::
20 Haziran 2024 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahmet Can ERDOĞAN Ahmet Can ERDOĞAN

BELEDİYE BAŞKANI DR.HALUK BOZDOĞAN'A AÇIK MEKTUP

14 Şubat 2020 Cuma 09:33

Sayın Başkanım,

Sözlerime başlarken, zat-ı alinize  saygı ve sevgilerimi sunuyor, sizleri hürmetle selamlıyorum.

Bu mektubumu size gazeteci olmanın bize yüklediği toplumsal sorumluluğu  bir nebzede olsa yerine getirmek gayesiyle kaleme almış bulunuyorum.

Malumunuz açık mektup geleneği öteden beri basın mensuplarının kamuoyunun tercümanı olma niyetiyle etki ve yetki sahiplerine gerçekleştirdikleri sesleniş ve serzenişlerdir.

Sayın Başkanım,

Hiç kuşkusuz sizi bu makama sadece siyasi duruşunuz değil, bununla birlikte, fakat bunun çok çok ötesinde doktorluğunuz zamanında Tarsus Halkı’nın hiç bir ferdini ayırmadan sergilediğiniz insan merkezli pozitif yaklaşım getirmiş bulunmaktadır.

Muayenehanenizdeki sağlam hikayeniz sizi Tarsus Belediye Başkanlığı koltuğuna oturttu.

Aynı hikayeyi burada da yazabilirseniz istikbaliniz parlak, önünüz açık demektir.

Sayın Başkanım,

Bildiğiniz gibi bir belediye başkanın görevi sadece yönettiği şehrin parkıyla, bahçesiyle, yoluyla, sokağıyla ilgilenmek değildir.

İdeal bir belediye başkanı yönettiği şehrin bütün sorunlarına gücü nispetinde çözüm üretmeye çalışan insandır.

Bundan dolayı böyle bir belediye başkanının görev ajandasında ‘’nemelazım, bizi aşar, acaba ne derler, bütçemiz yok, bundan önce böyle gelmiş’’gibi bahaneneler yazmaz, yazmamalıdır da....

Bu girizgahdan  sonra şimdi gelelim size bu açık mektubu yazmamın sebeb-i hikmetine...

Sayın Başkanım,

Biliyorsunuz şehrimizin kadim camilerinden Küçükminare ismiyle maruf Meliktahir Camii tadilat münasebetiyle ibadete kapanmış bulunuyor.

Ben de acizane o camiinin bir cemaatiyim.

Bundan dolayı bu satırları mescidin dışından değil, içinden yazıyorum.

 

Gerekli tedbirler alınmadan caminin ibadete kapatılması münasebetiyle cami cemaati mağdur durumda ‘’ne olacak bizim halimiz, namazlarımızı nerede kılacağız?’’diye soruyorlar..

Camii cemaatinin  ilk anda aklına gelen çözüm şu; Küçükminare meydanına prefabrik bir mescit yapılarak en azından tadilat bitinceye kadar bu mağduriyetin giderilmesi..

Tarsus gibi kadim bir inanç şehrinde bir merkez camii cemaatinin açıkta kalmasının şehrimizin manevi kimliğine büyük zararı olur diye düşünüyoruz.

Bundan dolayı yarından tez yok Tarsus Milli iradesinin yerel temsilcisi olarak sizden beklenen harekete geçmeniz ve ilgili kurum ve kuruluşların harekete geçmesine öncülük etmenizdir.

 

Sayın Başkanım,

Küçük Minare Cami cemaatini bu mağduriyetten kurtarmak yerel yönetimde yazacağınız hikayenin hatırı sayılır bir cümlesi olabilir.

Burada sözlerimi sonlandırırken, ilginize şimdiden teşekkür eder, şehrimize hayırlı hizmetler yapmanızı temenni ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI