:: 23 Ocak 2019 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alev EFE Alev EFE

BEDENİNİZİ ZAYIFLATMA UĞRUNA, ZİHNİNİZİ ZAYIFLATMAYIN

03 Şubat 2018 Cumartesi 10:40

Birkaç yılı aşkın süreyle hayatımıza giren ve başlangıçta çok büyük bir kesimin yöneldiği zayıflama hapları maalesef birçok insanın zayıflığa özendirilerek, kullanmaya teşvik edildiklerini görmezden gelmek mümkün değil. Ve bu haplarının zararlarını  günümüzde azımsanmayacak kadar fazla.

Doktor gözetimi dışında ilaç kullanmak, hele de ne olduğu belirsiz zayıflama haplarını içmek hapı yutmak demektir, günümüzde haberlerde hemen hemen her gün zayıflama ilaçlarından gelen ölümlerle karşılaşmaktayız. son zamanlarda duyulan ölüm haberleri ile zayıflama haplarının zararları büyük ölçüde kanıtlanmış oldu.

Zayıflama hapları içeriklerindeki maddeler sayesinde maalesef vücutta anlamadan birtakım vitamin değerlerinin eksilmesine yol açmaktadır. Sonuç olarak da birçok hastalığın temelinin atılmasına sebep olabilmektedirler. Hormonel sistemi bozabilen içeriklerde mevcuttur.

Bu ilaçların hemen hepsi beynimize doyduğumuz hissini vermeye çalışır. Bu amaçla beyni kandırmaktır asıl amaç. Bunların önüne geçmek ve beynimizin kandırılmaya izin vermemek kendi elimizde olduğunu unutmamamız gerekmektedir.

Kilo vermeye karar verdikten sonra genel bir sağlık kontrolünün ardından yaş, kilo, boy, aktivite düzeyi ve beslenme alışkanlıklarına göre kişiye özel bir diyet programının uygulanması gereklidir.

“Bu hazırlanan özel diyet programında kişi diyete değil, diyet kişiye uygun olmalıdır. Böyle olduğu müddetçe de verim almamak imkânsızdır.

                                                                                                 Kişiye özel diyet; diyetisyen_alevefe

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI