli. Onun için biz de  hizmet için bu istek ve emirlere gece gündüz uyuyoruz. Başkan Seçer de bu hizmetleri  Mersin ve Tarsus’a, diğer ilçelere yapıyor. Başkanımızın başarısı da bizim başarımız sayılır”

xx

TARSUS’A YENİ HİZMET BİNASI

Gelelim Tarsus’a..

Şu sıralarda Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kleopatra kapısı yanında çok katlı bir bina satın almış. Bu bina önümüzdeki günlerde faaliyete geçecek. VAHAP SEÇER Mersin’den Tarsus’a geldiği zaman  gezi ve temaslarını bitirdikten sonra belediyeye ait bu binaya geçecek. Vatandaş ve partililerle bu binada görüşecek. Bu bina başkan  VAHAP SEÇER’e yakışır.Alınan bu bina ve düşünce güzel. Alınan randevu ve görüşmeler için Tarsus halkı Mersin’e gitmeden burada başkanla görüşecek. Seçer de halkı burada dinleyecek.
Bu düşünce ve yapılacak uygulama için VAHAP SEÇER’e teşekkür ediyoruz. Yine ALİ BOLTAÇ da bu binanın hazırlanması için kolları sıvamış.

Bu güzel olay için teşekkür ediyorum.

xx

HAYVANAT BAHÇESİNE DÜZENLEME

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER de proje çok. Bunu Tarsus’ta uygulayacak OLAN ALİ BOLTAÇ ve ekibidir. Bakın Hayvanat Bahçesi bölgesinde yıllardır atıl kalan bir yer var. Buraya oturma grupları yapılıyor. Mesela yaşlı bir vatandaş geldiği torununu Hayvanat Bahçesine getirdiğinde  buradaki Cafe-restaurant  dinlenmek için güzel bir düşünce. Dedeler nineler , anneler babalar dinlenirken torun ve çocuklar Hayvanat bahçesini gezecek. Buradaki Cafe ve restaurant   ırmağının kenarında çok güzel olacak.  Bu proje Vahap beyin isteği. Bende Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER ‘e teşekkür ediyorum bu proje için.

xx              

YENİ KÖPRÜ YAPILACAK

Yine Tarsus baraj bölgesine yeni ve büyük bir  köprü yapılacak.
Proje hazırlanmış. Dar olan köprünün yerine çok güzel bir proje hazırlanıyor. Bu bölge DSİ’ye ait. Ankara’dan proje için onay geldi. Bölgeden de izin çıkar çıkmaz, o daracık köprünün yanına daha modern bir köprü yapılacak.  Bu da Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER ‘in hizmeti olacak.

Bürokrasiden dolayı gecikme oluyor. ALİ BOLTAÇ “Bu  köprü projesi için başkanımız  VAHAP SEÇER  çok hassasiyetle duruyor. Buraya köprüyü en kısa zamanda yapmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Boltaç, baraj bölgesine iki kez tuvalet yapıldığını söyledi ve “Mustafa bey, baraj bölgesine yaptırdığımız mesire alanındaki tuvaletleri  tahrip ediyorlar, çeşmeleri söküyorlar. Biz bunları vatandaş için yapıyoruz” diyor.

Bir tuvaletin başına gece gündüz  bekçi dikilemez ki… Yazık değil mi? Ben bu tahribatı duyunca inanın çok üzüldüm. Oysa kentimizdeki  İnsanlar kendileri için yapılan  hizmetlere sahip çıkmalı..

xx

CAMİLER

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER ‘in talimatıyla Mezarlıklar sorumlusuna talimat verildi. Bundan böyle her Cuma Tarsus’taki muhtelif camilerde periyodik olarak etrafı ilaçlanacak, camilerin içi gülsuyuyla yıkanacak. Cuma günleri halkımıza çıkışlarda soğuk sular dağıtılacak. Bizim bölge sıcak. Bu nedenle başkan Seçer’in talimatıyla ilki Mezarlık Camisinde yapıldı. Ben mezarlık  sorumlusu YUSUF NEVRUZ’a  teşekkür ediyorum.

Uygulama güzel.   Camilerin gülsuyuyla yıkanması işlemi başladı, devam edecek. halka genişleyecek.  Başkanın bu istek ve  uygulaması alkışa değer. Kurban bayramı öncesi tüm büyük camilerden başlayarak camiler gülsuyuyla yıkanacak. çıkışta vatandaşlara su, maske, kolonya dağıtılacak.

Ne mutlu  başkan sana. Yine Yusuf Nevruz’a da teşekkür ediyorum.

Bu işin takipçisi de ALİ BOLTAÇ  olacak. Ben Boltaç’a da teşekkür ediyorum.

İnşallah  bu kurban bayramında Tarsus mis gibi kokacak. bu ilki gerçekleştiren SEÇER  ve ekibine teşekkür ediyorum.

xx

Ali Boltaç anlatmaya devam ediyor.

“Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız VAHAP SEÇER’in isteği doğrultusunda  Mavi bulvara yürüyüş yolları yapıldı. Vatandaş rahat yürüsün diye çalışmalarımız sürüyor.  Bu bulvar  vatandaşımıza yakıştı. Biz Tarsus genelinde yürüyüş yollarını artırmaya çalışıyoruz. Yine Seçer başkanımızın projeleri ile bisiklet yolları yapacağız. Halkımız hizmete susamış. Bunları en kısa zamanda yapmaya çalışacağız. Başkanımız her  ilçede hizmetleri gözetiyor. Tarsus’ta bizler başkanımızın projelerini ve isteklerini yerine getirmek için gece gündüz ekibimizle birlikte çalışıyoruz”

xx

LİMON OTOBÜSLERİ

Ali Boltaç “Mustafa abi geçen günkü bir yazınızda “Limon otobüsleri Tarsus’a da gelsin” demiştiniz. bizde istiyoruz gelmesini.. Ancak limon adını verdiğimiz Limon otobüslerinin burada istasyonu yok.  Bu otobüslere gaz verecek   istasyon kuracağız, ondan sonra otobüsler gelecek. Başkanımızın yeni bir düşüncesi var. Yollar dar olduğu için kentimize 8 metrelik sıfır otobüsler gönderilecek.” diyerek konuya açıklık getirdi.

xx

YOL KONUSU

Ali Boltaç  “Mustafa bey  Tarsus-Çamlıyayla Konak mevkisindeki yol  konusunu sizde  birkaç kez yazdınız. Bu konu başkanımızın proğramında. Tarsus Konak sitesi mevkiinden Koç kasabına kadar olan yol genişletilecek. Bu ay sonuna kadar  proje çalışmaları tamamlanacak. İstersek Ağustos ayında kazma vurabiliriz. Ama yayla mevsimi olduğu için bu bölgede çalışmalar Eylül ayı gibi başlayacak. Başkanımız bu yolun genişletilmesini istiyor. Talimat verdi. Bende bu işin takipçisiyim. Kanuni süreç tamamlandı. Yayla sezonu biter bitmez 15 Eylül’den itibaren kazmayı vuracağız. Bu yol Tarsus için bir imaj olacak.” diye konuştu.

xx

DEVAM EDECEĞİZ

Tarsus-Çamlıyayla  koordinatörü  Ali Boltaç ile konuşmalarımız burada bitmedi. Bu anlattıklarımızın çok daha fazlasını konuştuk. Bugünlük bu konuları yazdım. İleride  gerisini yazacağım.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER , bir Tarsuslu olarak kentimize çok önem veriyor. burada yollar ve asfaltlar yapılıyor. Bunlar rutin işler. Ama daha güzel projeler düşünülüyor.

Bu projeleri Seçer ve Boltaç  el ele vererek yapacaklar.  Ben  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER ‘e ve  Tarsus-Çamlıyayla koordinatörü ALİ BOLTAÇ’a teşekkür ediyorum.

“DEDİKODULAR BİZİ BAĞLAMAZ, BİZİ HİZMET BAĞLAR” DİYOR.

“Kim ne derse desin. Biz başkanımızdan aldığımız güç ve yetkiyle hizmetlere devam ediyoruz, gerisi boş” diyor.

Bizde kendilerine kolaylıklar ve işlerinde başarılar diliyoruz.

YENİ HAFTA ÜLKEMİZE VE MİLLETİMİZE, KENTİMİZE HAYIRLAR GETİRSİN..

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI