:: 30 Kasım 2021 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

AVUKAT OZAN VARAL

19 Mayıs 2021 Çarşamba 19:45

Kişilerin insanlığından, insanlara yakınlığından bahsetmek kadar güzel bir şey yok.

Sayısız değerli kardeşlerimizi zaman zaman bu köşede konuk ettim.

Hepsinden Allah razı olsun. Hepsi de halka yakın vatandaş için çalışıyor.

Bu kişilere teşekkür ediyorum.

***

Bugün Avukat OZAN VARAL’dan bahsedeceğim. OZAN VARAL’ı avukatlığından ve  daha öncede stajyerliğinden beri tanıyan bir kişiyim.

Mütevazılığı 30 sene öncede aynıydı, şimdi de aynı. Kendisini tebrik ediyorum. Kendisi  avukatlığının yanı sıra CHP’den Meclis üyesi oldu.

Koordinasyonunu iyi sağlayan bir meclis üyesi idi. Ardından CHP’de ilçe başkanı oldu. Partiye bir canlılık getirdi. Daha önceki ilçe başkanını aratmadı.

Ve  şanslı bir döneme geldi. Çünkü Mersin Büyükşehir’i de Tarsus Belediyesini de CHP kazandı.

İş yükü biraz yoğunlaştı. Kolay değil. Vatandaşa hizmet etmek hem kolay hem zor. Ozan bey  zoru da başarıyor.

Kendisi ilçe başkanı olduktan sonra yapılması gerekeni yaptı, meclis üyeliğinden istifa etti. Kendisini partiye verdi.

Bu çalışmalarını takdirle karşılıyorum.

Geçmişte gördük.

Bazı Meclis üyeleri ilçe başkanlığı da yaptı, ama meclis üyeliğini bırakmadı. Bu siyasette özveri ister.

Avukat Ozan Varal’ı tanıyanlar bilir. Kendisi sineğin kanadını incitmeyecek bir kişiliğe sahip. Hukuksal bir konu olsun yardımcı olur, partiden isteği olan olur yardımcı olur, belediyelerde işiniz olur, yardımcı olur. Bu nedenle OZAN VARAL takdire şayan biri. Herkes CHP ilçe başkanlığı görevini kaldıramaz..

Av. Ozan Varal, elini taşın altına koydu ve görevini gereği gibi yapılıyor. Görev istenmez verilir sözü gibi kendisine verilen görevi kabul etti, başarıyla devam ettiriyor.

***

Sosyal aktiviteyi bırakmıyor. Siz aradığınızda telefona bakamasa bile mutlaka az sonra arar. Çok yoğunsa gece bile olsa telefonlara karşılık verir.

Düğün,  nişan, bayram, cenaze gibi konularda hep insanların yanında. Çünkü insanlar böyle durumlarda  siyasileri yanlarında görmek istiyor. Varal ziyaretlerini eksik etmiyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile halk arasında köprü vazifesi görüyor. Bazı daire müdürlerine ulaşmak çok zor. Onlarla  halk arasında köprü vazifesi görüyor. kendisini özverili çalışmalarından dolayı kutluyorum.

***

OZAN VARAL, Bayram süresincede ziyaretler yaptı. Daha önce vefat edenleri de unutmadı, yeni vefat edenleri de. Din görevlilerini alarak  köylere kadar gitti, oradaki mezarlıklarda yatanlara dua etti. Kur’an-ı Kerim okunurken yapılan dualara amin dedi. Ben böyle koşturan ve dualara amin diyen bir ilçe başkanını ilk kez gördüm.

Daha evvelde böyle bir ilçe başkanı vardı, o başka partide idi. CHP’de ise bu çalışmaları ilk kez görüyorum.

Av. OZAN VARAL, geçen hafta  Tarsuslu  Emekli albay Prof.Dr. SERVET  HARPUTLUOĞLU gibi bir değerimizi de unutmadı, köyüne Çağbaşı’na gitti, dua  etti. Orada okunan Kur’an-ı Kerim’i dinleyip dualara amin dedi. Buna benzer çok değerli insanların da mezarını ziyaret etti, bayram süresince ziyaretler yaptı.

Bunlar küçük gibi gözükse de önemli konular. Bir insanın mezarına gitmek, bir yakınınızın veya tanıdığınızın  yakınının mezarına gitmek, orada dua etmek çok önemli. Av. Ozan Varal bunları yapıyor.

Bazı kişiler burada yazamayacağımız konuları iletiyor, OZAN VARAL o sorunlar kendisine ulaşınca  elinden geldiğince çözümlüyor. Belediye  meclisi öncesi  meclis üyeleriyle grup toplantısı  yapıyor.

Orada ortak karar alıyorlar. Halkın yararına olan her çalışmaya evet diyorlar. Bunlar güzel işler.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı  VAHAP

SEÇER’e de yakın biri Avukat Ozan Varal.. Daire müdür ve amirleriyle de yakın. Yakınlığı vatandaşların sorununa çözüm bulmak içindir.

 SEÇER ile yıllardır yakın dost olan Av. Ozan Varal’ın Tarsus belediye Başkanı HALUK BOZDOĞAN ile de diyalogu iyi ve güzel. Çünkü hepsi aynı partili.

Daha güzel başarılara imza atacağına inanıyorum Avukat Ozan Varal’ın..

Yine Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla koordinatörü olan ALİ BOLTAÇ ile de yakınlar. Burada bir sorun olunca BOLTAÇ’a ulaşıp hallolacak  sorunları çözümlüyor.

CHP ilçe başkanına da ALİ BOLTAÇ’ın sevgisi saygısı var. Böyle karşılıklı diyaloglar çok güzel.

Böyle siyasetçilere can kurban.

Hele de CHP’de böyle bir değerli ilçe başkanı olması, Mersin ve Tarsus için büyük şans..

Av.Ozan Varal’ın çalışmalarını belediyelerinde kolaylaştırması lazım.

Belediye olmazsa, parti olmaz, parti olmazsa  belediye olmaz derler.

CHP geçmişte çok disiplinli bir partiydi. Yine disiplinli ve çalışkan insanlarla işler yürüyor.

Av. OZAN VARAL’ı sayfalarca yazsam bitmez. Hele bayramdaki gayretlerini, belediyeyle köprü olan çalışmalarını ve Meclis üyelerinin isteklerini Mersin Büyükşehire duyurması güzel.

Bayramda Tarsus’tan Çamlıyayla’ya kadar halka şeker ve hediyeler verip gönülleri okşaması da güzel. Tarsus gibi Çamlıyayla’da da güzellikleri mahallinde yaşayan ve tanıtan Ozan Varal’ın Allah gönlüne göre versin diyorum.

ALLAH’IM SANA GÜÇ KUVVET VERSİN.

Vatandaşımız şu günler zor günler geçiriyor. Senin tatlı dilin güler yüzün bile insanlara yaklaşımında pozitif  enerji veriyor. Onlarında duasını alıyorsun.

İYİ Kİ VARSIN AVUKAT OZAN VARAL..

İYİ Kİ VARSIN..

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI