:: 08 Mart 2021 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

ARAÇ MUAYENE İSTASYONU

20 Ocak 2021 Çarşamba 10:49

Şehrimizin sorunları çok. Biz bunları bir bir  dilimizin döndüğünce yazıyoruz.

Yetkililere hatırlatmak istiyoruz.

Mesela yıllardır kanayan bir yara.

TARSUS'TA ARAÇ MUAYENE  İSTASYONUMUZ YOK.

Yıllardır bu konuyu irdeler,dururuz..

Bu kentte bir  istasyon açılsın, açılmasın     derken hala açılamadı.

İstasyonun ilk açılacağı sıralarda 10 yıl kadar evvel bazı olaylar oldu. Buraya muayene istasyonu açılamadı, ya da  kısmet olmadı.

Bizim kaderimiz böyle mi?

Birimiz alır birimiz verir, hep sonuçta böyle olur.

Neyse geçmişi irdelemeye gerek yok.

Bu  araç muayene  istasyonunun bu kente  neden açılmadığını herkes biliyor.

100 BİNİ GEÇEN ARACIMIZ VAR!

Şu anda 100 bini aşkın araç kayıtlı Tarsus'ta..

Bu 100 bin araç zamanı gelince başka yerlere araç muayene  istasyonuna gidiyor. Niçin böyle bir araç muayene  istasyonu Tarsus'umuzda olmasın.

Bir ara rakamın 103 bini geçtiğini yazmıştık. Sanırım bugün bu rakam 110 bini bulmuştur.

Ticari araçlar yılda bir, hususi araçlar 2 yılda bir muayene yaptırıyor.

350-400 bin nüfuslu bu kente bir araç muayene  istasyonu açılmıyor.

Önceki dönem belediye başkanı ŞEVKET CAN'da  bu konuyla çok  ilgilendi..

Hatta Beydeğirmeni Keloğlu köprüsü yakınlarında belediyeye ait 20 dönüm yeri  araç muayene  istasyonu açacak firmaya vereceğim, dedi. Gelin araç muayene  istasyonu açın dedi. Ama bir türlü kısmet olmadı.

Orayı da geçtik.

***

Şu anda inanır mısınız, vatandaşlar bu konuda beni arıyor. Telefon eden var, e mail atan var,  gazetemize gelen var. Her gelen “araç muayene  istasyonu neden Tarsus'a da açılmıyor” diye soruyor.

Belediye Başkanı Dr. HALUK BOZDOĞAN'da bu kente bir araç muayene  istasyonu açılması için gayret gösteriyor. Bu konudaki çabaları duyuyorum.  20 dönüm arazi halen boş duruyor. Burası araç muayene  istasyonu için uygun. Bozdoğan'da bu kent için orayı verecektir. Bu yer, D 400  karayoluna paralel. Yeri çok güzel. Başkan Bozdoğan araç muayene  istasyonu için verir ve  istasyon açılırsa bu kent insanı için önemli hizmet olur.

Başkanın Tarsus için, Tarsus esnafı için burayı vereceğine inanıyorum. Çünkü 110 bin araç dile kolay geliyor ama az buz bir rakam değil.

 

SİYASİLERE DÜŞEN GÖREV

Bence bu iş yine Mersin milletvekilimiz, Maliye ve Hazine bakanı, bölgeyi çok iyi bilen sayın  LÜTFİ ELVAN beye kaldı. İnşallah sayın Elvan, bu kentin milletvekillerinin de desteği ile yapar.

ALİ CUMHUR TAŞKIN, HACI ÖZKAN bey, Ak Parti Mersin il başkanı CESİM ERCİK bey , Ak Parti Tarsus ilçe başkanı HASAN PODAK da  bu konuyu sayın LÜTFİ ELVAN'a bildirirler. Yakında Ak Partinin il kongresi var. Bu konuyu il kongresinde dile getirip sayın bakan Elvan'dan destek alırlar.  bu iş olur, olmayacak diye bir şey yok. Cumhur ittifakı MHP Mersin milletvekili  BAKİ ŞİMŞEK de bunu birkaç kez mecliste gündeme getirdi.

Şimşek de bu işe  destek veriyor. Ak Partili milletvekilleri ve MHP'li Mersin milletvekillerinin isteği ile sayın bakanımız Lütfi Elvan da destek vererek bu işi halledir.

110 bin araç sahibi bu Tarsus'a bir araç muayene  istasyonu açılmasını bekliyor.

Bu kentte günde en az 10-15 yeni araç kayıt yaptırıyor. Bunu da hatırlatalım.

Yer hazır. yeri de geçmiş belediye başkanı ücretsiz verdi. şimdiki başkan HALUK BOZDOĞAN da  aynı yeri verecektir.

Vatandaştan gelen yoğun istek üzerine bu konuyu siyasilere iletiyorum.

Olur, olmaz bilemem.. Ama yine biz bu işin peşindeyiz.

 

TURUNÇ KONUSU

Geçen Pazartesi günkü  yazımda Turunç ile ilgili yazı yazmıştım.  Bu kentin Turunç bahçesine dönderilmesini, bunun içinde her yere turunç ağacı ekilmesini önermiştim. Bu yazımdan sonra beni çok arayan, e mail atan oldu. Yorum yapan oldu.

Bilhassa Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer illerde yaşayan Tarsus'lular da yazımı sosyal medyada okumuş, benim yazımın altına yorum yaptılar. Telefon açtılar.

“Mustafa bey çok önemli bir konuya parmak basmışsınız. Bu işin üzerinde durun. Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER ve Tarsus Belediye Başkanı HALUK BOZDOĞAN bu işe el atsınlar dediler. Ben de aynen yazıyorum.

Eskiden Turunç'un başkenti  Tarsus idi. Bugün eski parktaki  o turunç ağaçlarının ne olduğunu soruyorlar.

Maalesef onlar Park  elden geçirilirken çoğu kesildi gitti.

Ben iki başkana turunç ile ilgili istekleri bir daha iletiyorum. İnanıyorum ki başkanlar da bu konuyla ilgilenecekler ve kentte uygun yerlere yeni TURUNÇ AĞAÇLARI dikeceklerdir.

ALLAH HEPİMİZİN, HEPİNİZİN YAR VE

YARDIMCISI OLSUN.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI