:: 07 Temmuz 2022 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

BAŞKAN SEÇER'İN DUYARLILIĞI

16 Mart 2022 Çarşamba 09:32

Sürekli yayınlarımızda Tarsus’u ele alıyoruz.

Tarsus sevdalısı oluşumuz, nedeniyle  gücümüzün yettiği kadar Tarsus’un çözüm bekleyen konularına el atıyoruz.

Sağ olsun, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER’e  de sorunlarımıza duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum.

1.5 yıla yakındır yazdığımız yazılar içinde yer alan Tarsus-Çamlıyayla yolunun girişine el atıldı. Kaplan Petrolden Takbaş kavşağına kadar olan yolun 35 metreye çıkarılması için çalışmalara başlandı. Bunu gazetemizin manşetinden geçen sayımızda haber yaptık.

Tarsus’luların bu yola ihtiyacı vardı. Yol demek medeniyet demek.

 Bu yoldan  dünyanın insanı geçiyor. Tarsuslusu, Mersinlisi, Adanalısı, Türkiye’nin dört bir yanından Eshab-ı Kehf’e gelenler bu yoldan geçiyor. Eshab-ı Kehf bile bu kente ayrı bir değer katıyor. Bu nedenle genişletilen yol çok önemli..

Yine bu yola bağlantısı olacak olan  aynı güzergahtaki Yenimahalle’de yeni alt ve üst geçitlerde en kısa sürede yapılarak yerel seçimlere hazır olur inşallah.

Biz bazı konuları hatırlatıyoruz.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER de sağ olsun bütün yazılarımıza duyarlılık gösteriyor. Çözümü için çaba harcıyor.

Bu duyarlılığından dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER’e teşekkür ediyorum.

SONER  YETGİN

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla şube müdürü SONER YETGİN kardeşim göreve geldiği günden bu yana, adeta  dur durak bilmiyor.

Geçen gün Tarsus çıkışındaki bu yoldan geçtim. Soner  YETGİN de oradaydı ve bu yolda işi takip ediyordu.. Bazı yerlerde belediye asfalt yapıyor, Soner YETGİN  muhtarlarla vatandaşlarla görüşüyor, işleri takip ediyor.

Ben burada Soner YETGİN’i  görünce çok mutlu oldum. Bu Yolun birde altyapısı yapılacak. O nedenle  genişletme işi biraz daha uzayabilir.  Başkan VAHAP SEÇER de direktif vererek mutlaka önce altyapının yapılmasını istiyor. Soner bey ve ekibi de buna göre hareket ediyor.

Bugüne kadar görüyorum ki, Soner YETGİN’in herkesle diyaloğu iyi.

Soner beyin performansı inşallah bitmez ve devam eder. Çünkü sorumluluk alanında 1000’i aşkın insan çalışıyor. Tarsus da çok önemli bir kent.

Bu nedenle Soner YETGİN Allah güç kuvvet versin diyorum.

İŞÇİ  ALIMI

Birkaç gündür sosyal medyada Tarsus Devlet Hastanesine işçi, memur, ebe, hemşire, sağlık görevlisi; temizlik görevlisi alınacak diye yayınlar yapılıyor.

Sosyal medya çalkalandı, 2-3 gündür İşkur’un önü birden ana baba günü oldu. Herkes iş umuduyla koşturuyor.

İnşallah sosyal medyadaki gibi,  binlerce insan işe alınır. İnşallah yine torpil sökmez ve  işe alınacaklar

KURAYLA  alınır.

Ben isterim ki kimseye torpil yapılmasın. Bugüne kadar hep torpilliler işe girdi, torpili olmayan dışarıda kaldı.

İnşallah biz yanılırız. Bu kez işe alınacaklar kura ile alınır. Hem de Noter huzurunda yapılır. Yoksa bu iş de yaş olur!

Allah’ım şu üç aylar yüzü suyu hürmetine böyle bir uygulama yapılır ve adaletli bir kura yapılır.

Bugünlük bu kadar!

 

 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI