:: 21 Ocak 2021 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müslüm ŞAFAK Müslüm ŞAFAK

BAŞKAN NEVZAT ÇETİN

14 Şubat 2019 Perşembe 09:34

Nevzat Çetin spesiyal olan bir insan.

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı olarak  atanması siyasi bir kazançtır.

Öğretmeni olarak ve yaşamında her zaman güven veren ve güvenilen bir insandır. Bunun siyasete girmesi başkan olarak atanması hem Tarsus için hem de siyasette bir denge unsuru olacağıdır.

 Avrupa görmüş, çok iyi derecede İngilizce bilen, çağının en doğru ve sağlam bilgileriyle donanarak aydınlanmış bir yetenektir Nevzat Çetin.

Biliyoruz ki siyaset tek kişiyle yapılmaz, siyaset insanlarla yapılır. Siyaset monolog değildir. Çoğunlukla yapılmasının sebebi herkesin düşüncesini söylemesi, övmesi ve eleştirmesidir. Bu anlayıştan demokrasi doğmuştır. Duvarger'in''siyaset insanları idare etme sanatıdır.''. Bismark,''Siyaset bilim değildir. Bir sanattır.''der. Bilge dolu insan siyasette bu verimlilik içerisinde çalışır. Siyasetçi hem öğretmen  hem de öğrencidir. Bir taraftan öğrenen, diğer taraftan öğrendiklerini insanlara anlatan insandır. Konuşmasıyla ,duruşuyla  hal ve hareketleriyle örnek olan insandır.

Siyaset insanların hayatlarını düzenleyen genel kuralları koyan bunları koruyan  ve değiştiren bu uğurda faaliyet göstermedir.

Nevzat Çetin bu duygular ve düşünceler içerisinde siyaset yapacağına inanıyorum.

Kendi çıkarı için değil toplumun menfaatleri doğrultusunda  onların hak ve hukukunu koruyarak hareket edeceğidir.

Siyasette önemli olan zoru başarmaktır.

Bilgisiyle çevresinin katkılarıyla zoru başararak iyi işler yapacağıdır.

Kavga dövüşten uzak uzlaşma kültürü içerisinde başarılar elde edeceğidir.

Aristo, ''İnsan doğası gereği siyasi bir hayvandır.''der.

Siyaset insanın doğası gereği olduğuna göre siyaset belirli bir uyum  ve saygı içerisinde yapılmasıdır. Ne kadar bilge insanların siyaseti sanat olarak bilen kişilerin sivil toplum örgütlerinin  başında olması demokrasi adına  ve siyaset adına bir kazanç olduğuna inanlardanım.

Nevzat Çetin'i tanıyan bilen bir insan olarak başarılı olacağına ve başarılı işler çıkararak örnek olacağı inancıyla başarılar diliyorum.

''Uğurun hayr ola, yolun açık ola'' diyorum.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI