:: 25 Mayıs 2022 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

BAŞKAN SEÇER'E ZİYARET

01 Aralık 2021 Çarşamba 12:42

Geçtiğimiz gün gazetemiz yazı ailesi ile birlikte Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER’i ziyaret ettik.

Uzun süredir Seçer’in ziyaretine gidememiştim.

Bu gidişimizde bize geniş zaman ayırdı. Başkan SEÇER’le uzun bir görüşme yaptık. Kendisine teşekkür ediyorum.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı

VAHAP SEÇER’le hoşbeşten sonra masasının üzerindeki tabletini eline alarak başladı anlatmaya..

Bugüne kadar Tarsus’a ne yapılmış, bundan sonrası günlerde ne yapılacaksa hepsini satır satır okudu.

Hepsinin de durumunu takip ediyor.

Başkan birçok olayı yine elindeki tabletten takip ediyor.

Kendisi geçtiğimiz Cuma günü de Gözenler’de bir basın toplantısı yaptı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer “Tarsuski toplantıda da söyledim. Ne söz verdiysek hepsini yapacağız. SadeceTarsus’a değil, Mersin Büyükşehir başta olmak üzere tüm ilçelere ne söz verdiysek yapacağız. Ama bizim önceliğimiz Tarsus’tur. Benim Tarsuslu olmam elbette bazı hizmetin öne çıkmasına vesile olacak.” dedi.

Seçer sözlerine devamla..

“Mustafa bey sizinle uzun süredir görüşemiyorduk”dedi.

“Evet” başkan dedim. Sonrada “Çok geniş bir coğrafyada hizmet ediyorsunuz” diye ekledim.

Milletvekili döneminden bu yana samimi olduğumuz Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile uzun uzun konuştuk. Hizmetleri görüştük. Dedikodu hiç yok.

Seçer, aybaşından sonraTarsus-Çamlıyayla çıkışı Kaplan Petroldan Koç kasabına kadar olan yolun genişleteceğini anlattı ve “buranın işleri tamam, buraya kazmayı vuruyoruz”dedi.

Bende teşekkür ettim.

SEÇER “Bu konuyu sık yazıp bize hatırlattığınız için ayrıca teşekkür ederim” dedi.

İki tane alt geçidin temelinin atılacağını söyledi. Biri bayraklı kavşak, diğeri eski Akbank’ın olduğu bulvar üzerine iki geçit yapılacak. Bunlar gerekli işler. Çok güzel, memnun olduk.

TABLETTE KAYITLI

Başkan tüm hizmetleri yapılacakları tabletinden takip edip okuyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, bana ve Yazı işleri müdürümüz Ahmet Can Erdoğan’a dönerek “Yaptığımız asfaltları görüyorsunuz. Tarsus’ta asfaltlanmamış bir karış yer kalmayacak. Parkın karşısındaki İstiklal caddesi çift yol olacak.

Yeni Devlet Hastanesinin oradaki hatalı kavşağı karayolu yeniden yapamıyor, imkanları yokmuş. Burayı da biz yeniden elden geçireceğiz.”dedi.

Bende “Teşekkürler başkan. Ama oraya bir alt geçit yapsanız çok güzel olur” dedim.

Etüd çalışmaları yapılıyor. Ama parti başkanları STK başkanları Vahap beye gidip söylesin . Burası alt geçit ya üstgeçit olsun. Bu konu önemli, bu konunun üzerinde durun diyorum.

ESHAB-I KEHF VE ÇEVRESİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i hizmet açısından atak ve ılımlı gördüm.

“Başkan bu Eshab-ı Kehf dağına büyük bir Türk Bayrağı dikelim”dedim.

O da “Mustafa bey bunu sürekli yazıyorsunuz canlı yayınlarda dile getiriyorsunuz”diyerek ilgili daire başkanını yanımızda aradı ve “Eshab-ı kehf dağına büyük bir bayrak dikelim.” diye tembihledi..

İnşallah en kısa zamanda bu bayrak dikilecek.

Başkan sözlerine devamla “Mustafa bey burası bununla kalmayacak. O Eshab-ı Kehfteki keşmekeşliği görüyorsunuz. Buranın durumunu Vali beye de söyledim. Vakıflar bölge müdürünede söyledim. Bu Eshab-ı Kehf’i güzelleştirmek için bize verin dedik. Ama maalesef bir ses çıkmadı. Otelin durumunu görüyorsunuz. Kapalı.. Orası ibadet için daha güzel olmalı” dedi.

Hakikaten başkana katılmamak elde değil. Buranın çevresi çok kötü.

Bakın orada bir otel var. Ama otel kapalı durumu içler acısı. Burayı inşallah Mersin Büyükşehir Belediyesi alacak. O zaman burası bölgeye, Mersin’e yakışır bir yer olur” diyor başkan Seçer.

KULE

Söz yine başkan Seçer’de “Mustafa bey günlerdir Şelale Otelinin durumunu yazıyorsunuz. Bu binanın çürük raporu var. Şelale oteli yıkılacak. Halka açık bir simgesel bir tesis yapılacak. Restoranı yüzme havuzu olacak. Tarsus halkının çocuklarıyla zaman geçirebileceği bir alan olacak. Kule restoran yapmak istiyoruz. Orayı yarışmaya açtık.

Mimarisini simgesel eser bırakmak istiyoruz. Orasıyla anılacak bir şaheser yapılacak. Nasılki Ankara’da İstanbul’da bir kule var, benzeri Tarsus’ta Şelale mıntıkasına yapılacak.’’

Bunun yapımına inşallah önümüzdeki yıl başlanacak.

Başkan her konuşmada ilgili daire müdürünü veya başkanını arıyor ne yapılacağını, işe ne zaman başlanacağını soruyor, sonra bize dönüp cevap veriyor.

Ne kadar güzel. Başkan işini çok güzel takip ediyor. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER işini iyi takip eden bir başkan.

İRTİBAT BÜROSU

Başkan Seçer Kleopatra kapısı civarında Mersin Büyükşehir olarak bir irtibat bürosu aldıklarını da söyledi. Seçer Tarsus’a geldiğinde işleri bu bürodan takip edecek.

Yani Tarsus’ta ikinci bir makam odası olacak. Buda Tarsus’a gelişlerinde önemli bir görev yüklenecek..

****

Başkan VAHAP SEÇER’le söyleşimiz 2 saat sürdü. Bunların gerisini ileriki günlerde yazacağım. Çok uzun olmasın, sizi sıkmayayım.

Ben Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i kararlı gördüm.

Kendisi Tarsus sevdalısı. Hakikaten de öyle.

Kendisi “bizi izlemeye devam edin” dedi.

Bende”Evet başkanım sizi izlemeye devam ediyoruz. Kısa süre önce yapılan yürüyen merdiven projesi çok güzel oldu. Yaşlılar ve engelliler size teşekkür ediyor” diyerek halkın teşekkürünü kendisine ilettim.

Kendisi de “Tarsus’a ve Tarsuslular’a yapılan hizmetler helal olsun, buraya gövdemi verdim. İnşallah bundan sonra bu merdiven hiç bozulmayacak. Çünkü parçalarıda Avrupadan geliyor. Bu hizmet vatandaşlarımıza helal olsun. Tarsus her şeye layık ve her şeyi hak ediyor” dedi.Sonra başkanla vedalaştık. O toplantıda bana eşlik eden Yazı işleri müdürümüz Ahmet Can Erdoğan’a da teşekkür ederim.

İnşallah söyleşimizdeki diğer notlarımı bir dahaki yazımda paylaşacağım. Mesire yeri ve Berdan Barajı ile diğer konuları sizlere aktaracağım.

BUGÜNLÜK BU KADAR..

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI