:: 27 Mayıs 2020 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yakup BONCUk Yakup BONCUk

ATATÜRK'Ü ANMA

08 Kasım 2019 Cuma 11:27

Her 10 Kasım gelende içimizi bir duygusallık kaplar.

Hüzün yeniden dolar içimize.

Büyük önder, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, eşsiz komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının yıldönümlerinde atamızı özlemle ve rahmetle, saygı ile anarız.

Her ne kadar  bazı din adamlarının Atatürk ve silah arkadaşlarını yapılan dualarda anmasalar da o büyük lideri bize kimse unutturamaz.

Özellikle bugün Cuma olması ve  günlerden 8 Kasım olması münasebetiyle  10 Kasım Atatürk’ü Anma günü arefesinde Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük lider Atatürk ile bu ülkenin düşmandan kurtarılmasında canlarını kanlarını veren silah arkadaşlarını rahmetle anacağız.

Türkiye genelinde olduğu gibi maalesef Tarsus’taki camilerde de ne yazık ki, Şehir haftasında, Gaziler Haftasında, 10 Kasım Atatürk’ü anma haftalarında yapılan dualarda o büyük liderin ismi telaffuz edilmez oldu.

Bunu hangi din adamı bilerek yapıyorsa veya yaptırıyorsa, onları ben Allah’a havale ediyorum ve o gibilere “Atatürk ve silah arkadaşları olmasaydı, siz bugün hangi din ve millette olacaktınız” diye hatırlatmak istiyorum.

Atatürk ve silah arkadaşlarının canları pahasına kurdukları bu Cumhuriyetin devlet memuru olup “din adamıyım” diye hizmet verip, halkın paralarıyla aylıklarını alanlar, biraz vicdanınız varsa ve yediğiniz ekmeğin hakkını verecekseniz, lütfen bari bu Cuma günü hürmetine Atatürk ve silah arkadaşlarının da ruhuna bir fatihe okumamıza engel olmayın. Dualarınızı yaparken “Atatürk ve silah arkadaşlarının da ruhu şad olsun” deseniz günah mı işlemiş olacaksınız?

Biz uyarılarımıza her zaman devam edeceğiz. Çünkü bizim o  güzel insanlara emanet ettikleri bu vatanı korumak adına  vefa borcumuz var..

xx

İNCİRGEDİĞİ’NDE ATATÜRKE ANMA

10 Kasım Atatürk’ü Anma proğramı bu yılda 10 Kasım günü, sabah saat 09.05’de Cumhuriyet alanında Atatürk anıtı önünde yapılacak.

10 Kasım öncesinde ise  9 Kasım 2019 tarihinde saat 11.00’de Tarsus İncirgediği köyünde bir anma proğramı düzenleniyor.

Kaşobası mezrasında  yapılacak etkinlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk  ve silah arkadaşları rahmetle anılacak. Etkinliğe  Tarsus Belediyesi sponsor olurken Karaisalı Belediye Başkanlığı Çukurova Oğuzboyları Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği Tarsus Şubesi destek veriyor.

Bu konuda Halil Atılgan hocamız da bizlere bir davetiye göndermiş.

Halil beyin köyünde evini müze yaptığı alanda yapılacak Atatürk’ü Anma proğramında Atamızın sevdiği şarkı ve türkülerden örnekler sunulacak.

Anma proğramına şeref konuğu olarak TRT Ankara Radyosu sanatçısı Şerife Hatun ile yine TRT Ankara Radyosu sanatçısı Hasan Özel ve Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı Gülendam Atılgan katılacaklar.

Tarsus, Mersin ve Adana’dan çok sayıda davetlinin katılması beklenen  Atamızı anma proğramında ayrıca Tarsus ve Karaisalı Belediye Başkanlarının da katılımını bekliyoruz.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, eşsiz komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının yıldönümlerinde atamızı özlemle ve rahmetle, saygı ile anarken, yazımızı Atamızın güzel bir sözüyle noktalamak istiyorum.

“BAĞIMSIZLIKTAN YOKSUN OLAN BİR ULUS, UYGAR İNSANLIK KARŞISINDA UŞAK OLMAKTAN KURTULAMAZ.”

“GERÇEK KURTULUŞ CEHALETİN ORTADAN KALDIRILMASIYLA OLUR. CEHALET KALDIRILMADIKÇA TOPLUM YERİNDE KALIYOR DEMEKTİR”

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI