:: 24 Mart 2019 Pazar

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ERDOĞAN Mustafa ERDOĞAN

BİR DÖNEM DAHA

13 Mart 2018 Salı 10:00

Geçtiğimiz gün TARSUS TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI RUHİ KOÇAK ile telefonda 5 dakika sohbet ettik.

Sohbetimizde  önce selam ve hal hatır sorduk tabi.

Sonra konu yakında yapılacak olan Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine geldi..

RUHİ BEY’E , seçimler öncesi düşüncelerini sorduğumda bana dedi ki..

“MUSTAFA BEY, BİR DÖNEM DAHA TARSUS TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞINI YAPMAK İSTİYORUM”

Sonra ekledi.

“Tabi bunu isterken üyelerimizin tercihi olursa”

Ruhi bey, bir dönem daha adaylığının nedenlerini belirtirken “Mustafa bey. Yeniden göreve talip olurken  başlamış işlerimizi bitirmeyi hedeflediğimizi belirteyim” dedi.

Sonra konuşmasını sürdürdü:

“Başladığımız işler yarım kalmasın. Mesela çok önem verdiğimiz Tarsus Gıda İhtisas Organize  Sanayi Bölgesi’ne  başladık.

YİNE  TARIM TEKNOPARK BÖLGESİ İŞİ VAR. İNŞALLAH BU İŞLERİ DE BİTİRELİM. BUNUN İÇİN  GÖREVE DEVAM ETMEK İSTİYORUM.

Tabi karar üyelerin ve seçilecek olan Meclisindir.

Ben Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığına seçildiğim günden beri yaptığımız icraatlar ortada.”BAŞKAN KOÇAK bu cümleden sonra göreve gelir gelmez başladığı işlerden bahsetti.

“Eveli baştan ilk iş olarak  üyelerimize yakışır bir bina olması için odamızın hizmet binasını yeniden dizayn edip güzelleştirdik. Dışarıdan gelen misafirlerimize, politikacılarımıza daha iyi hizmet için hizmet binamızı dört dörtlük yaptık. Rutin işlerimiz devam ediyor. Ankara ile diyaloğumuz iyi. BAŞTA MERSİN MİLLETVEKİLİMİZ VE KALKINMA BAKANIMIZ LÜTFİ ELVAN İLE TÜM SİYASİLERLE İYİ BİRER DİYALOG İÇİNDEYİZ. Onun içindir ki, bir dönem daha görev istiyorum.

Aynı zamanda TOBB) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde de görevim var.

Seçildiğim günden beri iki kez Rıfat Hisarcıklıoğlu odamızı ziyaret etti. Sayın genel başkanımıza brifing verdik. Orda da görevim var.

Onun için devamlı oradan aldığımız bilgi ve feyzlerle Tarsus'ta çalışıyoruz. Buradaki esnaf ve tüccarlarımıza bilgilerimizi  sizlerin aracılığıyla iletiyorum.“

GÖREVDE 4 YIL TAMAM

Başkan Koçak,  görevde dört yılı aşkın süredir bulunduğunu da belirtti.

Sonra konu seçimlere geldi.

KOÇAK“Bundan 6 ay evveli seçim olacaktı. Ancak bazı nedenlerden dolayı seçim süresi 6 ay ileri alındı.. Böyle olunca yeni seçim 3 Nisan  2018 tarihinde yapılacak.

 Önce Meslek komitesi seçimleri yapılacak.

 Ardından Meclis ve yönetim belirlenecek.

Dolayısıyla  ardından başkan seçilecek.

Ben ve arkadaşlarım her zaman üyelerimizin yanında olduk.TEKRAR GÖREV VERİLİRSE İŞİMİZE VE PROJELERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ. Bütün gayem, başlattığımız projeleri bitirmektir. Türkiye'de ilk açılan Ticaret ve Sanayi Odasının başkanlığını yapmaktan şeref duyuyorum.

İnşallah bundan sonra da Tarsus için çalışmaya devam edeceğiz”BU KONUŞMALARDAN SONRA BENDE BAŞKAN KOÇAK'A TEŞEKKÜR ETTİM.Seçimlerin şimdiden kentimize, ülkemize ve işadamlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI