::
17 Haziran 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

BAKKALLAR ODASI

15 Mayıs 2024 Çarşamba 08:58

Düşünmek güzel. Hatırlanmak güzel.

Saygı ve sevgi de güzel.

Elbette güzel işler yapmak takdir edilir, alkışlanır.

Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı OKTAY YILMAZ ve yönetici arkadaşları meslekte 40 yılını dolduran meslek kıdemlilerini unutmadılar.

Etikinliğin  yapıldığı  salona girişte tüm yönetim gelenlere hoş geldiniz derken, odaya büyük emekleri olan AYDIN POLAT ile ASAF AKÇİÇEK  kardeşim de herkesle tek tek ilgilendi. Buda gözden kaçmayan bir ayrıntıydı.

BU ETKİNLİĞİ YAPANLAR, DÜZENLEYENLER İYİ VE GÜZEL ŞEYLER DÜŞÜNDÜLER.

40 yıllık esnaflık yapanlarla daha üzerinde mesleğini sürdüren esnafları onurlandırdılar. Meslekte 40. yılında 40 kişiye ödül verdiler.

NAÇİZANE BENDE TARSUS BAKKALLAR VE BAYİLER ODASININ KURUCU

BAŞKANLIĞINI YAPTIĞIM İÇİN

TÖRENE DAVET EDİLDİM.

1972 yılında  başlayan dernekçilikten önce meslekte bakkal esnaflığı da yaptım. Benim görev sürem 50 yılı geçiyor.

Ama Odanın kurucu başkanı olduğum için unutmamışlar ve bana da plaket ve teşekkür belgesi verdiler. Kendilerine teşekkür ederim. Biz Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odasını 1972 yılında kurmuştuk.

Yani tam 52 yıl önce..

Ve şimdiki yönetim beni de unutmamış. 

Davet ettiler ve plaketimizi  çiçeği burnunda kaymakamımız MEHMET ALİ AKYÜZ ile Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Oktay Yılmaz’ın  elinden aldım.

Kaymakam Akyüz de bizim 1972 yılından bu yana Bakkalların yanında olmamızdan dolayı duygulandı. Bize teşekkür etti.

Bizde kendisine bizi yalnız bırakmadığı için teşekkür ettik..

YİNE BİR BAŞKA GÜZEL OLAY

Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odasının önceki dönem başkanı ERDOĞAN YALÇIN’ı da unutmamışlar. Benimle yola çıkıp uzun yıllar Oda başkanlığı yapan Erdoğan Yalçın kardeşime de plaket verdiler. O da meslekte 40 yılı aşan süre hizmet etti. Hatta 50 yılı buluyor hizmet süresi.

Hanımefendi eşi ile birlikte plaketini almaya gelen

ERDOĞAN YALÇIN da bu törende çok mutlu oldu.

***

Törene katılımcılar da mutlu oldu. Başta kaymakam MEHMET ALİ AKYÜZ, Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan da unutulmadı.  (O da Bakkal Esnafı  olarak 40 yılı aşkın süre hizmet ettiği için plaket aldı) Her zaman Esnafa yakın olan Aslan, yöneticilere teşekkür edip başarılar diledi.

Diğer Esnaf odalarının başkanları da teker teker sahneye davet edilerek plaket alan bakkal esnaflara plaketlerini takdim ettiler.

Yine orada Tarsus  Esnaf Kefalet Kooperatifi  başkanı

MAHMUT ŞAHİN, Tarsus Yeni  Kefalet Kooperatifi başkanı BEKTAŞ ASLAN,  27 Aralık Esnaf  Kefalet Kooperatifi  başkanı ALPER DENİZ  de  törende hazır bulundular.

MESOB Başkanı  VEYSEL SARI rahatsızlığı nedeniyle törene katılamazken yerine başkan vekili Nihat Dağdelen ve  Mersin’den bir yönetici törene katıldı.

ODANIN GENEL SEKRETERİ

Çok güzel hazırlanmış, nezih bir ortamda yapılan törende herkes mutluydu. Yine 25 yılı aşkın süredir Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odasında genel sekreterlik yapan  GÜLSÜM KORKMAZ hanım da plaket aldığında çok duygulandı. Hayli heyecanlı olan ve herkese teşekkür eden Gülsüm hanım da plaketi hak etti.

Yine tüm Oda başkanları, 40’a yakın bakkal esnafına plaketlerini verirken bu herkesi mutlu etti. Yani ortam güzel organizasyon güzeldi.  Bu kadar güzellik içinde herkes salonda mutlu oldu.

AHİLİK PİLAVI

Törene katılanlara Ahilik pilavı ikram edildi.  Çok güzel ve  lezzetli bir şekilde hazırlanmış olan Ahilik pilavını yiyenlerde yine Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı OKTAY YILMAZ ile yemeği hazırlayanlara teşekkür etti.

Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odasının tüm yönetimi oradaydı. Plaketler verilirken yönetim de çok güzel bir ev sahipliği sergiledi.

Günün anısına toplu fotoğraflar çekilirken, kaymakam Akyüz ise kimseyi kırmadı,  herkesle tek tek fotoğraf çekildi. 5 esnafında plaketini bizzat verdi. Toplu karede de yer aldı.  Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odası  yönetim kurulu ile de fotoğraf çekildi.

Esnafa yaklaşımı çok güzel olan Kaymakam MEHMET ALİ AKYÜZ, zaten Tarsus’a geldiği günden beri herkese olduğu gibi Esnaflarımıza da çok yakın ve candan davranıyor.  Yani salonun yıldızı Kaymakam Mehmet Ali Akyüz idi.

Ne mutlu böyle bir mülki amirimize. Vatandaşa, yani halka ve tüm esnaflara yakın olan Akyüz, törene katılımı ile  Esnaflarımızı sevindirdi, herkesin gönlünde bir kez daha taht kurdu.

Teşekkürler sayın Kaymakamım, teşekkürler.

BAŞKANDAN TEŞEKKÜR

Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı OKTAY  YILMAZ “bugün aramızda olan tüm esnaflarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.

Kaymakamımız MEHMET  ALİ AKYÜZ’e , Odamızın kurucusu Mustafa Erdoğan’a ve uzun yıllar Odamızda başkanlık yapan  Erdoğan Yalçın’a, çok değerli  oda başkanlarımıza, burada bulunan herkese candan teşekkür ediyorum” dedi.

KALIN SAĞLICAKLA…

HERKESE SAĞLIKLI VE MUTLU YARINLAR

DİLİYORUM.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI