:: 07 Temmuz 2022 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

BEYLİCE KUR'AN KURSU

24 Ocak 2022 Pazartesi 08:37

Bu memlekette ne yazarsan yaz.

Kimsenin umurunda değil.

Bizim görevimiz, olaylar, sorunları ve bu kenti ilgilendiren konuları yazmak. Yazdıklarımızı da  yakından takip ediyoruz.

Mesela geçtiğimiz hafta yazdıklarımız var.

Beylice Kur’an kursu konusunu yazdık. Bu Kurs 6 yıldır kapalı dedik. İlgililerden cevap gelmedi.Bu kurs binası 3 katlı ve bodrum katta  dahil en az 70 kişiye hizmet veriyordu. Yatakhanesi, yemekhanesi, lojmanı olan bu kurs binası eğitimde çevre köylere ışık tutacak bir yerdi.

Ama başta Müftülük olmak üzere kimseden ses seda çıkmadı. Bu binayı  Müftülük bir konuda  değerlendirsin. Bina çürüyor, böyle kalırsa kendi kendine yıkılacak.

Bir zamanlar Özel Bahşiş köyündeki kursta kalanlar Beylice kursuna yaylalık olarak yaz aylarında giderdi. Yine Müftülüğe bağlı kursların öğrencileri Beylice’deki kurstan yararlanırdı, şimdi milli servet orada çürüyor. İnanın bu binayı milyonlarca liraya yaptıramazsınız.

AHMET KALMIŞ’IN AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz gündü.

Tarsuslu sevilen  Kalp doktoru Ahmet Kalmış konuğumuz oldu. Benim ve  MEDYAD Başkanı OKAN ÇALIŞKAN’ın canlı yayında konuğumuz oldu. Kalmış Memleket Partisi ilçe başkanı. Kendisi açık ve mert bir şekilde “Ben Tarsus’a hizmet etmek istiyorum. ”diyerek Tarsus Belediye başkan adayı olarak ilk adaylığını açıklayan kişi oldu. 

Herkesin kalbine dokunan,  bu sevilen sayılan doktorumuz artık siyasette de var. Yıllardır kalp doktoru olarak binlerce insanın kalbine  sağlığına dokunan Ahmet Kalmış’ın ilk olması ve adaylığını açıklaması nedeniyle kendisini kutluyorum. Daha önceden bazı kişiler  başkan adaylığını düşünürken kimse bunu açık dille söylemiyordu. İlk söyleyen ise DR. AHMET KALMIŞ oldu. Bunun detaylarını önümüzdeki günlerde yazacağız. Daha zaman çok..

DR. M. EMİN POLAT

Tarsus Devlet Hastanesi ek binada görev yapan sevilen bir doktorumuz vardı. En az 200 bin kişinin aşısının yapılmasında etken olan yardımcı olan  ve herkesin gönlünü kazanan, birde Sayın Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN ile Sayıon  Sağlık Bakanımız Fahrettin KOCA’nın talimatlarına uyarak aşı olmasını sağlayan bu doktorumuz siyasi nedenlerle görevinden ayrılmış.  Kanunen 2 yılda bir yapılan sözleşmesi imzalanmayan DR. EMİN POLAT’ı sevenler  bu duruma çok üzüldü.

Bu yetmezmiş gibi birde Çamlıyayla’da görev yapan gencecik bir doktorumuzunda  sözleşmesi yenilenmemiş. Gece gündüz Çamlıyayla’da kalan bu doktorumuz Bayram Doğan’ın da sözleşmesi yenilenmediği için Çamlıyayla halkı üzgün. Yani  bu genç doktorumuz da siyasete takılmış  ve  görevine devam etmesi için bir imza atılmamış.

Bunlar sağlıkta olmaması gereken şeyler ama siyasette ne yazıkki böyle hatalar yapılıyor.Çamlıyayla’da çok sevilen BAYRAM  DOĞAN’ı yazın Tarsus’tan gidenlerde yakından tanıyor ve seviyor. Ama bu doktorumuz bazı siyasetçilerin imzasına takılmış.

Bu konuda derim ki.. Seçimler yaklaşıyor, siyasetçiler bu tür sevilen insanları ve onları sevenleri  üzmemeli.

ESNAF ZOR DURUMDA

Tarsus’un esnaf çok zor durumda iken

Beni çok arayan oldu, gazetemiz idarehanesine gelenler oldu. Belediye başkanından bazı konularda ilgisini bekliyor. Mesela Cumhuriyet alanında kurulan gıda fuarı konusu. Esnaflar zaten iş yapamazken Belediye Başkanlığı, yöresel yiyecekleri satanlara izin verdi. Trabzon, Gümüşhane, Kayseri, Balıkesir gibi yörelerden gelenler burada gıda satıyor. Ama Tarsus’un esnafı perişan. Bunları Tarsus esnafı gelip anlattı ve dert yandı. Dışarıdan gelen fuarcılar 2 Şubat tarihine kadar bu kentte satış yapacaklar ve kendi yörelerinin yiyecek ve içeceklerini, ürettiklerini satacaklar. Zaten çadırların üzerinde  kimin nereden geldiği yazılı.  Belediyenin bu tür olaylara bari bundan sonra izin vermemesi isteniyor. Çünkü Tarsus’un esnafını da düşünmek gerek değil mi?

KUŞADASI’NDAN  SELAM VAR

Geçtiğimiz Cuma günü idi. Köşemde şimdiki Tarsus Emniyet Müdürlüğü binasının nasıl yapıldığı konusunu yazmıştım. O dönemin Tarsus Emniyet Müdürü CEVAT  DENİZ ile bu işi nasıl başardığımızı aktarmıştık. O dönemin belediye başkanı BEDRETTİN SARPKAYA’nın da yardımlarını anlatmıştım. İnanır mısınız, ikamet ettiği Kuşadası’nda bu yazımı gazetemizin internet sayfgasından  okumuş.  Cevat bey beni arayarak “Mustafa bey, beni 1991-92 yıllarına götürdün. Emniyet müdürlüğü binamızın yapılışında seninde emeğin çok. Sen bizim emniyet camiasına çok destek oldun, tekrar teşekkür ederim. Bugün gazeteniz aracılığı ile o dönemin belediye başkanı BEDRETTİN SARPKAYA’ya, Emniyet teşkilatına , okurlarınıza Tarsus halkına  köşeniz aracılığıyla selam ve sevgilerimi iletin” dedi. Bende bugün  Kuşadasında ikamet eden Cevat Deniz’in bana söylediği selam ve sevgileri sizlere iletiyorum. Allahım Cevat Deniz müdürüme sağlık ve sıhhat versin.

HERKESE SELAM VE SEVGİLER..

YENİ HAFTANIZ SAĞLIKLI VE MUTLU GEÇSİN DİYORUM..

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI