:: 24 Eylül 2021 Cuma

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sami KABUL Sami KABUL

BIRAKALIM MI?

16 Nisan 2014 Çarşamba 20:52

Bırakalım artık şu zararlı nesneyi,

Hem vücuda zararlı

Hem keseye zararlı

Hem çevreye zararlı

“MERET” derdi rahmetli anneannem…”Şu mereti niye içerler ki” derdi garibim. Hayretine giderdi doğal olarak…Öyle ya hiçbir şeye faydası yok.Ama ne hikmetse insanlar ondan bir türlü vazgeçemiyorlardı.Adamın kolu kesiliyor onun yüzünden, pes etmek yok, hala devam.Belki bacak ta kesilecek.

Olsun.

Ne gam.Devam…

Tahmin ettiğiniz gibi “SİGARA” dan bahsediyoruz.

Onun devreye girmesiyle “İRADE” nin kaybolması bir oluyor. Çok güçlü addettiğimiz insanlar bile  konu sigara olunca acziyet içinde… Belki içinde çok çatışıyor ama bırakma konusunda kararlı olamıyor.

İşte bu noktada sigara içicilerine bir tavsiyem olacak.

Bırakmaya bir “KARAR” kadar uzaktasınız. Sadece bir karar…

Hayatınızdaki çok önemli bir karar olacak belki ama siz bunu çok ta önemsemeyin.”Bu dakikadan sonra içmiyorum işte yahu” deyip paketi bir kenara atıverin. Başka yerlere odaklanın. O yokmuş gibi davranın.Önemsemeyin onu.Çatışmayın da…Bir kenarda beklesin, dursun.Bir daha sizinle buluşmayı da düşünmesin hiç…Çünkü o, iyi bir yar, iyi bir sevgili değil.Bencil biri o…Devamlı kendisini düşünmenizi istiyor ve asla onsuz yapamayacağınızı düşünüyor.Kendisine kara sevda derecesinde aşık olmanızı ve bu uğurda sağlığınızdan olmanızı istiyor.

Şimdi güçlü olma zamanı…

O, ne kadar cilveli, ne kadar nazlı ve ne kadar kıvrım kıvrım dumanı olsa da artık size hükmedemeyecek. Ve siz bundan böyle “ÖZGÜR” bir hayat yaşayacaksınız.

Bu satırların sonucunda yıllardır kah öksürerek, kah nefessiz kalarak birlikte yaşamaya alıştığınız bu gereksiz sevgiliye kapıyı gösterebildiyseniz, bu ayrılıkta “KÖTÜ ADAM” olarak payım olduğunu düşünür ve teşekkürlerinizi beklerim.

Yok, o arsız sevgili galip geldi de sizinle yaşamını sürdürmeye devam ediyorsa son şansımı kullanıp bir film öneriyorum sizlere…

Şu an sinemalarda gösterimi devam eden Emre Üstünuçar’ ın “Bırakmak istiyorum” filmi… Sigara içen ve bırakmak isteyen herkese şiddetle tavsiye ederim.Filmin yönetmeni 10 yıl boyunca binlerce insana sigarayı bıraktırmış.

Bir paket sigara fiyatına, bir film izleyeceksiniz. Ve filmin sonunda belki de sigarayı bırakma kararı vereceksiniz.

Denemeye değmez mi sizce?

Bunun kararını en iyi siz vereceksiniz.

Bu bahsi şu nakaratla bağlayalım.

“Dumanını yel alır,

Parasını el alır,

Derdi sana kalır,

Akıl karı mıdır sigara? “

Son söz;

Dumansız hayat, oh ne rahat…

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
YAZARIN DİĞER YAZILARI